Strana 2 od 8 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 40 od 146

Tema: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

  1. #21
    Član nickme'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Beograd
    Postova
    82

    Uobičajeno Odg: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    Pa u sustini izbegavaj kostunjavo voce, pogotovo koshtice da dajesh, chokoladu i proizvode od chokolade. Svaka je razlicita, jela danas puding, koji sam zaboravio da zasladim, sva se zamazala
    Da, nashao sam danas muzhjaka, poshto se ispostavilo da je moj Djura zhenka

  2. #22
    Član
    Datum registracije
    Feb 2011
    Lokacija
    Despotovac
    Postova
    26

    Uobičajeno Re: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    Lenijeva omiljena hrana su listovi maslačka. Iako je dva dana bio dosta rezervisan i nije želeo da prilazi i uzima hranu iz ruke, listovima maslačka nije mogao da odoli. Mislim da bi sve uradio za list maslačka. Sad već iz ruke uzima sve ali zbog listića maslačka je raspoložen i za pentranje po žici! Danas je sa dlana uzeo jednu semenku suncokreta prednjim nogama oslanjajući se na dlan.

    Vreme danju uglavnom provodi na nekim visokim daskama i uopšte ne voli da silazi u dno kaveza iako dole stoje činije sa hranom, voda, jedan interesantan panj za igranje i kućica. Rano uveče siđe dole, malo jede i uvuče se u onu slamu gde se ušuška i spava sve do jutra. Danas je već oko pola sedam otišao na spavanje.

    Sutra ću probati da mu dam parčence pečurke da vidim da li mu se i to sviđa.

  3. #23
    Ljubitelj egzotičnih životinja Graciotello'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Glogonj kod Panceva
    Postova
    201

    Uobičajeno Odg: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    Moja jede sve sta joj padne pod nos... Ponekad se zavuce u dzep da uzme semenke i ostalo... A to sto rano ide na spavanje, tako i moja ide, nista cudno

  4. #24
    Član
    Datum registracije
    Feb 2011
    Lokacija
    Despotovac
    Postova
    26

    Uobičajeno Odg: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    A ja mislio da je zbog nedostatka svetlosti u uglu gde stoji kavez pa sam je danas premestio odmah pored da bude bliže prozoru. Možda će sada biti budna neki minut više.

    Inače kavez je 70cm x 50cm x 150cm gde je visina 150cm. Leni sve vreme osim spavanja provodi u vrhu kaveza. Tamo gore i vrši nuždu. Za sada nema neki određeni ugao gde vrši nuždu već to radi svuda po tim daskama gde provodi dan. Kakve su vaše po tom pitanju, da li vrše nuždu na jednom mestu ili isto kao moj Leni svuda? Voleo bih da se odluči za jedan ugao pa da napravim kutiju od drveta i da je postavim na to mesto zbog lakšeg čišćenja. Da li možda postoji neki način da se nauči gde treba da vrši nuždu? Da li bi možda pomoglo da skupljam kaku i stavljam je u jedan ugao gde bi trebalo da joj bude wc?

  5. #25
    Član nickme'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Beograd
    Postova
    82

    Uobičajeno Odg: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    Ispostavilo se da je moj Djura zheMka ! Chuo se sa likom od koga sam kupio, da pitam koliko je siguran da mi je prodao muzhjaka(nisam bio ljut nego mi je chisto trebala info.). Lik ispadne "chovek" i ponudi mi muzhjaka da "spari" mog Djuru , drugi put video choveka u zhivotu, nit zna gde zhivim, samo broj tel. ima. Ispostavilo se da se super slazhu. Muzhjaka sam drzhao u malom kavezu pored velikog 2 dana. Chim sam ih pustio da budu zajedno o'ma su se slozhili. Dogovorio sam se da kupim od njega muzhjaka.....

    shone.kameni
    Daj ako imash neku sliku tog kaveza, deluje mi da je ovaj kavez 60 X 60 X 80(d.s.v.) mali. Inache ja sam ga pravio, mozhete ga videti na videu koji sam postovao ranije.
    Nemoj da brinesh shto ti rano ide na spavanje, moji oko 8 odu, u martu cak i u 6. Kada kupish novu vevericu, morash je nekih 2 dana drzhati u malom kavezu pored tog malog kaveza. Potrebno joj je i da se navikne na tvoj glas i glas ukucana, na zvukove, svetlo, ko zna u kakvim je uslovima ona odrasla.
    Poslednji izmenio nickme; 04.06.11. u 21:53.

  6. #26
    Član
    Datum registracije
    Feb 2011
    Lokacija
    Despotovac
    Postova
    26

    Uobičajeno Re: Odg: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    Moj veverac već 2, 3 dana kreće na spavanje već oko 6. Danas je malo odmorio i preko dana. A kada je budan dobro je raspoložen i dosta aktivan. Sad se malo opustio pa dolazi na ruku bez straha i po ceo dan istražuje svaki cm kaveza.

    Odrasao je, (ako se 2 meseca starosti može tako nazvati) napolju u upola manjem kavezu nego kod mene sa još jednim bratom. Tamo je bio potpuno pitom i dolazio odmah na ruku dok je kod mene prvih par dana malo strahovao.

    Kavez je takođe ručne izrade, pravili smo ga ćale i ja, (ćale ima bravarsku radionicu). Jedino mislim da sam pogrešio što sam u dno kaveza stavio takođe žicu, ali to se da ispraviti kad budemo prvi put pustili Lenija po sobi. Prva slika nije nešto oštra što sam video tek na kompu pa me mrzelo da slikam ponovo:






    Inače sam pre nabavljanja veverice pročitao sve što se na internetu na srpskom moglo pročitati o njima. Tako sam nekoliko puta pročitao da se sibirske veverice drže pojedinačno u kavezu, pa ne znam koliko je baš pametno da ih čuvaš u istom kavezu. Evo, na ovom sajtu imaš nešto o tome:
    http://nikolic.byethost33.com/burunduk/srb/index.html

  7. #27
    Član nickme'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Beograd
    Postova
    82

    Uobičajeno Odg: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    Kavez ti super izgleda, vec sam po tvom kavezu napravio nacrt za moj novi.

    Dole ako mozhesh napravi samo posudu, kao neku tacnu, dubine minimum 15 cm, mnogo je lakse za odrzavanje. Napravi od aluminijuma ili pocinkovanog lima da ne rdja. Dole mu sipash piljevinu ili seno(nemoj seno sa livade, ko zna cega sve ima tu).
    Poenta sena ili pilevine je da se chisti i igra provlaceci se kroz njega.
    Nocu kad ode da spava izvucesh policu malo, stavish kesu na ruku, pokupish izmet rukom i stavish u drugu kesu. To radi na recimo 2-3 dana. Ja ih drzhim u dnevnoj sobi i uopste nemaju neki miris.
    Jedina zamerka koju ja vidim je shto ti je kavez farban, obrati pazhnju dal' gricka to, da se ne otruje.
    Inace ovaj lik od koga sam kupio, drzhi par zhenki i muzhjaka u kavezu slicnom tvom, tako da verujem da cu i ja moci.
    Edit: smanji ako mozhesh visinu kaveza, da mozhe da se lako vrati u njga kad pocnesh da je pushtash napolje. Kad budesh hteo da se vrati unutra samo rukom prodjesh kroz piljevinu i ona odmah dodje da vidi shta ti radish. Kada ti bude pocela da izlazi, otvarash joj samo tu policu koju cesh napraviti za piljevinu.

  8. #28
    Član
    Datum registracije
    Feb 2011
    Lokacija
    Despotovac
    Postova
    26

    Uobičajeno Re: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    Hvala. Ako ti je od pomoći, mislim da imam projekat kaveza u google sketchup-u. 3D model identičnih dimenzija kao pravi, a kako izgleda možeš videti na slici dole.

    U dnu kaveza već postoji posuda od pocinkovanog lima dubine na žalost samo 3 cm. Izvlači se kao fioka i nalazi se odmah ispod te žice u dnu. Bila je predviđena da tu pada sav otpad iz kaveza i onda je ja izvučem i očistim. Mislio sam da za početak kada budem puštao vevericu po sobi samo skinem tu donju žicu a tu limenu "posudu" na dnu prekrijem piljevinom recimo. Ako to ne bude bilo dobro, odnosno bude plitko suviše, onda ću napraviti novu posudu, dublju i taman će za nju imati dovoljno prostora ispod kaveza, (biće od prilike kao kod tebe).

    Što se tiče čišćenja bar za sada ja ne mogu tako jer Leni nuždu vrši isključivo na ove dve gornje daske pa tako moram njih da metem i čistim.

    Žica je pocinkovana a samo glavna konstrukcija je farbana. Mislim da neće biti problem jer za Lenija to je nešto što je krajnje neinteresantno i glomazno za grickanje. Za sada nije a nadam se da i neće.

    Komplikovano mi je da smanjujem visinu kaveza ali taj problem će lako biti rešen tako što ću da postavim neki komad drveta ili tkanine da se uz to uzvere kada ulazi ako već ne bude mogla ovako.

    Želim ti sreću u sparivanju veverica, pa iduće godine od tebe da nabavim mladu ženku!


  9. #29
    Član barakuda'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2009
    Lokacija
    around
    Postova
    87

    Uobičajeno Odg: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    Super ti izgleda model. Kako si uradio zicu u google sketchup?

  10. #30
    Član
    Datum registracije
    Feb 2011
    Lokacija
    Despotovac
    Postova
    26

    Uobičajeno Re: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    Koristio sam alate "Circle" i "Pull push" pa napravim komponentu i kopirm je pomoću "Move" alatke koliko puta treba i to je u osnovi to. Posle tako radim poprečne, pa tako za svaku stranu posebno. Izvinjavam se što smo malo otišli od teme.

  11. #31
    Član nickme'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Beograd
    Postova
    82

    Uobičajeno Odg: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    Da komlikovano bi ti bilo da skratish kavez. Posudu ako budesh pravio moracesh malo vrata da skratish i da ti zhica bude ispod posude. Vrshi tinuzhdu gore zato shto nema neki shtek gore, a mozhda ce vremenom nauchiti, mlad je josh.
    Poenta dublje posude je iz dva razloga: 1. da ti ne razbacuje piljevinu po kuci, 2. da ima deo gde mozhe da se provlachi(kroz piljevinu)....jer oni su ipak "zemljane" zhivotinje, tj. grade tunele pod zemljom, ne zhive na drvecu.

  12. #32
    Član
    Datum registracije
    Feb 2011
    Lokacija
    Despotovac
    Postova
    26

    Uobičajeno Re: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    Neću morati ništa da skratim, samo da izvadim ovu posudu od 3 cm dubine i na njeno mesto postavim dublju posudu koja će ići do zemlje. Što se tiče razbacivanja piljevine, to je već rešeno ovim limovima u dnu kaveza.

  13. #33
    Član nickme'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Beograd
    Postova
    82

    Uobičajeno Odg: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    A mozhe i tako . Bacio sam se, kad stignem na prepravku tvog sketch-apa, pa cu da izbacim ovde kad zavrshim. Gde si kupio tu pravougaonu zhicu

  14. #34
    Član
    Datum registracije
    Feb 2011
    Lokacija
    Despotovac
    Postova
    26

    Uobičajeno Re: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    Kupio sam je na jednom stovarištu. Nisam baš merio ali je prilično slična toj žici u projektu. U suštini, žicu sam u model dodao da bih dobio vizuelni utisak gotovog kaveza. Ti je možeš izbaciti ako ne odgovara jer u suštini najbitniji je ram, vrata, lim i te mere. Ja na model nisam stavio kvakice za otvaranje vrata kao ni rukohvat za tu limenu posudu. To sam rešavao u hodu pri izradi kaveza.

  15. #35
    Član nickme'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Beograd
    Postova
    82

    Uobičajeno Odg: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    Ja sam smislio kad budem pravi, poshto cu praviti od istih kutijastih cevi kao ti, da posle toga odnesem kavez na cinkovanje. U Bg-u je 60 dinara po kilogramu, a ne verujem da ima vishe od 20 kg.
    Koliko je koshtala ta zhica kada si kupovao

  16. #36
    Član
    Datum registracije
    Feb 2011
    Lokacija
    Despotovac
    Postova
    26

    Uobičajeno Re: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    Što se tiče cinkovanja, dobra ideja ako ti nije skupo. Cev 20mmx20mm dužine 6m je teška oko 7kg. Izračunaj dužinu svih cevi na kavezu pa ćeš moći da izračunaš težinu otprilike. Ako nosiš na cinkovanje znaj da moraš na svakom uglu i zatvorenom završetku cevi da izbušiš rupu recimo 10mm prečnika, možda čak i veću. Ne bi bilo loše da pozoveš pa da ih pitaš u vezi toga. Ako nema rupa neće da cinkuju jer će popucati cevi. Kod nas u cinkari hoće i oni da buše rupe ali ako se dobro sećam, naplaćuju neku "veliku" cenu. Nisam sasvim siguran jer odavno nisam bio, ali čini mi se da su naplaćivali oko 1 evro po rupi.

    A za žicu se ne sećam koliko je koštala ali znam da je bila lošeg kvaliteta pa ti ne preporučujem da uzmeš na istom mestu. Imaš sigurno negde tamo da nađeš bolju. Ova je bila odpunktovana na mnogim sastavima a na jednom mestu je falila cela uzdužna žića.

  17. #37
    Član nickme'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Beograd
    Postova
    82

    Uobičajeno Odg: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    Ipak cu uraditi od alu profila, 500 dinara je 20 X 20 "L" profil a puna kutija je oko 1000. To su cene za cev6 metara duzine. Meni treba jedna "kutija" i dva l profila. To su cene u jeep komerc-u u Bg-u.
    Na dno cu da stavim tockice, sa kocnicom.

  18. #38
    Član
    Datum registracije
    Feb 2011
    Lokacija
    Despotovac
    Postova
    26

    Uobičajeno Re: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    Super, odlična ideja. Vidiš ja se nisam ni setio za alu profil.

  19. #39
    Član nickme'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Beograd
    Postova
    82

    Uobičajeno Odg: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    Negde na netu sam pronashao da po S. Americi prave kucice za veverice(stavljaju po parkovima), kakvu sam i ja posle napravio. Pokazala se bash super. Ima poseban deo za shtekanje hrane. Napravio sam u Sketch-apu sliku kako bi trebala otprilike da izgleda.Sa strane se izbushi rupa i navrne tegla od 1 kg. Ako nekog zanima, shaljem fajl iz skech-apa.
    Slike Slike
    Poslednji izmenio nickme; 13.06.11. u 23:30.
    Leopard Gecko X 2
    Chipmunks X 2
    Zebra Finch X 2

  20. #40
    Novajlija
    Datum registracije
    Jun 2011
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    2

    Uobičajeno Odg: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    Sibirska vevrica je pravi mali kucni ljubimac. Skroz je hiperaktivna i moze brzo da se pripitomi. Voli da proba sve ali bukvalno sve. Ja sam skoro uzeo kavez za nju koji je skroz prilagodjen i funkcionalan. Ima stakleno dno kao akvarijum a gornji deo je zicani kavez koji od dole moze da se ztvori. Tako veverica bude u njemu dok se lako ocistio donji deo tj. akvarijum. Dobro je sto iz akvrijuma nemoze veverica da izbacuje piljevinu po celom stanu. A piljevinu obozava i to deblji sloj ukome krije hranu a i sama se krije. Kavez sam uzeo u Pancevu u ulici Paja Marganovic zoo shop pored apoteke.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •