Prikaz rezultata 1 do 11 od 11

Tema: preporuke

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Aug 2010
    Lokacija
    Banjaluka
    Postova
    120

    Uobičajeno preporuke

    Zanima me da li se ispplati ubaciti zemlju u terarij te koje su joj prednosti i mane?Imam 100% prirodnu zemlju uzvadjenu pored drveta na Manjaci(planina u RS)pa nzm da li da je ubacim.Takodje citao sam da miris opiljaka drveta koji se isto koristi za podlogu smeta nekim vrstama pri disanju,pa da li mogu da ubacim neki panj ili nesto (isto sam nasao i donio).Inace terarij je za L.P.

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja Movski'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2010
    Lokacija
    Kragujevac
    Postova
    205

    Uobičajeno Odg: preporuke

    Sto ne kupis treset? Tu zemlju bi morao da dezinfikujes... To uradis tako sto ispeces tu zemlju koju si doneo... Ali lakse ti je da uzmes za Parahibanu treset Poz

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Aug 2010
    Lokacija
    Banjaluka
    Postova
    120

    Uobičajeno Odg: preporuke

    Trazio sam ali nisam nasao.Kad ih pitam imate li kokosov treset oni mene pitaju sta je to?Ako neko zna gdje ima uzeti u BL nek javi.

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja SxOne'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    304

    Uobičajeno Odg: preporuke

    pa valjda mozesh, ako ubacish svu tu zemlju u rernu i sprzish malo, mislim da ne bi bilo problema...
    isto i za panj... u rernu malo da se dezinfikuje pa u terarijum.,..

    poz

  5. #5
    Član acajelen'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    beograd
    Postova
    70

    Uobičajeno Odg: preporuke

    Ja sam chuo od vise razlicitih likova da nije dovoljno samo da se zapece. Moras da je peces na 200 stepeni minimum nekih 10 minuta. Pa je onda stavis u zamrzivac nekih 2-3 sata. To ponovis 2-3 puta. To sto je zemlja iz prirode ne znaci da nema parazita i mikroorganizama, i oni su deo prirode, to moze biti dobro samo zbog hemikalija (neke se tesko ukljanjaju), a razlog za ovako extremno pecenje zemlje pa hladjenje nisu samo mikroorganizmi nego i organske materije iz kojih se uz pomoc izmeta tarantule ili vlage razvijaju bakterije.

    A da, zaboravih. Sto se panja tice mogu da ti dam savet iz akvaristike kojom se bavim vec dosta dugo. Panj kuvaj, nikako nemoj da ga stavljas u rernu. Nama se jednom, dok se nismo informisali zapalio u rerni. Vrlo z123...a situacija. A treba mu manje od sekunde nepaznje da se to dogodi. Mada ne moras da ga kuvas stavi ga u obicnu ili vrelu vodu jedan dan, to bi trebalo da ubije gljivice i spreci panj da pobudjavi kasnije (drvo ispusta tanin kad je u vodi, to je efektan fungicid). I obavezno ga susi na suncu mada moze i grejalica, al i jedno i drugo ti je sad malo nezgodno. Ako ga stavljas u rernu budi oprezan i ne skidaj pogled..

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lizard_King'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    tuzla
    Postova
    295

    Uobičajeno Odg: preporuke

    ako imas nekog da ide za tuzlu ,nek ti kupi ovdje imas sitni i krupni treset 4 evra 500 gr presovanog treseta..
    Bad Boy For Life

    Black & White Power

  7. #7
    Član acajelen'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    beograd
    Postova
    70

    Uobičajeno Odg: preporuke

    Ja sam moj treset kupio u najobicnijoj poljoprivrednoj apoteci. Nemoguce da nema nijedna u Banjaluci. Raspitaj se samo. Odi u cvecaru, pa da, tamo sigurno znaju gde mozes da nabavis, ako nemaju oni na prodaju. Jedino moras da naglasis da bude bez pesticida.

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Aug 2010
    Lokacija
    Banjaluka
    Postova
    120

    Uobičajeno Odg: preporuke

    @acajelen trazio sam al nisam uspjeo naci a iskreno vise mi se nije ni dalo,kad bolje razmislim mislim da je ovdje dosta skuplje.

    Najvjerovatnije cu onda uzeti od kima,10e 70l se dobije,kako god hvala na savjetima.Sad novo pitanje.Da li mogu da stavim l.p. koja je velicine oko 5-6 cm u terarijum od 56*36*36 d-v-s.
    Citao sam da nebi trebalo al onda pomislim kako se snalaze u prirodi koja je za njih da tako kazem neogranicena.Moje misljenje je da ako je gladna ulovice hranu koju joj stavim ispred nosa,ispravite me ako grijesim.I jos nesto kako izbiti ovaj miris od boje za beton?Prao sam ga vec par puta i onda ostavio 7 dana nadajuci se da ce nestati al se o5 osjeti.
    Savjeti dobrodosli
    Poslednji izmenio terarist; 30.08.10. u 23:11.

  9. #9
    Član acajelen'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    beograd
    Postova
    70

    Uobičajeno Odg: preporuke

    Jesi li trazio u cvecarama? Nemoj da trazis kokosov treset. Mnogi nikad nisu culi za to. Ako mozes da nabavis od kima uzmi onda mada 70 litara ce ti trajati 70 godina. Ja sam uzo pet litra za 4 tarantule i ostalo dao ortaku. Drugo, uradi sto sam ti reko sa zemljom koju si naso i nemas brige. A sto se panja tice jedino negativno je sto ces morati da cekas dugo dok se ne osusi. Tarantuli ako smeta miris ona ce se penjati po staklu, a ako je duze vreme izlozena svetlu i ne sklanja se iza panja definitivno joj smeta. Tako sam ja otkrio da je panj koji sam stavio mojoj paraphysy jos uvek vlazan, smrduckao je malo pa sam to tek onda pripetio. Sad nema sunca pa je to problem.

    E za miris vec nisam optimistican. Mislim da ces to tesko.. Farbe, lakovi i tako to tesko se iscrpljuju. Mozda ima neki nacin al ja ne znam.

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Aug 2010
    Lokacija
    Banjaluka
    Postova
    120

    Uobičajeno Odg: preporuke

    Gledao sam u pra cvjecara i poljoipivrednih apoteka.Trazio sam i pod nazivom neopeat al nemaju.To cu bas pokusati za panj.A ako oces da ti se ne zapali ubacis ako moze stati u one staklene vatrostalne zdjele a da imaju poklopac i ako ti se zapali nakon kratkog vremena ugusice se vatra u ugljen dioksidu.

    Vidjecu koliko cu uzeti, uglavnom uzecu kod kima posto uzimam kod njega i t.

  11. #11
    Član acajelen'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    beograd
    Postova
    70

    Uobičajeno Odg: preporuke

    E pa uzmi onda od kima. A za panj nisam znao koliki je. Ja sam stavio kod svake t. po jedan panj, al ovaj najveci mi ne bi stao ni u jednu vatrostalnu. Ti ako mozes uradi tako. Bolje je kuvanje al da bi ga osusio treba ti Sunce. A nece skoro biti suncano, tako da... Imaj u vidu da je sve to predostroznost mozes staviti panj i ovako, ali znaj da postoji rizik. Ako ti se tar. razboli tesko da neko moze tu da ti pomogne. Mozda ce teraristika da se razvije sto se tice patologije jednog dana, al sad je prevencija maltene jedini lek.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •