Citat Prvobitno napisao Diskusmania Pogledaj post
Sibirska vevrica je pravi mali kucni ljubimac. Skroz je hiperaktivna i moze brzo da se pripitomi. Voli da proba sve ali bukvalno sve. Ja sam skoro uzeo kavez za nju koji je skroz prilagodjen i funkcionalan. Ima stakleno dno kao akvarijum a gornji deo je zicani kavez koji od dole moze da se ztvori. Tako veverica bude u njemu dok se lako ocistio donji deo tj. akvarijum. Dobro je sto iz akvrijuma nemoze veverica da izbacuje piljevinu po celom stanu. A piljevinu obozava i to deblji sloj ukome krije hranu a i sama se krije. Kavez sam uzeo u Pancevu u ulici Paja Marganovic zoo shop pored apoteke.
Moj Leni još uvek nije aktivan kao što bih želeo. Valjda će se kasnije još opustiti a sada je, čini mi se, nekako još uvek uplašen. Možda je još suviše mlad da bi ludeo po kavezu, (nema još tri meseca). Nekim danima uopšte nije zaineresovan da dolazi na ruku i uzima hranu, a kad mu se neko približi, počne da drhti. A i odlazi na spavanje svakog dana oko 5h - 6h popodne. To je rano čak i za njihove standarde.

Kojih je dimenzija taj kavez?