Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 46

Tema: potrebna pomoc

  1. #1
    Član
    Datum registracije
    Sep 2010
    Lokacija
    srbija novi sad
    Postova
    12

    Angry potrebna pomoc

    juce ujutru su mi na gajbu banuli iz ministarstva za zastitu ziv. sredine sa sve murijom i herpetologom.dosli su jel me neko iz zgrade prijavio da imam zmiju...konfiskvali su mi Bou Constrictor muzijaka starog 4 god,zato sto nemam papire o poreklu@@@jel moze neko bilo kako da mi pomogne kako da wratim tu zmiju ili nabavim neke papire

  2. #2
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gordond'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    626

    Uobičajeno Odg: potrebna pomoc

    Da li su imali nalog za pretres?
    Da li znas kako se zove taj herpetolog?
    Da li te opravdava, my friend, to što su ti oči veće od mogućnosti? B.Dz.Stulic

  3. #3
    Član
    Datum registracije
    Sep 2010
    Lokacija
    srbija novi sad
    Postova
    12

    Uobičajeno Odg: potrebna pomoc

    herpetolog je neki Vlada iz Novog Sada prezime se ne secam a nisam kuci da proverim!!imalu su doajvu to im je navodno dostakad je u pitanju ministarstvo

  4. #4
    Član
    Datum registracije
    Sep 2010
    Lokacija
    srbija novi sad
    Postova
    12

    Uobičajeno Odg: potrebna pomoc

    bas sam prso...nznm kako da nabavim papire o poreklu!

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja Sava car'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    250

    Uobičajeno Odg: potrebna pomoc

    ja sam drzao burmanca 3 godine...dva puta je dolazila murija, jednom zbog vojske jednom zbog neke babe kojoj je "smetao" i oba puta su ga samo gledali i raspitivali se sta jede i ostalo...nisu pominjali da ga nose i nisu mi trazili nikake papire...imam samo potpis da mi je to poklon od zoo vrta,nikake druge papire al ni to nisu trazili da vide...sta da ti kazem,nekom si se zamerio,a taj ima neke fine veze...

  6. #6
    Član
    Datum registracije
    Sep 2010
    Lokacija
    srbija novi sad
    Postova
    12

    Uobičajeno Odg: potrebna pomoc

    nznm druze,samo su banuli na gajbu...trazili papire i odveli ga u prihwatiliste u suboticu,a meni traze da nabavim papire o poreklu,kao ilegalno je prodatkako da nabavim bilo kakawe papire o poreklu zmije

  7. #7
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gordond'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    626

    Uobičajeno Odg: potrebna pomoc

    Kod nas sam gotovo siguran da neces moci zato sto niko nema registrovanu odgaivacnicu. Ono sto je trebalo da uradis je da im trazis nalog za pretres jer ti bez toga nisu smeli uci u kucu, cak ni sa policijom. Ukratko, da ga nisu imali, mogao si da ih lepo ispratis a dok oni ne nabave nalog, lepo sklonis zmiju. Sada mislim da su ti sanse da ga povratis jako male.
    Da li te opravdava, my friend, to što su ti oči veće od mogućnosti? B.Dz.Stulic

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja Sava car'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    250

    Uobičajeno Odg: potrebna pomoc

    od koga si uzeo zmiju? pitaj za neke papire ako mozes,cimaj ljude,sto vise cekas,to manje nade da ces ga vrnuti..bas bedak,mogu da zamislim kolko si se smorio kad su tako ko idioti banuli...

  9. #9
    Član
    Datum registracije
    Sep 2010
    Lokacija
    srbija novi sad
    Postova
    12

    Uobičajeno Odg: potrebna pomoc

    nznm...bas sam izgubljen,navodno i jbn interpol prawi neku akciju u srbiji,a sad je kasno za njihov nalog...

    ma swadjao sam se ali nisu hteli da me priwedu ma swe sam jbn probaoa swe sam druge ziwotinje hteo da im am jbtsamo ne njega imam jako poseban odnos sa njim...drzao sam predavanja na fakulteta na tv swasta uglavnom ima da ga vratim barem palicom nekom i bombom

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja Sava car'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    250

    Uobičajeno Odg: potrebna pomoc

    tako ga neces vratiti 100 % nazalost probaj na fin nacin i uz neciju pomoc,ne znam sta da ti kazem,bas bezveze

  11. #11
    Član
    Datum registracije
    Sep 2010
    Lokacija
    srbija novi sad
    Postova
    12

    Uobičajeno Odg: potrebna pomoc

    probacu na swe nacine druze moj...narawno na fine nacine

  12. #12
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Igor Velevski'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Skopje
    Postova
    559

    Uobičajeno Odg: potrebna pomoc

    Mnogo mi je zao zbog svega ovoga sto ti se desilo, nazalost takvu opasnost ima za sve nas! Kao sto su veze proradile da ti ga oduzmu, ne gubi vreme i trazi vezu i na fini nacin da ti ga vrate! Ako to ne upali ja bi otiso u nekoliko novina da napisu clanak, kako nezakonski (bez naloga) su ti nepozvani ljudi usli u kucu i oteli zivotinju koja osim emotivne vrednosti za tebe ima jos i materijalnu vrednost, nad kojim imas apsolutno pravo! U Srbiji i ovde u Makedoniji bleju u tebe kad pokusas da potrazis CITES ili da se registrujes, ako to drzava ne radi, onda nema ni prava na konfiskaciju! Moj savet ti je, ako na fini nacin ne vratis ga, onda idi i pucaj nemilosrdno u novine. Javna glasila su cudo veruj mi, pogotovu ako jako preuvelicis stvar!

  13. #13
    Član
    Datum registracije
    Sep 2010
    Lokacija
    srbija novi sad
    Postova
    12

    Uobičajeno Odg: potrebna pomoc

    razumem se u mediije,radio sam dugo na telewizji,znam koliko je to dobra stwar,ali ovi bas kontaju da prawe sranja sa swim....ne da sam prso nego nisam ni spavao,posle skoro 3 god drzanja tog ljubimca oni kao jel imas papir o poreklu..ma a 6 papiranesto moram iskombinowati

  14. #14
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dragan Gacic'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    159

    Uobičajeno Odg: potrebna pomoc

    zao mi je sto ti se to desilo... ali ja ne shvatam tu budaletinu i morona koji te je prijavio, kakvi gadovi zivi oko nas...

  15. #15
    Ljubitelj egzotičnih životinja Sava car'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    250

    Uobičajeno Odg: potrebna pomoc

    dobra ideja je ovo za novine,ako nista drugo ne sredis,pravac "kurir"!
    oni ce napisati da su i tebi noge polomili ,al nema veze,ako nema drugog resenja..javi sta se desava ovih dana...poz

  16. #16
    Ljubitelj egzotičnih životinja SxOne'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    304

    Uobičajeno Odg: potrebna pomoc

    Citat Prvobitno napisao Sava car Pogledaj post
    dobra ideja je ovo za novine,ako nista drugo ne sredis,pravac "kurir"!
    oni ce napisati da su i tebi noge polomili ,
    hahahaha Istina : )))))))))))

    shteta za zmiju, ne mogu da verujem...
    to sa novinama je dobra ideja, poslushaj Igorov savet, raspitaj se malo oko tih papira gde se vade, pitaj u opshtini, pa mozda saznash da ni ne moze, ili da se traze neke ne mogu ce stvari, pa preokrenesh da nisi ni imao mogucnost da izvadish papire.....

    nadji nekog pravnika da ti pomogne
    pa javi da li si uspeo

  17. #17
    Član Niks'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    novi sad
    Postova
    72

    Uobičajeno Odg: potrebna pomoc

    Miki jako bih voleo da uspes da vratis zmiju,a da bi za to imao sansu ne smes da posustanes i moras se jako jako dobro informisati kako bi znao koji potez da povuces. Iako je situacija jako losa, nek bar posluzi kao primer svima koji vole da se hvale svojim ljubimcima i iznose ih napolje pred ocima gomile ljudi, da se to moze svakome desiti. Dok zivimo u ovako trulom drzavnom uredjenju, zmija se mora drzati kuci u tajnosti i to je to. Sta reci ljudi, ceka se jos samo na vazduh koji disemo da nam daju zabranu kako su krenuli

  18. #18
    Član
    Datum registracije
    Sep 2010
    Lokacija
    srbija novi sad
    Postova
    12

    Uobičajeno Odg: potrebna pomoc

    ma ja mislim da je wreme da kupim krokodila i iznesem ga na ulicu,nema prawilnika u kom pise da se zmija ne sme setati ulicom,a da ne pricam da zmija voli da uwati malo boju na suncu :P a o informisanju i jeste stwar...bacicu ovo na televizije i u novine toliko mogu da sredim bavio sam se time,ali i dalje to niije resenje,samo mali apel...ja u swakom slucaju necu odustati od zmije,a ako neko zna foru kako da nabudzim neke papire o poreklu nek mi jawi,ja cu was i dalje informisati o swemu....hwala swima.

  19. #19
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gordond'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    626

    Uobičajeno Odg: potrebna pomoc

    @SxOne
    Ne mogu se ti papiri izvaditi u opstini i sl., to se dobija od odgajivaca kad kupis zmiju, tako da ih moze dobiti samo od nekog ko ima registrovanu odgaivacnicu

    @Miki prso
    Problem je sto je ta zmija na CITES listi i ako nemas papire da si je kupio kod registrovanog odgajivaca, neces moci da je povratis nazad. Mozes da pokusas to sa novinama, ali iskreno mislim da ti to nista nece pomoci...
    Da li te opravdava, my friend, to što su ti oči veće od mogućnosti? B.Dz.Stulic

  20. #20
    Ljubitelj egzotičnih životinja gagi'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Jagodina
    Postova
    161

    Uobičajeno Odg: potrebna pomoc

    Citat Prvobitno napisao miki prso Pogledaj post
    bas sam prso...nznm kako da nabavim papire o poreklu!
    Ako možeš da nađeš neku vezu u zoo vrtu u Beogradu pa da ti napišu papir o poklonu zmije.Oni tamo razmnožavaju i boe i burmance.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •