Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 41 do 46 od 46

Tema: potrebna pomoc

  1. #41
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    549

    Uobičajeno Odg: potrebna pomoc

    Ali Boa constrictor je na cites II listi,zar ne? Osim nekih pod vrsta (odnosno prirodnih morfova),makar koliko sam ja skontao.
    Tako da ne vidim zasto su je morali oduzeti (osim sto je tu radila neka veza i veoma malo zdravog razuma),on nije imao nameru da je prenosi preko granice,niti oni imaju dokaz da je ista tako i dospela kod njega.Mogao je njegov komsija da odgaja Boe i da je on uzeo od njega,samim tim nije prekrseno nista sto se tice citesa,zar ne? A nije moguce onda traziti papire koje je kod nas nemoguce i izdati,nije dosla preko granice gde se isti mogu nabaviti,vec odavde od kud ne mogu.
    Dakle da li je to mozda greska koju su napravili koju bi on mogao iskoristiti? Neka neko ko je upucen u ovo kaze da li gresim ili sam mozda naisao na nesto valjano...

    A ti nam javljaj kako prolazis,sta se desava,verujem da nas sve zanima kako ce se ovo zavrsiti i svi ti zelimo puno srece!

    I jos da dodam,fenomenalno je sto na njemu primenjuju da se na smeju drzati zivotinje sa cites liste bez dozvole,ali zato leti po Beogradu se u centru ljudi mogu slikati sa istim tim zmijama i njih niko ne dira.A ono je na granici ako ne i preko granice zlostavljanja zivotinja,a on lepo i brizno brine o njoj.Samo u Srbiji,...




  2. #42
    Član
    Datum registracije
    Sep 2010
    Lokacija
    srbija novi sad
    Postova
    12

    Uobičajeno Odg: potrebna pomoc

    ewo ovako...swe sto mogu da uradim je da posaljem jbn. molbu u ministarstvo u Novom Bg_u...i onda ce oni to da arhiviraju i ostave na stranu dok ne pocne swe sa zakonom i popisom...sto moze proci i godinu dana ako ne i visecak i tad pitanje da li ce odobriti,u slucaju uginuca jedinke u medju wremenu imam prawo da ih tuzim,ali to je banalno sad...

    ...izjavu sam dao na licu mesta,a uzeli su mi zmiju po clanu 92. zakona o zastiti prirode(sl.gl.RS br. 36/09)uslovno se zna od koga zmija vodi poreklo pa bi trebalo da ishod bude pozitivan,ali u smislu da me nece i krivicno gonitiahahahahaha

  3. #43
    Član uki'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Stockholm
    Postova
    79

    Uobičajeno Odg: potrebna pomoc

    ### brate, stvarno je jako zalosno. Mogu samo da zamislim kako ti je. Nedaj boze nikom.

  4. #44
    Ljubitelj egzotičnih životinja Sava car'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    250

    Uobičajeno Odg: potrebna pomoc

    jos u ćuzu da odes... uzas...

  5. #45
    Član Djordje93'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    44

    Uobičajeno Odg: potrebna pomoc

    uzas je sve ovo sto sam procitao...jesi li se raspitao u zoo vrtu iz kog si uzeo zmiju?

  6. #46
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gordond'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    626

    Uobičajeno Odg: potrebna pomoc

    Otkud ti to da je zmiju uzeo iz zoo vrta? Gde si to procitao?
    Da li te opravdava, my friend, to što su ti oči veće od mogućnosti? B.Dz.Stulic

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •