Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 39

Tema: Grammostola rosea ujeda ili ne

  1. #1
    Član acajelen'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    beograd
    Postova
    70

    Uobičajeno Grammostola rosea ujeda ili ne

    Imam G. Rosea-u i ma kolko da sam nalazio na raznim sajtovima i forumima da je to najmirnija t. ja se ne secam kad sam zadnji put poso da je uzmem u ruke a da nije bacala dlacice. Na jednom stranom forumu sam nasao da je drukcije zovu i psiho. Jedog lika je ujela njegova g. rosea posle 10 god. cuvanja. E sad, nije da se plasim, al ipak ne zelim da me ujede, par puta je probala. A u zadnje vreme (verovatno treba da se presvuce) se lagano okrene kad podjem da je uzmem i zauzme preteci stav. Mada buni me jos i to sto sam joj bacio skakavca (vrsta koju je opusteno jela) i ona umesto da ga pojede trupka nogama u zemlju kao da hoce da se pari. Nemoguce da ga menja sa muzjakom, imaju dovoljno dobar vid da primete razliku izmedju vrsta a kamoli klasa. Sveti? Ima li neko? Hvala!

  2. #2
    Član
    Datum registracije
    Sep 2009
    Lokacija
    Pula
    Postova
    33

    Uobičajeno Odg: Grammostola Rosea ujeda ili ne

    Citat Prvobitno napisao acajelen Pogledaj post
    Imam G. Rosea-u i ma kolko da sam nalazio na raznim sajtovima i forumima da je to najmirnija t. ja se ne secam kad sam zadnji put poso da je uzmem u ruke a da nije bacala dlacice. Na jednom stranom forumu sam nasao da je drukcije zovu i psiho. Jedog lika je ujela njegova g. rosea posle 10 god. cuvanja. E sad, nije da se plasim, al ipak ne zelim da me ujede, par puta je probala. A u zadnje vreme (verovatno treba da se presvuce) se lagano okrene kad podjem da je uzmem i zauzme preteci stav. Mada buni me jos i to sto sam joj bacio skakavca (vrsta koju je opusteno jela) i ona umesto da ga pojede trupka nogama u zemlju kao da hoce da se pari. Nemoguce da ga menja sa muzjakom, imaju dovoljno dobar vid
    Svaki pauk može ugristi,kad je pod stresom ili ugrožen. Pauci imaju VRLO slab vid,koji samo razlikuje svjetlost i tamu

  3. #3
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Grammostola Rosea ujeda ili ne

    Ne tapka zato što hoće da se pari već tera skakavca od sebe, neće da jede. Velika je verovatnoća da je presvlačenje na pomolu ali to će vreme pokazati. Nemoj slobodno da joj nudiš hranu jedno vreme. Za vid ti je Fily rekao delimično. Imaju slab vid, razlikuju samo osnovne oblike i to na manjim razdaljinama (mada većina arborealnih ima bolji vid) ali kad je reč o prepoznavanju partnera za parenje oči ne igraju ulogu uopšte.

    Što se tiče uzimanja rosee u ruke (ili bilo koje druge vrste) treba da znaš da su individualne razlike uvek prisutne, pa ako ljudi kažu da je rosea najmirnija to ne znači automatski za svaku moguću jedinku. Drugo, ako već hoćete da uzimate tarantule u ruke izvadite je iz terarijuma obavezno (ne rukama već nekom posudom) i stavite je na neutralnu teritoriju! Na neutralnoj teritoriji se neće ponašati toliko defanzivno kao na svojoj, što opet ne znači da rizik za neku neželjenu situaciju i dalje ne postoji. Rizik uvek postoji.
    There's no place like 127.0.0.1

  4. #4
    Fanatik loshme10'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1.454

    Uobičajeno Odg: Grammostola Rosea ujeda ili ne

    Ja nemam roseu, ali imam pulchru iz istog roda, i ona je jako mirna. Od plena uvek prvo bezi pa ga posle napadne, kada je cackam u terarijumu, isto uvek bezi, nikada je jos nisam video u pretecem polozaju, za razliku od genikulate koja samo jos vazduh ne napada! Takodje kad je stavim na ruku, vrlo je mirna, seta se, nikada nije agresivna...

  5. #5
    Član
    Datum registracije
    Aug 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postova
    12

    Uobičajeno Odg: Grammostola Rosea ujeda ili ne

    imam roseu.otprilike 4 cm
    uvijek postoji rizik ako ona smatra da je u opasnosti.


    ja svoju imam ju več 4 mj i nikad je nisam vidio u prijetečem položaju.slažem se da uvijek prvo od plijena bježi a tek onda napada.

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja SxOne'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    304

    Uobičajeno Odg: Grammostola Rosea ujeda ili ne

    "Grammostola Rosea ujeda ili ne"
    ne ona jede kishnicu i ne zna da koristi zube......

    naravno da ujeda, svaki pauk ujeda, samo su neki agresivniji a neki manje agresivni...

    stavi rukavicu na ruku pa je onda uzmi ako ti je zent... tako cesh i da naucish kako se ponasha pauk, zapazi njegove reakcije upoznaj je i onda ce ti biti lakshe...

    Tarantule su "slepe" i sve rade instinktno nekad se istripuje i predje u defanzivu, a nekad je opushtena i mozesh da joj radish shta hocesh...
    morash polako da joj dash do znanja da si tu...




    moja i rosea i obe pulchre cepaju plen na keca, kad se sklone od plena onda ga ni ne pojedu vec sledi presvlacenje...
    smao dok su bile bash malene su bezale od plena i retko jele...

  7. #7
    Član acajelen'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    beograd
    Postova
    70

    Uobičajeno Odg: Grammostola Rosea ujeda ili ne

    Citat Prvobitno napisao SxOne Pogledaj post
    "Grammostola Rosea ujeda ili ne"
    ne ona jede kishnicu i ne zna da koristi zube.
    Znam da koristi zube, nisam blesav. Probala je jednom da me ujede, ali nije izbacila zube uopste, samo me je lupila donjim delom (gde su joj smesteni zubi). I ovog skakavca je tako lupila. Kontam da je htela da ga ugrize smrskala bi ga, ko njegovog rodjaka prosli put, za sekundu.
    Ja sam vise mislio dal hoce da ujedaju za ozbiljno. Jer da je htela da me ujede ujela bi me. Moje pitanje se vise odnosi na promenu ponasanja i sta ko misli o tome. Ima li to veze sa nacinom na koji joj prilazim i koliko su dugo agresivne pred presvlacenje. Nije se ponasala tako prema meni do pre nekih 2 meseca.

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja jonathan-sic'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2009
    Lokacija
    zenica
    Postova
    205

    Uobičajeno Odg: Grammostola Rosea ujeda ili ne

    Nsiam procitao sve komentare. Imam Roseu i jako cesto bude u pretecem polozaju. ne doslovno da se dize na noge ali je spremna za napad.

    Bjezanje od hrane je proslo poslije prvog mozda presvlacenja kada je imala nekih 3cm.

    Kada jj ubacim plijen, i ako nece da jede, odmah ga uzme i "studira". Ako je plijen agresivan, tarantula ga napadada. Nsiam siguran da li ga ujede ali mi se cini da DA.

    Neki dan sam sipao vodu 8prevurnula cep i odgurala ga... a ceo je malo ukopan u zemlju).

    Reagovala je jako brzo i dotrcala na mjesto gdje cackam. Sve ssam morao brzo odraditi.

    Sve u svemu, zavisi od jedinke. I ja sam mislio da je Rosea jedna od mirnijih al ise moze desiti slucaj slicna mom.

    Naravno, ne zalim se. Drago mi je sto se ovako brine za sebe. Kada joj diram i otvaram zdjelu, vecinom je smirena i malo se pokrene. Ali ako se radi o brzim pokretima, jako brzo reaguje.
    geek portal (or something like that): STONDENSTIK.COM

  9. #9
    Član acajelen'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    beograd
    Postova
    70

    Uobičajeno Odg: Grammostola Rosea ujeda ili ne

    Citat Prvobitno napisao jonathan-sic Pogledaj post
    Sve u svemu, zavisi od jedinke. I ja sam mislio da je Rosea jedna od mirnijih al ise moze desiti slucaj slicna mom.

    Ali ako se radi o brzim pokretima, jako brzo reaguje.
    To ni sad nisu karakteristike moje g. Znatno je mirnija od tvoje. Citao sam neke postove starije i malo jos doznao nekih stvari i sto je jos vaznije misljenja nekih terarista ovde na forumu (poprilicno su podeljena). Definitivno postoje znacajne razlike izmedju jedinki, al izgleda da mnogo vaznu ulogu igra to dal je hranis svaki dan, temperatura i tvoje ophodjenje sa njom.
    Neki misle da uzimanje tarantule u ruke nikako nije dobro i smatraju to potpunim egzibicionisanjem, al ja onda ne vidim poentu cuvanja mirnih vrsta. Onda treba svi da nabavljamo one najlepse bez obzira kolko su defanzivni i spremni da ujedu. Meni je, licno, grammostola jedna od najmanje lepih tar. ali daje pozitivnu reklamu svojim mirnim ponasanjem a opet nije naivna sa plenom, za razliku od moje paraphyse tiger koja je, opet, po meni najmirnija, t. koju sam drzao u ruci, daleko mirnija od grammostole, ali maltene moram da joj uguram plen u usta.

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja jonathan-sic'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2009
    Lokacija
    zenica
    Postova
    205

    Uobičajeno Odg: Grammostola Rosea ujeda ili ne

    U pocetku sam mislio da ima neke traume. Da je prestrasljiva. Znala je pobjeci u kućicu kada je bila manja li.. znala i i izletiti iz kućice.

    Kada sam je dobio, kada je bila nekih 2.5cm-3cm, malo mi je bila po rukama. Nakon prvog presvlacenja, sve se mjenja. Ne bjezi od hrane, jako agresivna i nekada zna da pobegne.. tacnije uznemiri se po posudi, a nekada krene na mene, odnosno, tamo gdje sam cackao (sklanjao, dodavao nesto ili sipao vode).

    Jednom kada se presvukla, digao sam kućicu da izvadim košuljicu a ona je skocila velikom brzinom i zastala na ivici posude sa vanjske strane.

    Mogu joj se skroz pribliziti i nekada i ne mice, malo se aktivira tak oda znam da me primjeti ali nista agresivno. Ako se desi da slucajno kucnem posudu ili cackam zemlju blizu nje, "upali se". Jako brzo reaguje i zna da me trzne.

    Kada joj ubacujem hranu, ne sjecam se da je nije uzela da je kao provjeri, bila gladna ili ne. Kao sto sam rekao, ako se recimo fobas malo uznemiri odmah ga ujeda ili nesto slicno. Kad se sve smiri, onda ga pusti.

    A par puta mi se desilo da joj dam hranu, malo se poigra i okrene ledja. Ja krenem da izvadim a ona se okrene i brzo zgrabi plijen te ga pojede.

    U zadnje vrijeme su mi crvi bjezali u zemlju ali ih je uspjesno iskopala.

    Sve u svemu, smatram je jako agresivnom ali reaguje po potrebi. Samo ako se nesto desi. Kao sto sma rekao, ako je slucajno uznemirim.

    Normalno je hranim. Dajem velikog fobasa svakih mozda 7 dana. A i ako nije mnogo gladna, pocela je da ostavlja hranu pa je uzme poslije i ako vidim da je jela iz dva puta onda joj dam tek nakon desetak dana.

    A zadji put kad se presvukla, malo sam je slikao. Doslovnu unje joj objektiv u njene dlaćice, uperio svjetlo u nju i nista. Ne znam da se makela. Znaci, kada ne osjeti neki strah, uznemirenost, onda je opustena.

    Vlaznost pratim normalno.

    Ono sto je jos zanimljivo a nije uobicajno. Tek je na zadnjem presvlacenju po prvi put isplela sebi postelju za presvlacenje. Do sada se presvlacila u kućici. Prije toga jeste plela ali svuda naokolo. Unutra ne osim sto bi iznjela svu zemlju dok se stalo ne bi ukazalo. A košuljicu bi ugirala u ćošak tak oda je gotovo bilo nemoguce izvaditi.

    Predzadnji put, zvuci jak ocudno ali se presvukla stojeci naslonejna na kućicu. Prednje dvije il icetri noge su bile u zraku jer je bila mnogo viša od kućice. Nisam kontao sta radi dok je nisam navecer zatekao kako se presvlaci. Odnsono, presvlacila se citav dan samo nisam primjecivao.

    Sto se tice velicine. Ne mogu biti nikao precizan. Mislim da je raspon nogu presao davno 10cm. Recimo da je nekih 12c,. ALi zaista ne znam.

    I da, vise je nikada nisma uzo u ruke. Mozda bi bila smirena ali ipak, jos nisma odlucio da je diram.
    Poslednji izmenio jonathan-sic; 31.08.10. u 02:45.
    geek portal (or something like that): STONDENSTIK.COM

  11. #11
    Član acajelen'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    beograd
    Postova
    70

    Uobičajeno Odg: Grammostola Rosea ujeda ili ne

    Ne znam izgleda, bar ono sto sam na stranim forumima video, da su bas rosee veliki individualisti. Valjda ih zato zovu psiho. Ali nikad nisu bas agresivne.
    Ova moja je samo u pocetku plela sad jako slabo. Ja mislim da je glavni razlog, to sto pletu pred presvlacenje, da se ne povrede ili da im se ne zalepi neki grumencic odozdo. Tako da ako ona ustanovi da je podloga cista nece mnogo isplesti. Neki tvrde (teraristi i naucnici) da ako je uzimas cesto (svakih 2-3) u ruke ili samo dodirujes da moze vremenom da se navikne i imaju dobru argumentaciju za to, a drugi ter. i naucnici tvrde da to nema nikakve veze i opet imaju dobre argumente. Tako da ni ja ne znam sta da mislim. Zato sam otvorio ovu temu. Al nesto je slab odziv, a mene bas interesuje sto vise iskustava da cujem. Trebo sam temu da nazovem Tarantul ujedaju ili ne
    A mozda ni tako.

  12. #12
    Ljubitelj egzotičnih životinja jonathan-sic'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2009
    Lokacija
    zenica
    Postova
    205

    Uobičajeno Odg: Grammostola Rosea ujeda ili ne

    Tarantule ujedaju. Budi siguran. I ako sam u pocetku mislio da im je zadnje da ujedu, ipaj je veliki razlog to sto ne znaju sta da ujedu.

    Navikle su da napadaju plijen njihove velicine ..odnosno, u vecin islucajeva dosta manji. Kada se pojavi ljudska osoba, ili kada se nadju na ruci covjeka, one ne znaju sta to predstavlja. Ako je u opasnosti i krenes prstima prema njoj, budi siguran da ce te ujesti. Vec kada bi prisao pruzenig dlana u vertikalnom polozaju, ona ne bi razumjela sta "da radi sa njim" i ako joj predstavlja opasnost.

    Naravno, treba znati sa njima i biti pazljiv. Ne da te ne ujede vec da se ne osjecaju ugrozeno.

    Komentari ti ne mogu mnogo pomoci jer niko ne zna kakvu jedinku imas i kako se ti prema njioj ponasas. Koliko sam skontao, radi se o mirnijoj tarantuli sto ne bi trebalo biti problema.
    geek portal (or something like that): STONDENSTIK.COM

  13. #13
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Grammostola Rosea ujeda ili ne

    Citat Prvobitno napisao acajelen Pogledaj post
    ...Definitivno postoje znacajne razlike izmedju jedinki, al izgleda da mnogo vaznu ulogu igra to dal je hranis svaki dan, temperatura i tvoje ophodjenje sa njom.
    Kako ishrana i temperatura može da igra ulogu u tome da li će te tarantula ujesti ili neće? Kod tako primitivnih bića koji svoje ponašanje prilagođavaju spoljnim nadražajima nema veze kako je hraniš i koja je temperatura, ako mu se učini da se plen približava uješće te samo tako.


    Citat Prvobitno napisao acajelen Pogledaj post
    Neki misle da uzimanje tarantule u ruke nikako nije dobro i smatraju to potpunim egzibicionisanjem, al ja onda ne vidim poentu cuvanja mirnih vrsta. Onda treba svi da nabavljamo one najlepse bez obzira kolko su defanzivni i spremni da ujedu.
    Ne vidim ni ja poentu čuvanja tarantula uopšte ako je primarni cilj puštanje po rukama? Druga stvar, ne postoje "najlepše" tarantule.
    There's no place like 127.0.0.1

  14. #14
    Član acajelen'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    beograd
    Postova
    70

    Uobičajeno Odg: Grammostola Rosea ujeda ili ne

    Citat Prvobitno napisao marko Pogledaj post
    Kako ishrana i temperatura može da igra ulogu u tome da li će te tarantula ujesti ili neće? Kod tako primitivnih bića koji svoje ponašanje prilagođavaju spoljnim nadražajima nema veze kako je hraniš i koja je temperatura, ako mu se učini da se plen približava uješće te samo tako.


    Ne vidim ni ja poentu čuvanja tarantula uopšte ako je primarni cilj puštanje po rukama? Druga stvar, ne postoje "najlepše" tarantule.
    Ja nemam mnogo svog misljenja po pitanju toga. Pokusavam upravo da ga formiram. Cito sam pre neki dan stare postove i ti si ucestvovo u prici, s tim sto si verovatno promenio neka misljenja do sad. Ja pokusavam da zaobidjem svrsishodnost uzimanja taran. u ruke, jer to moze odvesti u daleku raspravu. Al ajd sad..Moj glavni razlog su devojke, koje dozivljavaju slog svaki put kad dodju kod mene. Kad uzmem gr. u ruke (ona je najveca koju imam 5-6cm) bez izuzetka, prestaju da histerisu kad vide kako se ponasaju u rukama. Ja imam zelju da osim tar. cuvam i neku devojku u kuci, a tesko cu da je ubedim da je bezopasna ako joj budem prico da je opasna Posto se bavim padobranstvom ne zelim da ostavljam utisak egzibicioniste i sa tar. Kad bi pricao da su agresivne i da ujedaju bi, po meni bilo egz. kao cuvam opasne zivotinje. Ja nikom ne govorim da chr. cyaneo. oce da ujede. Svi koji su se cudili i govorili mi da sam lud sto ih cuvam kad su videli kako ih mirno uzimam, i kad sam njima dao u ruke promenili su misljenje (mozda samo o t. , ao meni i dalje misle da sam lud, to vec ne znam

  15. #15
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Grammostola Rosea ujeda ili ne

    Kako misliš da sam promenio mišljenje? Ranije sam bio mišljenja, isto kao što sam sada, da tarantulu ne možeš navići na uzimanje u ruke i da rizik uvek postoji. Tvoja ideja da rukovanjem tarantulama približiš taj hobi drugim ljudima je donekle ok, ali oni treba da znaju, a i ti treba da znaš da nisu sve životinje "druželjubive" da tako kažem. Nekim životinjama je jednostavno mesto "sa druge strane". Ta devojka koju ubeđuješ verovatno razume da je tarantula u terarijumu bezopasna i verovaće ti na reč da nije smrtonosna?
    There's no place like 127.0.0.1

  16. #16
    Član TheBacko'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Vranje
    Postova
    29

    Uobičajeno Odg: Grammostola Rosea ujeda ili ne

    Uzimanje tarantula u ruke vam je potrebno koliko i WC šolja - može se doći do zadovoljstva i bez toga
    in the leaf we trust!

  17. #17
    Ljubitelj egzotičnih životinja jonathan-sic'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2009
    Lokacija
    zenica
    Postova
    205

    Uobičajeno Odg: Grammostola Rosea ujeda ili ne

    Kolega, ostavi se navike pokazivanja T drugima i davanje istih u ruke svakome ko dodje. Tarantule u jedaju i tarantule su otrovne. Ima ljudi 8koji mizda i ne znaju) da su elergicni na otrov pcele pa tako i tarantule.

    Nemoj da se igras i komplikujes stvar. Treba samo da objasnis da su tarantule bezopasne u terarijumu i to je to.

  18. #18
    Član acajelen'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    beograd
    Postova
    70

    Uobičajeno Odg: Grammostola Rosea ujeda ili ne

    Ovo za temperaturu i hranu sam procito ovde i ima neke logike. A to je da ako je hranis cesto ona se navikava na plen i sve sto se mrda po ter. predstavlja potencijalni plen. Ako reaguje na spoljne nadrazaje eto. Ako je cesto hranis svako otvaranje ter. ce doziveti kao vreme za obrok. A za temp. da su aktivnije kad je toplije.
    Nisu devojke jedini razlog. Razlog je i strah koji sam ja imao od t. u pocetku. Ne zelim da kad god pokusam da joj natocim vodu da se cimam. Kad sam je doneo, jednom se okrenula naglo kad sam posao da namestim posudu i ja umalo nisam razbio ter. kolko sam se cimnuo. Sad su i meni i njoj manje zustre reakcije. Meni je ovaj lik sto mi ih je prodo reko tek posle da mora da se menja treset i tako to. Ja sam imo ideju da ih nikad ne dodirnem i jezio sam se na samu pomisao. Sad vidim da to nije tako strasno. Tu je internet dosta uticao. Na kraju krajeva, kako cu da joj menjam treset, sredjujem biljku koju sam joj postavio, premestam u drugi terarijum. Jedan od razloga je i prevazilazenje straha. Definitivno mislim da to nije najbolja stvar, ali nikako nije jedini razlog mog cuvanja t. Imam mnogo vise vaznijih razloga. Zelim da steknem samopouzdanje u rukovanju sa njima. Svako ima neki svoj trip. To jeste 100 posto stres za tarantulu, ali ni u prirodi joj sigurno nije bas sve mirno. Drugo primetio sam da kad je cackam svaki dan, posle nekih 10ak dana (t. su mi u Zajecaru a ja sam u bgu, pa me nema po mesec-dva) sve manje reaguje burno i ponasa se slobodnije. Ne cima se kad otvaram ter. kad je pipnem samo se pomeri malko, kad mi prednjim nogama pipne dlan ne cima se. U zadnje vreme je nisam dirao jer me nije bilo nekih 2 meseca i primetio sam promene u ponasanju. Sad, me znam ima li to veze sa navikama, sa presvlacenjem sa tim da sam se mozda previse opustio u rukovanju sa njima, ali samo g. je promenila ponasanje, a ostale tri se isto ponasaju iako su se presvukle.

  19. #19
    Ljubitelj egzotičnih životinja jonathan-sic'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2009
    Lokacija
    zenica
    Postova
    205

    Uobičajeno Odg: Grammostola Rosea ujeda ili ne

    Da li ti volis tarantule ? Po tvojim komentarima kao da te neko tjera da ih imas.

    I da, tarantelule NISU zivotinje koje se uzimaju u ruke. Druga je stavr sto se to radi ali one nisu za maženje.

  20. #20
    Član acajelen'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    beograd
    Postova
    70

    Uobičajeno Odg: Grammostola Rosea ujeda ili ne

    Citat Prvobitno napisao marko Pogledaj post
    Kako misliš da sam promenio mišljenje? Ranije sam bio mišljenja, isto kao što sam sada, da tarantulu ne možeš navići na uzimanje u ruke i da rizik uvek postoji. Tvoja ideja da rukovanjem tarantulama približiš taj hobi drugim ljudima je donekle ok, ali oni treba da znaju, a i ti treba da znaš da nisu sve životinje "druželjubive" da tako kažem. Nekim životinjama je jednostavno mesto "sa druge strane". Ta devojka koju ubeđuješ verovatno razume da je tarantula u terarijumu bezopasna i verovaće ti na reč da nije smrtonosna?
    Ja ne znam kakva vi iskustva imate po pitanju toga. Ali mene je drugarica pitala dal ona moze da se provuce kroz staklene resetke na poklopcu? A razmak je nekih 3-4 mm. Ja joj objasnjavam da ne moze, ona i dalje tvrdi da moze, posle pola sata natezanja, ja je izvadim i ubedim koliko je mirna. T. uglavnom miruju u ter. pa laici misle da cim im se ukaze prilika oni mogu da skoce 2 metra i da trce 100 na sat. A kum od mog druga je bukvalno pobegao. Bez preterivanja. Kad je dosao kod mene, iako sam mu vec reko za t. on je PObegao i nije mi se javio ceo dan. Niti je dolazio kod mene narednih mesec dana, dok mu nisam pokazao slike kako ih drzim, video klipove itako to.. Prekjuce je doveo nekog ortaka da mu pokaze moje t.
    Znaci reci i logika nemaju veze sa verom. Logika je uvek prkos svakoj religiji i verovanju. Ne veruje mi niko ko se plasi, strah je cudna stvar.

    Citat Prvobitno napisao jonathan-sic Pogledaj post
    Da li ti volis tarantule ? Po tvojim komentarima kao da te neko tjera da ih imas.
    Lose tumacis moje komentare onda. Kao da su svi protiv toga u mojoj blizini. Najteze mi je sa kevom. Evo sad ste i vi protiv toga
    Moj problem je ocigledno sto se previse informisem o svemu sto radim. Gomilu suprotnih misljenja u vezi cuvanja t. sam dobio. Mnogo mi je tesko da razlucim sta je ispravno a sta ne. Ali jedno je mnogo bitno, a to je vezano za svaki hobi. Ljudi cesto pricaju svasta. Ja se bavim akvaristikom vec nekih 15ak godina a moj cale nekih 30-40 godina! Ima 53 godine a poceo je sa 11 godina s tim sto je pravio pauze. I nemate pojma kakvih se gluposti naslusao od raznih ljudi na pocetku bavljenja hobijem, pa i sad na stranim forumima vidim razne zablude vezane za akvaristiku. Mnogi postavljaju neke cvrste stavove a uopste se nisu informisali a dugogdisnji su clanovi pa njihovi stavovi imaju tezinu, pa su mu i precutkivali razne stvari. Nama su tako pricali da je oskare (ribe) nemoguce drzati u istom akvarijumu i da je to izivljavanje nad zivotinjama, a oni su se prilagodili jedni drugima pa su se cak i parili. Pa da ne pricam neke druge nebuloze o kiselosti vode i sl. Ja sam nov u teraristici ali u samom startu sam prepoznao te price kod nekih ljudi. Verujte mi, tu bar imam iskustva. Koji su razlozi za takvo ponasanje pojma nemam al to je naprosto tako. Ja sam vec promenio misljenje o uzimanju tarantula u ruke 4 puta ukljucujuci i sad. Pokusavam raspravom da donesem kanacan zakljucak, da ne bi morao iskustvom kao sto je tu u akvaristici bio slucaj u vecini pitanja.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •