Prikaz rezultata 1 do 14 od 14

Tema: terarijum za vodenu kornjacu

  1. #1
    Član Djordje93'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    44

    Uobičajeno terarijum za vodenu kornjacu

    da li bi mogao neko da mi kaze gde mogu naci terarijume tj, aq za vodenu kornjacu? ne znam gde drugo da psotavim owu temu?

  2. #2
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: terarijum za vodenu kornjacu

    U sekciju Domaće tržište

    Premestiću ti temu kasnije.
    There's no place like 127.0.0.1

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: terarijum za vodenu kornjacu

    Veoma vazno pitanje je kolika je kornjaca? Od toga zavisi koliki akvarijum ti treba!
    U sustini mogao bi da pogledas u nekom pet shopu, ali mozda jos bolja opcija ti je da pokusas kod ljudi sto se bave staklom, ili jos bolje akvaristikom i teraristikom.
    Meni je terarijum napravio jedan caletov prijatelj koji se nekada bavio uzgojem i prodajom egzoticnih zivotinja. Olaksavajuca okolnost je bila sto sam vec imao staklo, covek je dosao lepo i sastavio mi terarijum dimenzija 80x40x44 u kome drzim dve crvenouhe kornjace duzine oklopa oko 18 cm. Znam da ni to nisu dovoljne dimenzije za tolike dve kornjace, ali prostor u sobi je odlucio. Mada nije im ni ovako lose.

  4. #4
    Član bandaur'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    36
    Oglasa
    4

    Uobičajeno Odg: terarijum za vodenu kornjacu

    Smislis dimenzije, od prilike kako bi zeleo da ti izgleda i javis se Kimu i problem ce biti resen

  5. #5
    Član Djordje93'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    44

    Uobičajeno Odg: terarijum za vodenu kornjacu

    okey..hvala pa trenutno sam u nabavci kornjaca koje bi trebalo da su povece nisu manje od 15 cm

  6. #6
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gordond'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    626

    Uobičajeno Odg: terarijum za vodenu kornjacu

    Prvo moras da im obezbedis akvaterarijum odredjene velicine pa tek onda da ih nabavis
    Da li te opravdava, my friend, to što su ti oči veće od mogućnosti? B.Dz.Stulic

  7. #7
    Član bandaur'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    36
    Oglasa
    4

    Uobičajeno Odg: terarijum za vodenu kornjacu

    Slazem se sa gordond-om. Za tolike kornjace ce ti trebati poveci terarijum

  8. #8
    Član Djordje93'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    44

    Uobičajeno Odg: terarijum za vodenu kornjacu

    okey.. cim je nabavim zovem vas da mi pomazete

  9. #9
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gordond'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    626

    Uobičajeno Odg: terarijum za vodenu kornjacu

    Citat Prvobitno napisao Djordje93 Pogledaj post
    okey.. cim je nabavim zovem vas da mi pomazete
    Opet ti Ponavljam, prvo treba da ti pomognemo tj. da te savetujemo kako da napravis terarijum pa onda tek da je nabavis
    Da li te opravdava, my friend, to što su ti oči veće od mogućnosti? B.Dz.Stulic

  10. #10
    Član Djordje93'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    44

    Uobičajeno Odg: terarijum za vodenu kornjacu

    hehe...okey..znate kako sam odlucio..da iskoristim moj aq od 50-60 litara za pocetak..dok ne napravim kod staklorezca neki od barem 120 litara pa je posle premestim... gledao sam da kupim aq ovako od nekoga ali mi je preskupo..

  11. #11
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gordond'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    626

    Uobičajeno Odg: terarijum za vodenu kornjacu

    Naravno, to je dobro za pocetak. U akvarijum samo napravis suvi deo i to ce im dok malo ne porastu biti sasvim dovoljno. Bitno ti je da dubina vode bude bar tri puta od duzine kornjace. Isto tako moras imati u vidu da one mnogo prljaju i da ce ti trebati dobar filter da ne bi morao da menjas vodu svaka 2-3 dana. Pogotovo kad porastu. Nadam se da si procitao teme o njima i sta im je sve potrebno za normalan zivot
    Da li te opravdava, my friend, to što su ti oči veće od mogućnosti? B.Dz.Stulic

  12. #12
    Član Djordje93'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    44

    Uobičajeno Odg: terarijum za vodenu kornjacu

    znas kako.. juce sam pricao sa tatom jer on se uvek protivi zivotinjama,kao samo obaveze i obazveze,ali briga me ja ih volim rekao mi je da on ima stakla debljine 8mm tacno za dimenzije 90x50x50,moze cak i 95x50x50..reci mi da li je 8mm dobro za ove dimenzije aq?
    ipak cu odmah veliki aq hehe a i kornjacu cu da udomim od nekoga verovatno tako da ce biti velika,a kanister razmisljam da kupim samo da skupim parice

  13. #13
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gordond'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    626

    Uobičajeno Odg: terarijum za vodenu kornjacu

    Mislim da ce debljina stakla odgovarati, ali se meni iskreno ne svidjaju dimenzije jer mislim da je to malo. Bilo bi dobro da jos neko da svoje misljenje...
    Da li te opravdava, my friend, to što su ti oči veće od mogućnosti? B.Dz.Stulic

  14. #14
    Član Djordje93'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    44

    Uobičajeno Odg: terarijum za vodenu kornjacu

    pa ja stvarno razumem da mi treba aq 300-400 litara,ali necu da razmisljam da li cu ujutru da se probudim i da ugazim u vodu. :O jer nisam siguran ni da ce mi aq ovih dimenzija izdrzati stalaza na kojoj ce stajati.. u tome je problem a i soba mi je puna svakojakih ormara,i to me nervira strasno,ako bih i izbacio jedan i napravio stalazu i veci aq onda ne bih mogao da otvorim bunker(zidni ormar,ogromni),imam po 2 sa obe strane u sobi jedino da na kraju ubacim u bunker aq.. bice im toplo i lepo unutra nema sunceve svetlosti samo lampa i neonka ;D

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •