Strana 3 od 8 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 41 do 60 od 146

Tema: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

  1. #41
    Član
    Datum registracije
    Feb 2011
    Lokacija
    Despotovac
    Postova
    26

    Uobičajeno Re: Odg: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    Citat Prvobitno napisao Diskusmania Pogledaj post
    Sibirska vevrica je pravi mali kucni ljubimac. Skroz je hiperaktivna i moze brzo da se pripitomi. Voli da proba sve ali bukvalno sve. Ja sam skoro uzeo kavez za nju koji je skroz prilagodjen i funkcionalan. Ima stakleno dno kao akvarijum a gornji deo je zicani kavez koji od dole moze da se ztvori. Tako veverica bude u njemu dok se lako ocistio donji deo tj. akvarijum. Dobro je sto iz akvrijuma nemoze veverica da izbacuje piljevinu po celom stanu. A piljevinu obozava i to deblji sloj ukome krije hranu a i sama se krije. Kavez sam uzeo u Pancevu u ulici Paja Marganovic zoo shop pored apoteke.
    Moj Leni još uvek nije aktivan kao što bih želeo. Valjda će se kasnije još opustiti a sada je, čini mi se, nekako još uvek uplašen. Možda je još suviše mlad da bi ludeo po kavezu, (nema još tri meseca). Nekim danima uopšte nije zaineresovan da dolazi na ruku i uzima hranu, a kad mu se neko približi, počne da drhti. A i odlazi na spavanje svakog dana oko 5h - 6h popodne. To je rano čak i za njihove standarde.

    Kojih je dimenzija taj kavez?

  2. #42
    Ljubitelj egzotičnih životinja Graciotello'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Glogonj kod Panceva
    Postova
    201

    Uobičajeno Odg: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    Moj je HIPERAKTIVAN... sta sve radii " uz zid se penje". Pravi krugove na kaucu skace Tj. salto Cak mi je danas pobegao u dvoriste sva sreca macke nije bilo prosetao se jedno 50m oko kuce i uterao sam ga unutra nekako jedva...

  3. #43
    Novajlija
    Datum registracije
    Jun 2011
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    2

    Uobičajeno Odg: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    dimenzije kaveza su s50 d30 v70

  4. #44
    Član nickme'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Beograd
    Postova
    82

    Uobičajeno Odg: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    Kao shto sam ranije pisao, imam 2 veverice, Djuru i Peru, stim shto je djura zhensko .
    Ponashanje im je totalno razlichito, djura je mnogo aktivniji od pere, ali zato pera(koga sam skoro kupio) je pitomiji. Jedu obojica iz ruke ali Pera oce i da se mazi, i nekada "zabode" u coshku pa mozhesh svashta da mu radish. Peru josh nismo pushtali iz kaveza, pre neki dan je chak bio otvoren, Djura je izashao, protrchao po nama i sobi, vratio se, a ovaj drugi je bio totalno nezainteresovan. Shta vi imate, mozhda su zhenke zhivlje od muzhjaka, ili je to samo kod mene tako?
    Leopard Gecko X 2
    Chipmunks X 2
    Zebra Finch X 2

  5. #45
    Član
    Datum registracije
    Feb 2011
    Lokacija
    Despotovac
    Postova
    26

    Uobičajeno Re: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    Leni je mužjak. Danas sam ga prvi put puštao po sobi i ispostavilo se da nije još spreman. Prvo je jedva izašao iz kaveza uz moju pomoć, a kada je krenuo da istražuje, nije ga bilo lako zaustaviti. Nije ga interesovala naša prisunost, nije ga interesovala omiljena hrana. Nije bežao od mene ali kad mu postavim ruku da se popne, samo jednostavno pretrči preko nje i nastavi dalje. Na kraju sam ga uhvatio u jedan mali transportni kavez u kome sam ga i doneo. Tu je ušao iz znatiželje a i bio je list maslačka unutra. Kada sam ga vratio u veliki kavez, iako su vrata bila otvorena, nije ni pokušao da izađe ponovo. Mislim da će ostati zatvoren još nedelju dve pa da probam kasnije ponovo... osim ako ne izgubim strpljenje pa znatiželja nadjača i pustim ga još sutra, prekosutra!

  6. #46
    Ljubitelj egzotičnih životinja Graciotello'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2010
    Lokacija
    Glogonj kod Panceva
    Postova
    201

    Uobičajeno Odg: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    Ja pustam mog svakog dana po 1 sat on se lepo istrci i udje u kavez kad ogladni, i ja ga zatvorim....

  7. #47
    Član
    Datum registracije
    Feb 2011
    Lokacija
    Despotovac
    Postova
    26

    Uobičajeno Re: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    Moj kavez je počeo da smrdi! Biće da je zbog toga što one daske upijaju mokraću a Leni stalno tamo vrši nuždu. Sutra ili prekosutra ću ih izbaciti a umesto njih postaviti neko zapleteno pruće vrbe sa velikim razmacima, pa da probam tako da ga naviknem da vrši nuždu u dnu kaveza.

    Inače, puštao sam ga po sobi već nekoliko puta i uvek sam morao da ga prevarim da uđe u mali "transportni" kavez, (bar to nije uopšte teško), jedino je danas iz ruke uskočio na žicu kaveza. Čini se da uopšte ne pamti kako je prethodni put "uhvaćen" i da ga na isti način mogu preći sto puta pre nego što počne da zaključuje stvari. Mali nije baš bistar!
    Poslednji izmenio shone.kameni; 19.06.11. u 22:23.

  8. #48
    Član nickme'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Beograd
    Postova
    82

    Uobičajeno Odg: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    shone.kameni nemoj mu pomerati kavez i jedno mesec dana ga nemoj pushtati napolje. Posle toga ce se sam vracati u kavez, bar vode da pije.

    Moji vrshe nuzhdu u jednom coshku kaveza, u posudi, stavim kesu na ruku i pokupim poop .

    Sledeci kavez kad budem pravio, postolje cu da napravim od ker. plocica, koje su 50 X 50 cm, bash iz tog razloga zapishavanja mada i ovaj alu lim se lako odrzhava.
    Leopard Gecko X 2
    Chipmunks X 2
    Zebra Finch X 2

  9. #49
    Član
    Datum registracije
    Feb 2011
    Lokacija
    Despotovac
    Postova
    26

    Uobičajeno Re: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    Ma mnogo me nervira sa tim vršenjem nužda gde stigne. Nego, sve se nadam da će kasnije kad još malo ostari da se opredeli za jedan čošak i da neću sa tim imati više problema.

    Mislim da on vrlo dobro zna gde mu je kavez u sobnom prostoru, dođe, pronjuši ga, ali ne želi da se vrati u njega. Čak, kad se uplaši on otrči ispod kaveza da se sakrije. Verovatno bi i ušao kad bi ožedneo ili ogladneo ali za to bih mogao da čekam pola dana sa obzirom na to da jako malo pije vode.

  10. #50
    Član
    Datum registracije
    Feb 2011
    Lokacija
    Despotovac
    Postova
    26

    Uobičajeno Odg: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    Dakle umesto onih dasaka koje su bile u kavezu, (ima ih na slikama na strani 2), sada sam stavio neke platformice od pruća. To sad možda i nisu platforme jer sam ih pleo baš retko da se na njima ne bi ništa zadržavalo. Uglavnom, mislim da sam uspeo u nameri da suzbijem miris urina koji su očigledno one daske upile. Sada kavez ne smrdi uopšte a videćemo kako će biti za nekoliko dana ili nedelja. Dole sam izvadio žicu i poređao tanak sloj nekih šuški, (malo veci komadi drveta nego kod piljevine), koje sam sam nastrugao sa jedne daske. Sada sve završi u tom sloju koji će biti lako menjati prema potrebi. Leniju se novi enterijer sviđa i sada podjednako koristi svaki deo kaveza.

    Pripitomljavanje ide sporije nego što sam zamišljao ali čini mi se da sve bolje napredujemo. Čini mi se da je sada lakše vratiti ga u kavez. Nekad moram koristiti onaj mali transportni kavez a sve češće uspevam iz ruke da ga prenesem u kavez. Danas sam na dlan stavio nekoliko listova maslačka i odmah je skočio na dlan i počeo da jede. Nije ga bilo briga što ga nosim nekoliko metara do njegovog kaveza. Kada je završio sa jelom uskočio je u kavez i to je bilo to. Obično se dobro razumemo mada ponekad naiđe dan kada nije zainteresovan za druženje pa jedva dođe i da uzme hranu preko žice, a o skakanju na dlan da i ne pričamo.

    Zatrpaću vas gomilom slika novog enterijera kaveza i Lenija. Šta mislite, da li je dobro?








    Ova slika je od ranije kada su još bile daske...


    ... i ova.




    Malo skakanja po stolicama!


    Moja sestra kao prevoz do kaveza!




  11. #51
    Član Djordje93'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    44

    Uobičajeno Odg: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    Cuj "svidja"...extra je...ja sam odusevljen mozda bi mogao neku biljcicu da stavis da ukrasis? (ali ne razumem se toliko u veverice pa mozda to ne ide ) ta predposlednja slika gde viri iz kucice mi je bas super sve u svemu cool...lep ti je vevericak

  12. #52
    Član
    Datum registracije
    Feb 2011
    Lokacija
    Despotovac
    Postova
    26

    Uobičajeno Odg: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    Hvala. Ne znam za biljke. Sigurno bih morao da proverim da nije opasna za veverice, a i mislim da bi je on rašćerupao brzo. Moj ćale se trudi da ga uslika svaki dan. Gomila slika je neupotrebljivo jer se Leni kao namerno uvek pomeri u najlošijem trenutku. A i keva stalno traži da ga pustimo po sobi da se igra, a bila je najveći protivnik ideje da imamo vevericu kao kućnog ljubimca!

  13. #53
    Član Djordje93'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    44

    Uobičajeno Odg: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    Haha...to za roditelje pogotovo za majku znam imam iskustva bila je protiv feretke a sad joj se skroz slatka

  14. #54
    Član nickme'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Beograd
    Postova
    82

    Uobičajeno Odg: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    Ja nemam tih problema, ne zhivim sa roditeljima.
    Lepo si uredio kavez, svidja mi se. Mozhesh samo da mu ubacish neku mrezhicu, kao od gola za fudbal, samo sitniju, u slucaju da padne da se ne povredi .

    Ne znam shta da ti kazhem za to zapishavanje, moji to ne rade, tj rade ali samo u jedan cosak u posudi u piljevinu. To izvadim svakih par dana i nishta se ne oseca kavez.
    Leopard Gecko X 2
    Chipmunks X 2
    Zebra Finch X 2

  15. #55
    Novajlija rale'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2011
    Lokacija
    Beograd Krusevac
    Postova
    8

    Uobičajeno Odg: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    Zdravo svima, ja sam nov na forumu i tek treba da mi stigne sibirska veverica. Imam nekoliko pitanja nadam se i brzom odgovoru jer od vas neke stvari zavise:

    1. Jel je ok cuvati samo jednu vev?
    2. Ako je jedna da bude muzjak ili zenka (koji su obicno interesantniji i manje zlobni)?
    3. Kakvu kucicu da mu/joj kupim ili da napravim?
    4. Kavez ce mi biti 50x70x100 nadam se da je to dosta ako imam jednu vevericu?
    5. Da li im smeta ako se ukljucuje klima u sobi?
    6. Kakav je to kovceg sa zemljom? Jel ima neko primer takvog kovcega?

    To je za pocetak seticu se jos nekih pitanja sigurno.

  16. #56
    Član nickme'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Beograd
    Postova
    82

    Uobičajeno Odg: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    Citat Prvobitno napisao rale Pogledaj post
    Zdravo svima, ja sam nov na forumu i tek treba da mi stigne sibirska veverica. Imam nekoliko pitanja nadam se i brzom odgovoru jer od vas neke stvari zavise:

    1. Jel je ok cuvati samo jednu vev?
    2. Ako je jedna da bude muzjak ili zenka (koji su obicno interesantniji i manje zlobni)?
    3. Kakvu kucicu da mu/joj kupim ili da napravim?
    4. Kavez ce mi biti 50x70x100 nadam se da je to dosta ako imam jednu vevericu?
    5. Da li im smeta ako se ukljucuje klima u sobi?
    6. Kakav je to kovceg sa zemljom? Jel ima neko primer takvog kovcega?

    To je za pocetak seticu se jos nekih pitanja sigurno.

    1. Jeste, ali sam ja imao utisak da se smara, pa sam kupio muzhjaka
    2. Meni lichno je interesantnija zhenka... muzhjak samo sedi po ceo dan
    3. Napravi kucicu od drveta http://www.swingplans.com/images/birdhouse.jpg recimo takvu, nemoj da kupujesh, shta god da kupish mala im je , dimenzije neka ti budu dxsxv 15, 15-20, 25 minimum, znaju da natrpaju po 5-8 kila hrane kada zhive u divljini.....
    4 Ako mozhesh napravi kavez shto vishi 1,5 m a recimo 70x70 (dxs), ne menja ti neshto cenu kada idesh u visinu....samo zhice vishe morash da kupish....
    5. Ne bi trebalo da im klima smeta, samo da ne duva u njih i da nisu na promaji
    6. Nemoj nikakvu zemlju da stavljash u kavez, imacesh je svuda po sobi, stavi samo piljevinu i menjaj je na recimo mesec dana. Povremeno stavish kesu na ruku i izvadish gov** u drugu kesu. Obicno vrshe nuzhdu u samo jednom cosku.

    Ja sam na mojima davao svashta od hrane, navodno ne sme cokolada da se daje(mogu da se ugushe od nje, poshto skupljaju u obrazima), mada sam ja i to davao.... Koshtice od voca(breskve, kajsije, bademe) nikako !! Za njih par koshtica ima smrtonosan ishod, poshto sadrzhe cijanid. Inache sve shto vidish u radnjama zdrave hrane mozhesh da dajesh(da nije peceno ili przheno), sirovo. Dovoljno je da dajesh 1-2 kashike(supene) hrane dnevno, suncokreta, kikirikija. Od voca mozhesh sve da dajesh, samo bez koshtice. Moji se otkidaju od grozhdja, jabuka, drenjina, kupina, malina....

    Ako imash josh neshto....pitaj....i daj neke slike kad ga dobijesh...
    Leopard Gecko X 2
    Chipmunks X 2
    Zebra Finch X 2

  17. #57
    Novajlija rale'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2011
    Lokacija
    Beograd Krusevac
    Postova
    8

    Uobičajeno Odg: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    E hvala na odgovoru to je sve sto me za sad interesuje. Kavez sam nabavio 50*70*100 ### da sam znao to za visinu, mada citao sam jos na nekim mestima da je ovo sasvim dovvoljno a i onako ce posle dva meseca da se seta po sobi koliko hoce Poslacu slike u sredu, cet idem da uzmem vevericu, a kucicu sam kupio u Pet centru jedino to tamo i vredi (kucica Coco house, obradjen kokosov orah i drug je vec stavio kod svojih veverica obe mu spavaju u toj jednoj kucici).

  18. #58
    Član
    Datum registracije
    Feb 2011
    Lokacija
    Despotovac
    Postova
    26

    Uobičajeno Odg: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    Srecno Rale sa vevericom. Moj Leni je ok ali ga nisam video vec mesec dana jer sam zaglavio u bolnici. Valjda ce me prepoznati kad se vratim. E da, sve sestre otkidaju na malu slatku vevericu a i ne samo sestre. Zato vam predlazem da uvek nosite jedan kratak klip na telefonu. ;-)

  19. #59
    Novajlija rale'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2011
    Lokacija
    Beograd Krusevac
    Postova
    8

    Uobičajeno Odg: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    Lol, hvala. Videcu vec sutra, prekosutra da stavim slike kaveza, veverica mi stize za koji dan.

  20. #60
    Novajlija rale'ov Avatar
    Datum registracije
    Aug 2011
    Lokacija
    Beograd Krusevac
    Postova
    8

    Uobičajeno Odg: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)











    Evo nekih slika za pocetak bice ih jos. E sad ako neko ima nesto da mi preporuci doda itd uvek sam spreman da saslusam. Inace kavez je 50x70x150. Ovu kucicu sa desne strane sam sam napravio Hvala

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •