Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 21 do 38 od 38

Tema: Force feeding

  1. #21
    Član Bojana'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Novi Becej
    Postova
    62

    Uobičajeno Odg: Force feeding

    Da se pohvalim. Zmija iz ove priče je napokon projela!! Nije još uvek potpuno, ali stvari idu na bolje. Nisam je hranila 10-ak dana pošto mi je poslednjih par dana bilo nešto hladnije u kući te nisam htela da je izlažem temperaturnom šoku, danas - malo pre - pokušam da je namami da jede mašući joj mišem ispred nosa, ona ništa, izvadim je iz tera, stavim u kutiju za hranjenje, zaboravim da presečem pinkija (ne znam kako mi se ovo desilo), uzmem zmiju stavim glavu pinkija u usta zmije, primetim da ga nisam isekla krenem da ga vadim kad ona zagrize i ne pušta! Pustila sam je da vidim kada če ga ispljunuti, jer ne guta ako joj viri iz usta i ona me iznenadi i počne da ga jede iz momenta, nije oklevala ni sekund..

    Pozdrav!!

  2. #22
    Ljubitelj egzotičnih životinja Zlopanja'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    292

    Uobičajeno Odg: Force feeding

    Eeee Ziveli
    Ko hoce naci ce nacin.
    Ko nece, naci ce razlog!

  3. #23
    Ljubitelj egzotičnih životinja Sinbad'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    243
    Oglasa
    9

    Uobičajeno Odg: Force feeding

    Ekstra Konacno i ona da projede. Jel` bilo malo ?
    ODGAJIVACNICA REPTILA - REPTIL SHOP BEOGRAD - reptilshopbeograd@live.com

  4. #24
    Član Niks'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    novi sad
    Postova
    72

    Uobičajeno Odg: Force feeding

    Aleluja!

  5. #25
    Član Bojana'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Novi Becej
    Postova
    62

    Uobičajeno Odg: Force feeding

    Nije bilo malo bila sam i previše zbunjena situacijom da reagujem . Hvala vam svima na podršci. Sada ću je opet ostaviti 10-ak dana bez hrane da dobro ogladni. Ne mogu da opišem koliko sam srećna. U nekim momentima sam mislila da neće uspeti da preživi jer pored toga što nije htela da jede nije htela ni da se presvlači poslednja dva puta, sljušti samo glavu i nastavi da bleji. prvi put kad se to desilo sam ja bila kriva jer sam je grejala a nisam dovoljno vlažila ter, drugi put su uslovi bili ok ali se ona verovatno predala, ili šta već, videćemo kako će se situacija razvijati. Možda će mi ako počne skroz sama da jede i da se presvlači nedostajati naša stresna druženja

    Pozdrav!!

  6. #26
    Ljubitelj egzotičnih životinja LemyKadir'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    123

    Uobičajeno Odg: Force feeding

    Ma po meni nije to toliko stresna situacija... Imao sam i ja problema sa hranjenjem mog k. smuka, nisam hteo da pokushavam force feeding pa sam joj samo dao malo vremena... proshlo je oko mesec dana i posle toga je jela skroz normalno...
    Z: P.guttatus
    T: B.Vagnas, L.Parahyabana, G.Rosea RCF, N.Chromatus
    K: Trachemys scripta scripta

  7. #27
    Član Bojana'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Novi Becej
    Postova
    62

    Uobičajeno Odg: Force feeding

    Kako force feeding nije stresna situacija? I kako nije stresno "ljuštenje" zmije kada se ne presvuče? Ni meni nije ni malo prijatno, a ne mogu ni da zamislim kako je njoj dok joj guram nešto u usta dok se ona koprca da pobegne, i tako 6 meseci svakih nedelju dana.
    Koliko je bio star tvoj kukuruzni kada je odbijao hranu? Mesec dana nije mnogo da ne jede, nije ni ova zmija jela više od mesec dana nakon izleganja, i moj kukuruzni u proleće odbija hranu i ne jede neko vreme ali ga nisam nikad hranila na silu jer nije bilo potrebe, ali kod ove male zmije je to bilo neophodno da bi preživela..

  8. #28
    Ljubitelj egzotičnih životinja Zlopanja'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    292

    Uobičajeno Odg: Force feeding

    Pa ako ce ti nedostajati takva druzenja, ti je prvo dobro nahrani pa onda jos malo na silu
    Ko hoce naci ce nacin.
    Ko nece, naci ce razlog!

  9. #29
    Član Bojana'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Novi Becej
    Postova
    62

    Uobičajeno Odg: Force feeding

    Ranije sam napisala da je zmija iz ove teme projela. Ovo se u narednim hranjenjima pokazalo kao neistina, svako sledeće hranjenje je odbijala da jede, odnosno nije htela da jede kao tada, potpuno je ignorisala plen, nije htela da zagrize, pa ako i zagrize pljune posle 3 minuta, bilo joj je potrebno dosta "nagovaranja" da počne da guta.
    Danas sam nabavila živog pinkija (HVALA Spiderboy!!) i ubacila sam ih zajedno u malu kutiju, ulovila ga je i pojela bez problema.
    Moje pitanje je, pošto ova zmija očigledno jede sama samo vrlo retko, da li da nastavim da je kljukam ako ponovo ne bude htela da jede pošto vrlo retko imam priliku da uzmem žive (Novi Bečej je na putu za Nigde), a ranije nije htela ni žive kao što sam ranije negde već napisala, ili da joj nudim mrtve samo ređe i koliko ređe? I ako da nastavim da je kljukam koliko da ne jede pre toga? Ili neko iskusniji u ovome ima neki drugi predlog?
    Da rezimiram šta je do sad pojela sama: jednog mrtvog i jednog živog.

    Pozdrav
    Bojana

  10. #30
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Igor Velevski'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Skopje
    Postova
    559

    Uobičajeno Odg: Force feeding

    Kako sam razumeo ocigledo hoce samo zive! Hrani je nekoliko puta sa zivim neka uhvati ritam, posle odredjeni broj hranenja daj joj mrtvi, ali ne odledjeni, nego ga ti lisi zivota. Tako joj daj isto odredjeni broj hranenja. Posle toga sledi odledjeni, ali ga obrisi od zivog, da mu se miris obogati. Posle takvih nekoliko hranenja pocinjes da joj dajes odledjeni obrok. Kad tako pocnes da dajes , nemoj vise da joj dajes zive, jer sav trud moze da bude uzaludan i da se opet vrati na zive! Ovako ja radim, mozda neko ima neki drugi nacin da kaze....

  11. #31
    Član Bojana'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Novi Becej
    Postova
    62

    Uobičajeno Odg: Force feeding

    Prvi kog je sama pojela je bio odleđen, a ovaj juče živ. Mislim da nije toliko stvar u tome da li je živ ili ne već što je veoma retko stvarno gladna. Znam da bi najbolje bilo da je hranim tako kako si napisao, ali jednostavno nisam u mogućnosti da svakih 5 do 7 dana nabavim živog pinkija. Stanujem u mestu u kome ne mogu da nabavim nikakve miševe čak ni u pet shopu nema miševa, jedva da i postoji pet shop, moja je greška bila što sam uzela toliko malu zmiju, a nisam razmišljala o tome gde stanujem, ali sad moram da uradim najbolje što mogu. Razmišljala sam i da je poklonim nekom ko ima mogućnost da je hrani živim plenom, ali ne mogu da odustanem.
    Molila bih sve koji žele da mi svojim savetima pomognu uzmu u obzir stanje čitave teraristike u Srbiji koja je veoma malo zastupljena van Beograda, Novog Sada i Niša, i da ljudi u malim mestima poput Novog Bečeja (15.000 stanovnika) nemaju iste mogućnosti kao ljudi u tri gore navedena grada da kupe hranu, da biraju da li će žive ili mrtve i tako to.

  12. #32
    Član Ana'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    64

    Uobičajeno Odg: Force feeding

    Jel mozes da nabavis odrasle primerke? Meni bi bilo jednostavnije da ih sama razmnozavam nego da se stalno brinem o nabavci zive hrane.

    P.S. Prelepa ti je zmija. Moja tiha patnja

  13. #33
    Član Bojana'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Novi Becej
    Postova
    62

    Uobičajeno Odg: Force feeding

    Hvala Ana.
    Ne bi mi bilo jednostavnije jer nisam nikad pipnula miša, i nekako mi se ne sviđa ta ideja. A nemam ni uslova gde da ih držim ako zanemarim to što ih se pomalo plašim i što ne bih mogla da ga usmrtim...

  14. #34
    Član Bojana'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Novi Becej
    Postova
    62

    Uobičajeno Odg: Force feeding

    Uginula je...

  15. #35
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Force feeding

    auuu,pa šta bi?
    baš mi je krivo

  16. #36
    Ljubitelj egzotičnih životinja Cold_Beer'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    475

    Uobičajeno Odg: Force feeding

    Pratim ovu temu od njenog pocetka,posto se ne razumem u zmije nisam nista ni komentarisao,ali mi jako zao tvog ljubimca kako sad odjednom da ugine?

  17. #37
    Član Bojana'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Novi Becej
    Postova
    62

    Uobičajeno Odg: Force feeding

    Pa, bila je prethodnih par dana pred presvlačenjem, nisam je dirala, povećala sam joj vlažnost i čekala da se presvuče, ali nije uspela. Našla sam je danas oko podna mrtvu sa presvučenom kožom sa glave. Bila je problematična od početka kao što ste mogli da pročitate u ovoj temi, nije jela i nije se presvlačila sama, onda je počela da jede, ali ipak nije uspela da preživi...

  18. #38
    Član Bojana'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Novi Becej
    Postova
    62

    Uobičajeno Odg: Force feeding

    Evo jedne loše fotografije na kojoj jede



    i jedne na kojoj se kupa pred presvlačenje



    Užasno mi nedostaje ovaj mali tvrdoglavi prijatelj..
    Sahranila sam je juče, ali još uvek ne mogu da raskvarim ter, ni grejač nisam isključila. Nadam se da će te vi naučiti nešto iz mog iskustva i da vam se neće desiti da vam ugine tako mlad ljubimac..

    Veliki pozdrav!

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •