Strana 6 od 8 PrvaPrva ... 45678 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 101 do 120 od 146

Tema: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

  1. #101
    Novajlija
    Datum registracije
    May 2014
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3

    Uobičajeno Odg: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    Ne mogu da nadjem nigde dimenzije mreze odnodno zice koja bi se postavila na kavez, da li je prevelika dimenzija mreznog otvora 2x2 cm

  2. #102
    Novajlija
    Datum registracije
    Jan 2014
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    4

    Uobičajeno Odg: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    Pozdrav ! Za odrasle ili starije veverice sasvim je dovoljno , kad imate mladunce koji su tek izašli iz kućice oni bi mogli da se provuku kroz te rupe . Ja predlažem 1.6 do 1.8 cm razmak okice .

  3. #103
    Novajlija
    Datum registracije
    Nov 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3

    Uobičajeno Odg: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    Zna li ko potrebnu duzinu zuba, vec neko vreme Djuri zubi nekontrolisano rastu, nece bas da glodje drvo. Dva puta sam sekao dodje, ali izgleda da treba srediti i gornje da bi ugriz bio dobar. Vodio sam ga kod veterinara ali oni nikad nisu ni videli sibirsku vevericu i nzn sta da kazu

  4. #104
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    Daj joj lešnike ili žirove u ljusci pa ako neće da glođe čisto drvo neka se bar oko toga potrudi kako bi došla do hrane. Ovo pokušavaj kad uspeš nekako da joj središ zube jer teško da će se od grickanja vratiti u normalu ukoliko su već predugački.
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  5. #105
    Novajlija
    Datum registracije
    Nov 2011
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3

    Uobičajeno Odg: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    Pa ja sam joj sredio donje, ali nzn sta cu sa gornjim, jedan je dugacak, pa on pravi problem donjim za normalan rast. Nigde ne mogu da nadjem kako zaista treba da izgledaju da bi skratio kako treba gornje

  6. #106

    Uobičajeno Odg: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    Pozdrav svima, ne znam koliko je ova stranica i forum aktivan ali imam par pitanja u vezi sibirske veverice te da ne bi cekao drugi post da neko odgovori pitacu odma sta me zanima. Vevericu planiram da kupim ovih dana, kavez sam narucio preko interneta. ( postavicu sliku kako bi od prilike izgledao ) Planiram sto bolje uslove da joj omogucim, sad rad sa njom ne znam kakav ce biti posto nemam iskustva sa istim. U Pet shopu kosta 9000 din i kazu mi da je stara 6 meseci. ( dal je to istina ne znam stvarno ) Nasao sam coveka iz Novog Sada koji je prodaje za 5000 dinara, takodje 6 meseci stara ( po njegovoj prici isto ) . Verovatno su i starije, svaki cigan svog konja hvali . Zanima me koliko ih je tesko pripitomiti kad u tom dobu dodju kod vas. Ako neko zna savete za njih kako ih najbolje pripitomiti, sta i kako neka pise. Jedan covek mi je neke fore prodavao tipa : da joj ne stavljam kucicu 2 meseca da nema gde da se sakriva, da moze da me vidi. Da kad zelim da je pustim napolje 2 dana ne dajem nista da jede i posle toga iz svoje ruke joj dam kroz kavez. Kavez koji sam narucio sam rekao coveku da ne stavlja farbu na konstrukciju jer sam procitao da je otrovno ako grickaju ( a verovatno da bi hteli ) .
    Dimenzije sa slike su manje od onih koje sam ja narucio. Takodje sam uzeo i svasta nesto unutra da ima i bude mu zanimljivo. Kucica ce biti isto veca u poredjenju sa ove slike sto stoji . Umalo da zaboravim i to, zanima me kako cistite kavez vevericama, kad se ova fijoka od dole otvori, sta sa njom? Nigde nisam procitao postupak ili nesto slicno kako se to radi. Hvala lepo.

    Untitled.jpg

  7. #107
    Novajlija
    Datum registracije
    Jan 2015
    Lokacija
    Luksemburg
    Postova
    1

    Uobičajeno Odg: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    Zdravo, interesuje me gdje si narucio taj kavez? I ja tražim kavez koji vi da kupim u Srbiji (živim vani) ali ono sto uzgajivaci prodaju je estetski neprihvatljivo, da ne kažem ruzno. Ovde kod mene je ponuda u vezi vjeverica nikakva tako da cu probati sve da sredim dole kada dođem u tazbinu. U svakom slučaju, gdje naručiti/kupiti lijep kavez sa lijepim kućicama, granama, igrackama, posudama itd?

  8. #108
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    Ovaj oglas kruzi vec duze vreme i sticajem okolnosti sam ga pogledao iako ne zalazim u ove delove foruma cesto.. http://www.teraristika.org/forum/sho...kucne-ljubimce

  9. #109

    Uobičajeno Odg: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    Citat Prvobitno napisao BK1112 Pogledaj post
    Zdravo, interesuje me gdje si narucio taj kavez? I ja tražim kavez koji vi da kupim u Srbiji (živim vani) ali ono sto uzgajivaci prodaju je estetski neprihvatljivo, da ne kažem ruzno. Ovde kod mene je ponuda u vezi vjeverica nikakva tako da cu probati sve da sredim dole kada dođem u tazbinu. U svakom slučaju, gdje naručiti/kupiti lijep kavez sa lijepim kućicama, granama, igrackama, posudama itd?
    Cao , ovo je oglas gde sam ja nasao kavez. Iskreno mogu ti reci, da je kavez koji sam ja narucio 90x75x45
    i izasao me je sa postarinom 3000 dinara tacno. znaci kavez je oko 2500 din. Po meni povoljno veoma, sad sam pogledao oglas od ovog clana sto je postavio i licno mi se ti svidjaju vise, ja mojoj veverici gledam najbolje uslove da omogucim za zivot posto je u pet shopu zivela u kavezu velicine kutije za sibicu.

    http://www.kupujemprodajem.com/26738...svi-oglasi.htm
    Decko iz cuprije.

    Ako je neko aktivan na ovoj temi i dalje imao bih par pitanja oko pripitomljavanja, sto se toga tice je pustanje iz kaveza. Ja sam mog Miku upravo pustio iz kaveza i jedva sam ga navatao jer se zavukao ispod kreveta. Inace je dobar ovako, dodje u ruku jede, dodje kad ga zovem na kavez itd.

  10. #110
    Član
    Datum registracije
    Feb 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    10

    Uobičajeno

    Mogli bismo malo da ozivimo temu

    Ja imam zenku sibirske veverice oko 7 meseci. Malo preko zime je bila povucenija, vise u kucici, napolju samo po hranu, ali vec zadnjih 15ak dana je stalno napolju, pustam je van kaveza, vraca se sama da pije vodu i sl.

    @AleksandarStojkovic
    Meni se isto jednom sakrila ispod kreveta, trebalo je 2 sata da je uhvatim Problem je bio sto se nije znala vratiti. Mnogo je radoznala, bilo sta da radim ona dodje da vidi o cemu je rec, upravo je privuklo kuckanje tastature

    Videcu da je uslikam fonom pa cu ubaciti i neku sliku

    IMG_20150212_021852 - Copy.jpg

    Videcu da ubacim i neke slike kaveza sutra

  11. #111

    Uobičajeno Odg: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    pozdrav, pa mogla bi da se ozivi tema, ali samo nas je izgleda malo sa vevericama i to novih , ovi stari mozda i dalje vijaju ispod kreveta Ja sam taj dan izgubio zivce, jako sam se naljutio i bio sam isfrustriran. od 2 posle podne do 7 uvece sam ga vijao, bilo mi je jako zao jer mislim da sam stekao neko poverenje kod njega,a posle toga vijanje tamo vamo, pravljenje zamki i ostalo. Celu sobu sam ispomerao da nema gde da se sakriva. Na kraju sam stavio zimske rukavice da me ne ujeda i uhvatio. Jako je brza zivotinja ( bas cudno haha ) . Od tog dana vise ga ne pustam, bojim se da ga opet ne mogu uhvatiti. Ja ne mogu kao ti da pustim napolje pa da se vrati sam u kavez. Moj kavez je velik i na zidu visi, tako da ga ja rukom moram uhvatiti i vratiti nazad isto tako ga i iznosim napolje iz kaveza. Ujeo me je isto taj dan, kad sam polako probao da ga uhvatim u ruku, naravno hranom sam ga namamio da dodje. Imam video jedan koji cu ako uspem da okacim na youtube postaviti ovde . Uzivao sam da ga gledam dok je trckarao po sobi.

    Ovo su neke slike.
    Kad sam ga prebacio u novi kavez.

    10931004_10206191581934930_4065632375465351167_n.jpg

    Klopa

    1471280_10206229610765627_4801893720223248392_n.jpg

    Ovo je prvi dan kad sam ga kupio, kako su mi u pet shopu u Amazonu rekli imao je tad 8 meseci. Mladjeg nisam mogao da nadjem ni da sam hteo u to doba. Zove se Mika i jako je bezobrazan i alav

    10897063_10206183562294444_2701610004570968823_n.jpg


    Inace upravo sad sam mu bio stavio ogledalo ( cisto da mu promenim malo ) I bio se uplasio jako, pustao je neke zvukove i bezao. Pa sam izvadio, vidim da nema svrhe. Planiram da mu kupim tunele i tocak za trcanje uskoro ako budem bio pri parama. Kucicu sam mu razmontirao jer se sakivao u nju, pa je sam napravio veliko gnezdo gde se skriva i steka hranu

    Ovo je njegov kavez.
    Untitled.jpg
    Poslednji izmenio AleksandarStojkovic; 12.02.15. u 15:18.

  12. #112
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    Ne razumem se baš u veverice ali mislim da bi bilo vrlo korisno da joj obeznediš neku penjalicu od poda do kaveza. Tako nećeš imati problema kad ti pobegne sledeći put jer će se sama popeti gore pošto se tamo oseća sigurno. Nemoj da žuriš sa uzimanjem u ruke i gledaj da je što manje stresiraš ako hoćeš da stekneš njeno poverenje, jer ipak treba par meseci da prođe da ona shvati da joj nećeš nauditi.
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  13. #113
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno

    Ljudi koji imaju veverice a nadaju se nekom poverenju su u zabludama. Veverica je ista kao macka i dobar si joj samo kad imas hranu u rukama. Cik pokusaj da je uhvatis u ruke pa ces videti kako ces proci :-) To je ljubimac vise za gledanje, nego za mazenje. Inace kavez je fenomenalno odradjen i ne trebaju joj nikakve penjalice, jer je u pitanju vrlo spretno i okretno bice. Evo ti moj primer. Nemam je kao kucnog ljubimca, ali u pet sopu u kojem radim imam dve. Daju mi da ih mazim samo dok su skoncentrisane na hranu. Kad nema hrane u pitanju su zveri koje ne mozes da uhvatis, a da ne budes ujeden. Takodje, desilo mi se dva puta da je jedna bezala iz kaveza. To je bio haos prilikom hvatanja :-) Jos jednom napominjem ako zelis glodara za mazenje veverica nije dobar izbor.
    Mnogo bolji i jeftiniji izbor je degu. Nije veverica, ali se ponasa kao ona. Takodje je pitom, mazan, kad pobegne ne zeli da se udalji nego se vraca i zeza te. Tacno hoce da se igra :-) Ali ako si bas zeleo vevericu budi spreman na ono sto sam ti prethodno napisao. A to sto prodavci i uzgajivaci pricaju bajke to je drugo! Kad se meni ljudi interesuju za vevericu kazem im istinu. Tesko se pripitomljava i vise je za gledanje nego za mazenje i to je to.

    I da. Sklanjanje kucice je cista glupost. Zamisli kad bi tebe neko iselio iz kuce i ispraznio ti frizider, pokrao ustedjevinu itd. Kucica im je najvaznija.

  14. #114

    Uobičajeno Odg: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    Sto se tice kaveza, ja sam mislio da mu ubacim jos i te tunele, sto se nadogradjuju iz delova i tocak za trcanje. Za merdevine ili nesto da mu stavim da se popne nazad u kavez je nemoguce jer je visina od poda do kaveza jedno 70cm. Sto se tice mazenja, tacno je da kad imaju hranu daju da se maze, ali ovaj moj i ovako hoce, napravio je gnezdo koje cu slikati na dnu i tu kad god upalim svetlo ili pricam nesto on glavu izmigolji napolje. Naravno skontao sam da se prvo ukoci kad mu prilazim rukom, pa mu dam da je onjusi i onda ga pomilujem. Sto se tice kucice, pre nego sto sam ga kupio zvao sam nekog coveka iz Subotice sto ima odgajivacnicu i rekao mi je ako je nov kod mene, nova okruzenje itd, da ako ima kucicu mu ne dajem odma ili pravim nesto gde bi mogao da se sakrije iz tog razloga, da bi mogao uvek da me vidi, aj cuje manje vise to moze i sa njom. Tako da sam zbog toga tako uradio, naravno zatvoricu taj deo i vratiti mu nazad. Inace baraba je za noc napravio u kucici toj odlicno mesto. Degu mi se ne svidja, kao pacov mi je iskreno uz duzno postovanje onih koji ih drze. Meni se iskreno ne svidjaju. Ja sam hteo malu vevericu ili da sam nasao kupio bi crvenu jer sam cuo da su jako druzeljubivi i da su non stop oko tebe. Meni ovaj moj je dao da ga uhvatim u ruke, samo se skupi i ne pomera se. Kad je vec osetio vise slobode u sobi i poceo da istrazuje ( sto razumem ) tesko da sam ga vracao nazad,kao sto rekoh i ujeo me je. Ja bi stvarno zeleo da ga pustim i po ceo dan ako sam ja u sobi da bude i vrslja, ali kao sto sam napisao vec sam ne moze da se vrati u kavez pa moram ja to da obavljam.

  15. #115
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    Slazem se da degu lici na pacova, jer i nije veverica. Ako si zeleo neku drugu vrstu veverice mogao si da pogledas malo po oglasima. Na zooberzi ima odlican lik iz Surcina. Uzgaja sibirske, tibetanske, kanadske, japanske, kineske itd. Inace za njega se moze reci da je pravi odgajivac. Vecina "odgajivaca" su preprodavci, ali ovaj lik je legenda. Kad udjes u prostoriju gde drzi sibirske veverice iznenadis se koliko je cisto. Mozes jesti sa podova :-) Inace sibirci su malo #####anije naravi od ostalih veverica. Eto sreca je sto pravi gnezdo. Nisam video u prethodnom postu. Onda mu i ne moras vracati kucicu. Bitno da ima stek da moze da oseti sigurnost! I naravno. Pokusaj da ga ucis da voli odredjene stvari tj. poslastice zbog kojih bi se prodao samo tako (lesnik, kikiriki, poneki brasnar, ili fobas itd.).

  16. #116

    Uobičajeno Odg: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    Cuo sam se sa tim momkom, ali tada u tom momentu taj novac nisam imao. 100 e je veverica. + dok ja dodjem do Surcina treba mi 2000 din. Ovu sam platio u pet shopu 9000 , inace cena je tako paprena u ovo doba koga god sam zvao. Jer u ovo doba mladih nema. Ovaj moj obozava brusnicu i jabuku, lesnik isto . Pre svih zeleo sam ovu, a posle nje sam dosta citao o crvenoj veverici koja je vise zanimljiva od ove. Nazalost nisam je nasao. Japanska mi je bas velika, morao bi ja da se iselim iz sobe Inace pre nego sto sam kupio od svih foruma na kojim sam citao tvoji saveti u vezi veverica su mi bili nekako najlogicniji u vezi njih i njihove naravi. Ja bi zeleo ovog mog indijanca vise da pustam napolje, stvarno ali sad sam malo u grcu iskreno. Ne znam ni posle koliko ih ljudi pustaju, procitao sam tek posle par meseci boravka u novom okruzenju

  17. #117
    Član
    Datum registracije
    Feb 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    10

    Uobičajeno Odg: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    Moja je vrlo nemirna samo jednom me je ujela, i to dok sam bio odsutan 20ak dana pa je uvek bila u kavezu, niko je nije hranio iz ruke pa je potrcala ovako nikada ni ne gricka, dopusta da se mazi kada jede hranu, slabije kada nema nista ali ipak ne bezi. Tek kad sam otvorio kavez bojala se da izadje na sto, jer joj je bio nepoznat materijal, pa je hranom mamim i pokazujem da je sve ok posle 1-2 puta shvati da moze ne pustam je po sobi, nego iz kaveza izadje na sto i na jedan nadogradjeni deo gde stoje olovke i sl, jer je radni sto, pored toga voli da lezi na radiatoru jer je topao a posto je radiator pored stola gde je komp stalno dolazi kada kuckam

    bitno je sa njima samo polako, npr kad sam ja tu, ona je uvek van svoje kucice, ali kada je jos neko obicno se krije

  18. #118
    Član
    Datum registracije
    Feb 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    10

    Uobičajeno Odg: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    Evo i mog kaveza, dimezije su 80x55x65
    20140711_170348.jpg20140711_170400.jpg20140711_170427.jpg
    namerno je iz delova, ako budem zeleo da prosirim, ili nesto menjam, pa da se lako moze rasklopiti

    samo sam izbacio tu veliku pojilicu vode, nije bilo potrebe pa sam uzeo manju

    kucicu sam pregradio, pa su 2 odvojene, u donjoj drzi hranu, a gore spava. Seno sam ubacio u kavez na piljevinu, ali ga je ona odnela u kucicu i napravila gnezdo
    mogu da je skinem i ocistim, jer iza sam ostavio deo koji se moze rasklopiti, ali sam snimao telefonom unutrasnjost kada nije tu, i unutra drzi samo semenke, kukuruz i sl, nekvarljivu hranu, nema voca i sl, tako da nisam hteo da diram njen dom, pogotovu ne sada preko zime kada su nervoznije
    Poslednji izmenio NOsleep; 13.02.15. u 00:42.

  19. #119

    Uobičajeno Odg: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    Prelep je kavez, ove merdevine mi se takodje svidjaju, videcu i ja mojoj barabi da napravim. Al sto se tice tvoje veverice, to da se ne boji je veliki plus, moj kad je napolju i kad trazi, kao da se ne poznajemo. Bezi glavom bez obzira iako mu ja lagano prilazim. Ne pravim nagle pokrete ( osim kad sam ga vijao ) . Jel zna neko takodje jel pametno staviti im tunele one providne sto imaju da se kupe po delovima i tocak za trcanje? Citao sam i ovde da par njih ima...

    VIDEO : ovo je sa mog fb profila sto sam okacio , drugacije nisam znao kako pa sam stavio video public.

    Ovo je Mika indijanac

    https://www.facebook.com/video.php?v=10206375219925765

  20. #120
    Član
    Datum registracije
    Feb 2015
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    10

    Uobičajeno Odg: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    Hvala ^^
    Navikla je na mene pa se ne boji, vremenom ce i tvoj isto, ja pokusavam da je naucim da hoda po mojoj odeci ali tesko, ne veruje tkaninama i drugim nestabilnim stvarima, ako moze po trvdoj podlozi onda ce tuda i ici
    Ja sam citao da nije lose ubaciti tocak za trcanje, ali ja nisam, jer se istrce kad je van, a i nemam toliko prostora, za nju bi morao onaj veci.

    sto se tice tunela, ja mislim da bi ona volela, jer sibirske vevrice vole da kopaju tunela i da se zavlace, zato treba da se stavi deblji sloj piljevine ako nema zemlje u dnu kaveza, sto mislim da niko nece staviti jer ne zeli je po celoj sobi

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •