Prikaz rezultata 1 do 9 od 9

Tema: Burmacija

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja marko_pa'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    196

    Uobičajeno Burmacija

    Imam Bradatu agamu nesto jace od godinu dana staru.
    Od kada samu ga premestio u dosta veci terarijum a mozda i par dana
    u starom, odbija da jede zelenis i dosta manje interesovanja pokazuje
    za phobas-e i dubie. Nuzdu vrsi na tri dana a ne kao ranije svakog, eventualno svakog drugog.
    Pretezno bira hladniji deo terarijuma za stekovanje i manje je aktivan nego normalno.
    Da li je u pitanju burmacija ili je jos uvek uznemiren zbog prelaska u novu sredinu?
    Da napomenem da retko kada lezi u steku. Mnogo vise vremena provodi
    zakacen na kamenitu podlogu prednjim nogama. Dosta je i sam hladan kada ga
    uzmem u ruke.

  2. #2
    Moderator Stufy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    354

    Uobičajeno Odg: Burmacija

    Pa moglo je ovo zahladjenje da ga nagoni da se spremi za brumaciju. Kaze se brumacija Da li vise drzi oci zatvorene nego inace? Koliko dugo traje sve to?

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja nightwolf'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    zrenjanin
    Postova
    237

    Uobičajeno Odg: Burmacija

    Nije li malo rano za brumaciju?znam da nepostoji pravilo,al opet

  4. #4
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gordond'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    626

    Uobičajeno Odg: Burmacija

    Moze biti i do zahladjenja, ali vrlo je moguce da je i zbog nove sredine. Meni se nesto slicno desavalo i trajalo je oko 20ak dana, ali u tom periodu je dosta menjao sredinu u kojoj je ziveo. Sacekaj par dana pa ces videti kako ce se stvari odvijati. Ako je u pitanju sok zbog sredine i ako su uslovi dobri trebalo bi da se vrati u normalu...
    Da li te opravdava, my friend, to što su ti oči veće od mogućnosti? B.Dz.Stulic

  5. #5
    Član banished'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    Rumsterdam
    Postova
    71

    Uobičajeno Odg: Burmacija

    E, ja imam isti problem sa mužjakom ... popne preko pozadine na nosač neonke i tu se pruzi i ne mrda po ceo dan. nije pod spotom i UVB uopšte, čak sam i pomišljao da mu je sijalica prejaka, ali i to sam regulisao ... sada je slabija i opet mitinguje ...

    The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist.

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja poskok'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Bor
    Postova
    237

    Uobičajeno Odg: Burmacija

    Pa i nije rano za brumaciju, bar ako je sudeci po mojoj agami. Ona je i prosle i pretprosle godine otisla u carstvo snova u drugoj polovini septembra, a evo i ove. To tako traje skroz do februara. Ne spava non stop u tom periodu, ponekad se malo razmrda, ali tek u febraru pocne da lici na sebe i onda ne bira sta jede Ako ti je temperatura u terarijumu konstantna (nije pala tokom zahladjenja), a zmaj se ponasa kako si opisao onda je to najverovatnije brumacija...

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja D@nijel'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Centar nedodjije
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Burmacija

    A da pitam ja malo posto sam se malo zbunio.Tokom brumacije oni ne jedu,ne kupaju se itd?I kako se dovode u stanje brumacije?Da li male jedinke idu u brumaciju?I da li osvetljenje treba da se ukljucuje ili se sve pogasi.Kod mene nocu pada teperatura na 21 stepen.
    Nisam primetio da se moj agamic nesto usporio.I dalje jede ko blesav i vrsi nuzdu svaki dan.
    Gusteri-Eublepharis macularis,Pogona viticeps.Zmije-Epicrates cenchria maurus,Python regius.

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja poskok'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2007
    Lokacija
    Bor
    Postova
    237

    Uobičajeno Odg: Burmacija

    Iskusni odgajivaci uvode svoje maticne parove u brumaciju jer je izlazak iz nje okidac nagona parenja (ne mlade jedinke koje nisu zavrsile razvoj). Mi sa skromnijiim iskustvom ne petljamo mnogo oko toga i uglavnom se oslanjamo na instinkte nasih zivotinja. Kada vidim da je brumacija zapocela skratim dan na 10 sati i to je sve, ne obaram dugacije temperaturu. Ako "ohladis" zivotinju napamet, pre nego sto njen organizam bude spreman za spavanje (vise dremku), mozes da joj ugrozis zdravlje pa cak i zivot.

  9. #9
    Ljubitelj egzotičnih životinja D@nijel'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2008
    Lokacija
    Centar nedodjije
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Burmacija

    Znaci sve standardno samo kraci dan i bez hrane kad krene da drema?
    Gusteri-Eublepharis macularis,Pogona viticeps.Zmije-Epicrates cenchria maurus,Python regius.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •