Prikaz rezultata 1 do 5 od 5

Tema: Ludi fobasi

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja Miluttin'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    385

    Uobičajeno Ludi fobasi

    Pre Mesec ipo dana odlucim da krenem na odmor i ostavim mojima i gekone i kolonije fobasa kako bi ih hranili. Majci objasnim sve do tankih creva sta i kako, slozimo se da je sve naucila i uputim se u blisku nam Makedoniju. Provedem vam ja tamo dve nedelje dana, vratim se u kasne sate i imam sta da vidim. U terarijumima bubetine na sve strane, gekoni sakriveni kud koji, opsti metez. Najme, kako sam pokusavao da napravim svoju koloniju fobasa, "ububao" sam 20ak crva fobasa i to nesto nije islo, nakon 2-3 meseca akanja nasao sam tri-cetiri larvice i to da molim Boga da su uopste bili fobasi. Majka je uz svo svoje gnuanje na bube bila dobra i hranila bubana gustere umesto crvima i tako ostanem ja na 4 kompletna i 2 polupojedena fobasa. Mislio sam da ih nikad ne bi pojeli...
    I sta se sad desava. Prekjuce ja cistim neki od terarijuma i uzmem da istresem treset kad vidim nesto mi se mrda po dnu. Pogledam malo bolje na pojedinim mestima se mrda kompletan treset. I eto, sad imam nekih 70ak malih fobasa i ko zna jos koliko u najavi jer nisam uspeo sve da pretresem, a i boja treseta mi otezava. Ovih dana cu pregledati i ostale terarijume, ko zna, mozda ih ima jos

    E da tokom pregleda terarijuma u drugom sam primetio sledecu stvar:
    http://teraristika.org/forum/showthread.php?t=9558

    pa ako neko moze da pomogne a da ne bacam taj treset, mozda nesto nadjem i u njemu...
    =MiluttiN=


  2. #2
    Član banished'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    Rumsterdam
    Postova
    71

    Uobičajeno Odg: Ludi fobasi

    hahahaha ... sa fobasima uvek nesto novo....
    ja sam recimo imao patnju zadanu od stane jednog polu zrelog crva ... naime smrad se zavukao u stiropor- komad koji nije bio u terarijumu vec iza ter.... nebitno sto bi se reklo ... uspeo je da kidne iz terarijuma i izasao je napolje crv u svet ... taj komad stiropora ucinio mu se kao idealno mesto da se uvuce, iskopa, prekopa ... e sad... ja sam nekoliko veceri imao "TRIP" da cujem nesto ... proverio sam sve, ali sve i dalje sam cuo zvuk ... stiropor mu je jos i dodavao na akustici ... patnja je trajala 4 dana ... legnem da spavam i cujem .... znaci pop. skroz ... i sasvim slucajno snimim prah ispod stiropora ... produkt busenja ... jaooooooooooooooo kad sam ga video ... 4 dana patnje i muke .... oprostio sam mu ... ali sam ga probusio prilikom vadjenja iz novog mu doma ....

    Fobasi su kraljevi... cesto se desi da kidnu obave procese do bube i tada ih snimim kako se krecu po sobi .... tada vec budu uveliko Crni ... obicno sam ih ja snimao ... ali desi se i da neko ko ne treba snimi ... i onda ... bla, bla, bla --- al sam se raspisao ... pozzzzzzzzzzzzz

    The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist.

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja SxOne'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    304

    Uobičajeno Odg: Ludi fobasi

    @banished
    i shta je bilo nakon " ... bla, bla, bla" ? ? ? ? ? ? shalim se. kul prica

    interesantna prica za novi dom malih fobasa, sad ti je smorcina kako ih odvojiti od treseta i prebaciti u normalni dom

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja Sava car'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    250

    Uobičajeno Odg: Ludi fobasi

    ne verujem da ce ti biti toliki problem da ih odvojis od treseta,ja sam jucezamalo bacio koloniju tenebrija koju nisam upotrebljavao duze vreme,samo sam voce ubacio povremeno i nisam gledao sta se desava ispod krpe,al reko da vidim sta ima pre nego sto bacim kad ono...150 zivih tenebrija,spremnih za nastavak dinastije naravno bilo je i onih 1mm dugackih,al zato mi devojka ima oko sokolovo...sve to je trajalo cela 2 sata,al vredelo je...tako da fobasi ce biti laganica ako te ne mrzi...

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja Miluttin'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Ludi fobasi

    Ma ludilo je, ima ih tone i cini mi se da mi se zavlace u spojeve iverica gde silikon nije dobro prosao. Nek su mi zivi i zdravi i uskoro pojedeni A sto se tice stiropora Ja bi poludeo na sam zvuk. Pobacao bi sve
    =MiluttiN=


Tagovi za ovu temu

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •