Strana 7 od 8 PrvaPrva ... 5678 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 121 do 140 od 146

Tema: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

  1. #121

    Uobičajeno Odg: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    Videcu da kupim ako budem imao para. Merdevine mi se jako svidjaju kod tebe, to se vec i ovako moze napraviti vidim da nije problem. Koliko je tvoja sa tobom ovako? Moj ima sigurno sad mesec dana da je tu kod mene, a star je 9 meseci. Bukvalno je svaki dan sa mnom , ja vodim racuna o njemu, hrana, cistoca itd. Nekad mu i pevam Mislim da sam ga prerano pustio napolje, sto mi nije preporuceno.

  2. #122
    Član
    Datum registracije
    Feb 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    10

    Uobičajeno Odg: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    ma da, sve se moze napraviti, ja sam sam bukvalno sve osim one lezaljke, a i ona moze nego mi se svidela ova
    Moja je kod mene oko 7 meseci, a stara je bila 2 meseca ako je verovati uzgajivacu , no ne vidim razlog zasto ne bi rekao istinu, tamo je imao 20ak kaveza, a u stvakom po par veverica, i na svakom je pisala starost, tako da verujem u okvirnu starost

    mislim da su one jedne od najcistijih zivotinja koje mogu biti u stanu, izabrala je jedan cosak kaveza gde obavlja svoje poslove i samo tu cistim cesto, a redje promenim celu piljevinu, jer ona voli da se cisti kroz nju jos nikada nije zaprljala nesto van kaveza. I da, kod mene u pocetku je to radila po celom kavezu, na sve strane pa se upristojila nakom mesec dva

  3. #123

    Uobičajeno Odg: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    Pa super , cim si je tako mladu uzeo. Ja sam mog uzeo sa 8 meseci kad je imao u pet shopu. Ziveo je bukvalno u najmanjem mogucem kavezu tamo. Hocu da kazem da su mu uslovi bili katastrofalni sto se toga tice.

  4. #124
    Član
    Datum registracije
    Feb 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    10

    Uobičajeno Odg: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    Ali je navikao na ljude, ovo moje zlo u pocetku se samo sakrivalo tamo je bila sa 20 veverica, ovaj lik kontam da je ulazio samo da ih nahrani 1 dnevno, pa kad sam je uzeo kao divlja da je bila

    Moras videti ovaj kavez, kucu ili sta vec


  5. #125

    Uobičajeno Odg: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    Pa ovo je sjajno !

  6. #126

    Uobičajeno Odg: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    Eto posle celog jednog dana gledanja i razmisljanja imam ideju istu takvu da napravim u svojoj sobi ovom malom zivahnom banditu slicno nesto. NoSleep jel bi mogao da mi kazes koliko te je izasao taj kavez, od koga si ga narucio i slicno? Takodje posto u Novom sadu nema onih plasticnih tunela da se kupi, jel zna neko gde ima, da mogu da narucim i duz celog zida, recimo 5-6 m tunela bi kupio da spojim od kaveza do kaveza. TO mi je mozda i "resenje" da ga ne hvatam u ruku, da se sam vrati u kavez, posto u ovaj trenutno sto imam moram rukom da ga skidam jer na zidu visi.

  7. #127
    Član
    Datum registracije
    Feb 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    10

    Uobičajeno Odg: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    Nisam bio u drzavi pa nisam stigao da proverim temu

    Te tunele mozes da napravis od mreze, vidis u snimku da ima delova koje je tako napravio, a te cevi verovatno mozes od plasticnih cevi za vodu da napravis.
    Onaj kavez sto sam postovao sam sam pravio, sve osim visece lezaljke. A za ovaj kavez na snimku mislim da je potrebno dosta vise novca i vremena

    mozda da mu napravis neke merdevinice, koje nece biti fiksne, nego da ih stavis kada ga pustas i skines kada se vrati.

  8. #128
    Član
    Datum registracije
    Feb 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    10

    Uobičajeno Odg: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    Kad sam drugi put procitao skontah da zelis jos jedan kavez na dnu pa da ih spojis lepo si zamislio, mozda bi bilo bolje da ta cev bude od mreze pa da je tako naucis, sa hranom da namamis dole i sl

  9. #129

    Uobičajeno Odg: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    Zvao sam za tunele, ipak ih nemaju tako da cu morati tako i ja da napravim nesto kao i on. Ovih dana cu ici po gradu da se promuvam i vidim sta i kako. A za kavez, ja sam mislio da si ga ti narucivao kod nekog i kupio ga. Ta ideja mi je sad na umu , kad dodjem kod mog Mike i vidim ga kako trcka po ovom kavezu, mogu misliti tu srecu ako mu i ovo napravim koliko ce imati vise prostora i koliko bi mu bolje bilo . ( ni ovako mu lose nije sto se prostora tice ) al to najvise zelim da uradim da ga pustam napolje po sobi.

  10. #130
    Član
    Datum registracije
    Feb 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    10

    Uobičajeno Odg: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    Ti si iz ns ili blizine? mogao bi Miko i Tira da se druze moja vec ispusta zvuke za parenje kupio bih joj muzjaka ali ne znam sta bih sa mladih

  11. #131

    Uobičajeno Odg: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    Iz blizine sam. ahaha, pa mogli bi sto da ne, samo da ja ovog mog uhvatim Kako sta, pa prodati ili pokloniti familiji , neka se razvija stablo Koliko si ti para ulozio da bi napravio ovaj kavez, kao tvoj?

  12. #132
    Član
    Datum registracije
    Feb 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    10

    Uobičajeno Odg: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    ne znam tacno ja sam to malo po malo

  13. #133

    Uobičajeno Odg: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)


  14. #134
    Član
    Datum registracije
    May 2015
    Lokacija
    Nis
    Postova
    95

    Uobičajeno Odg: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    razmisljam se uzeti jednu, zanima me gde se mogu kupiti, u pet shopu ili ima odgajivacnice ? I da li su druzeljubive jer cuvam tarantulu a zelim i ljubimca sa kojim cu mocu aktivno da se igram, da li je ova veverica dobra odluka ?

  15. #135
    Novajlija AmVasa'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2012
    Lokacija
    Omoljica
    Postova
    3

    Uobičajeno Odg: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    Pozdrav, ja sam nov na ovom forumu, zovem se Vasa i iz Pančeva sam. Čitao sam sve moguće što mogu da nađem o Sibirskim vevericama, ali ono što mi sada treba nigde nema. Inače pre 15 dana sam u Pančevu uzeo mužijaka koji je star 3-4 meseca, prvog dana čim sam ga doneo sam ga pustio u sobi, nekim čudom ne plaši se ničega, penje se po meni i po svakom ko dođe, ne plaši se baš ničeg, skakuće po celoj sobi i mnogo je pitom, kada ga vraćam u kavez samo stavim ruku i on se popne i prenesem ga. E sad, sa njim je sve super, ali juče sam kupio od odgajivača bebu ženku, ima mesec i neki dan, kod njega je bila sa još 3 veverice istog uzrasta i jele su čvrstu hranu, kod mene je eto od juče popodne i nije ništa jela, vode je malo licnula iz mog dlana kada sam joj kanuo iz pojilice pošto sam video da ne poje uopšte. Spava po ceo dan, plašim se da mi ne ugine, da ne zna kako da pije vodu i plaši me to što nisam video da jede, jabuku je gricnula samo jednom i to je sve... Eto ako neko zna, svaka pomoć, svaki savet je dobrodošao. Pozdrav svima i hvala unapred.

  16. #136
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    Pozdrav! Ne razumem se u veverice pa samo mogu da ti predložim opciju da je vratiš uzgajivaču (ako je kod njega htela da jede i normalno se ponašala) i platiš mu nešto para da ti je sačuva dok još malo ne poraste.
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  17. #137
    Novajlija AmVasa'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2012
    Lokacija
    Omoljica
    Postova
    3

    Uobičajeno Odg: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    Pozdrav, hvala na odgovoru. Sinoć oko 2 sata me probudila šuškanjem, jela je jabuku koju sam ostavio, a posle kad sam ugasio svetlo čuo sam i zveckanje pojilice, znači da je pila i vode, bio sam se baš obradovao... Prvo sam se uplašio, zato što je jako jako mala, jedva i hoda, ubaciću neke slike ovde samo da provalim kako, preko telefona sam

  18. #138
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    E dobro je onda Možda je samo bila uplašena jer je odjednom sama i nema mirisa drugih veverica.
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  19. #139
    Novajlija AmVasa'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2012
    Lokacija
    Omoljica
    Postova
    3

    Uobičajeno Odg: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    Sigurno je to, promena sredine a jos i bez drustva... Sad cu da ubacim neke slike od nje ( Mrvica ) i od drigog starijeg muzijaka ( Cip )

  20. #140

    Uobičajeno Odg: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)



    ovo je moj mali vrag, neverovatno koliko je pitom sad i hoce da dodje da se igra , po celoj kuci ga pustam sad ne samo u svojoj sobi

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •