Strana 5 od 8 PrvaPrva ... 34567 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 81 do 100 od 146

Tema: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

  1. #81
    Novajlija
    Datum registracije
    May 2013
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3

    Uobičajeno Odg: Re: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    juce sam kupila sibirsku vevericu starosti 3 meseca i deluje mi jako uplaseno.ceo dan nije ni jela ni pila vode i ne mrda iz donjeg dela kaveza(koji je od stakla i prekriven piljevinom,a iznad njega su jos tri resetkasta nivoa povezana merdevinama na kojima joj je hrana i pojilica).plasim se da nece ukapirati kako da se popne uz merdevine da dodje do hrane,iako su mi svi rekli da je to nemoguce.jako sam zabrinuta,molim za savet,hvala unapred!

  2. #82
    Član Djordje93'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    44

    Uobičajeno Odg: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    Nisam siguran jer nikada nisam imao vevericu :P Bolje da ti neko ko se bolje razume u njih kaze
    Ali mislim da kao i svakoj zivotinji koju tek doneses kuci, treba vremena dok se privikne na novi ambijent. Mozda je nocna zivotinja pa dok spavas ona mrda Ima li promene u hranilici, ili je i dalje puna?

  3. #83
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    Svakoj novonabavljenoj zivotinji treba par dana da se navikne na novi ambijent, pa samim tim i veverici. E sad, pored toga u obzir moze doci jos nekoliko stvari.

    1.) Ako si je kupila od odgajivaca, kod koga je mozda zivela sa bracom i sestrama moguce je da pati za njima.
    2.) Mozda joj je suvise bucan ambijent u kojem je.
    3.) Mozda joj je dosadno. Pokusaj da joj stavis neke vockice tipa jabuke, ili mozda lesnik da vidis da li ce se zanimati. Ujedno interesuje me cime je hranis?
    4.) Takodje, veverica takva moze biti ako nema zaklon. Svaki glodar u zatocenistvu voli da unutar kaveza ima svoju kucicu.
    5.) U pitanju moze biti i to da ti je prodata bolesna veverica.

    Dakle ima mnogo stvari koje mogu da uticu na to. Ja sam ubedjen da je jos sve posledica adaptacije, ali sam ti izneo i druge stvari koje bi mogle da se uzmu u obzir. Za sada nastavi da pratis situaciju kako se ponasa. Ako i dalje bude isto to znaci da ti je prodata boelsna veverica. U tom slucaju odes kod onog kod koga si je kupila i trazis da ti umesto nje da drugu vevericu, ili ako nema da ti vrati pare. Pozdrav

  4. #84
    Novajlija
    Datum registracije
    May 2013
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3

    Uobičajeno Odg: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    danas je skroz druga prica,izgleda da je ipak period adaptacije u pitanju! puno hvala!

  5. #85
    Član Djordje93'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    44

    Uobičajeno Odg: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    Nema na cemu, drago mi je da sam pomogao! Hahahha Okaci nam neku sliku kad stignes

  6. #86
    Novajlija
    Datum registracije
    May 2013
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3

    Uobičajeno Odg: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    hocu sigurno,i definitivno je preporucujem za kucnog ljubimca,mnogo je blesava i slatka

  7. #87
    Član Djordje93'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Cacak
    Postova
    44

    Uobičajeno Odg: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    A imam feretku Nista od veverice

  8. #88
    Novajlija
    Datum registracije
    Aug 2013
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    1

    Uobičajeno Odg: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    Mod edit:
    Svi postovi u kojima postoji potražnja ili ponuda idu ISKLJUČIVO u male oglase. Molimo pročitajte pravila foruma pre postovanja ili bar obaveštenja na vrhu svakog foruma. Detaljnije objašnjenje.

  9. #89
    Novajlija
    Datum registracije
    Sep 2013
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    1

    Uobičajeno Odg: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    Pozdrav svima, imam zenku sibirske veverice staru godinu dana. Rekli su mi da se pare u prolece i jesen. Prolece smo docekali nespremni tako da smo ostali bez "decka". Posto jesen stize, molim vlasnike muzjaka iz Novog Sada i okoline da nam se jave.

  10. #90
    Ljubitelj egzotičnih životinja Reptile Whisperer'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2011
    Lokacija
    Sombor
    Postova
    193

    Uobičajeno Odg: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    Kad svi pisu na ovu temu , necu onda otvarati novu ... Imam sibirsku vevericu , kod mene je oko 2 nedelje , kad smo je kupili receno nam je da je oko godinu dana stara . Posle prvih 4-5 dana je pocela da uzima hranu iz ruke , i redovno joj dajem hranu iz ruke , jedini problem je sto ne zna da razlikuje hranu i moju ruku , pa me nekad grcicne malo . Jel zna neko mozda kako da je naucim da razlikuje moju ruku od hrane ? Procitao sam na jednom sajtu da znaju da gricnu za vreme jeseni jer su u potrazi za hranom , tako nesto , al ne znam jel do toga ili ?
    "Tongs are for snags, not for snakes"

  11. #91
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dendzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    447

    Uobičajeno Odg: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    Moje misljenje je da te veverica ujeda zato sto zeli da pustis tu hranu. Za razliku od drugih glodara kojima nije problem da dele hranu, veverice su "mafijasi" i retko kad vole da dele hranu sa nekim, ili da se otimaju za nju. Secam se kada sam jednoj veverici davao zir, ujela me je pravo za prst. Zir nije ni dotakla. Tek kad mi je zir ispao iz ruke onda ga je pokupila

  12. #92
    Ljubitelj egzotičnih životinja Reptile Whisperer'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2011
    Lokacija
    Sombor
    Postova
    193

    Uobičajeno Odg: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    Citat Prvobitno napisao Dendzo Pogledaj post
    Moje misljenje je da te veverica ujeda zato sto zeli da pustis tu hranu. Za razliku od drugih glodara kojima nije problem da dele hranu, veverice su "mafijasi" i retko kad vole da dele hranu sa nekim, ili da se otimaju za nju. Secam se kada sam jednoj veverici davao zir, ujela me je pravo za prst. Zir nije ni dotakla. Tek kad mi je zir ispao iz ruke onda ga je pokupila
    Ahahah one su bas lude ... A inace moguce ih je nekako pripitomiti ?
    "Tongs are for snags, not for snakes"

  13. #93
    Novajlija
    Datum registracije
    Jan 2014
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    4

    Uobičajeno Odg: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    Pozdrav ljubiteljima egzotična životinja , 10 godina se bavim uzgajivanjem veverica . Ako mogu nekome pomoći sa savetima , vrlo rado ću to učiniti .

  14. #94

    Uobičajeno Odg: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    pozdrav. imam jednog nestaska, uzeo sam ga u septembru prosle godine do novembra je bio miran i sve normalno pripitomio se opustio igrali se zezali i ostalo. od jednom je poceo da ujeda i da se ponasa agresivno da bi ja bio primoran da ga zatvorim u kavez :/ zadnjih par dana se malo popravio pa sam ga cak i pustio malo iz kaveza na svu srecu nije hteo da me ujeda(nadam se da je proslo). da li ce mu se vratiti to ponasanje i da li neko moze da mi objasni zbog cega je to bilo? trenutno mislim da je u teranju ili tako nesto jer su mu testisi otekli i postali tamno sive boje...kako da ga prevarim ili moram da mu nadjem zenku?

  15. #95
    Novajlija
    Datum registracije
    Jan 2014
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    4

    Uobičajeno Odg: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    U prirodi prugaste veverice spavaju zimski san , u odgajivačnicama se veverice pretežno isto se drži napolju u kavezima gde isto spavaju zimski san . Vi verovatno držite u stanu gde je uvek toplo , tu dolazi do poremećaja ponašanja kod veverica . Po mom iskustvu to se prve eventualno i druge zime se dešava . Kada je već veverica starija navikne na stalnu temperaturu te retko se pojavljuje poremećaj ponašanja. Za vreme sezona parenja (februar i mart ) isto im se menja ponašanje , ali to nisu tako vidljive. Pozdrav

  16. #96
    Novajlija
    Datum registracije
    May 2014
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3

    Uobičajeno Odg: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    Pozdrav, planiram da kupim sibirsku vevericu, muzjaka, kao i kavez da napravim, no prvo hocu da se informisem o nekim stvarima.

    1. Kolika je minimalna dimenzija za kavez, naravno necu usvojiti minimalno, nego citajuci na vise mesta dimenzije idu iz krajnost u krajnost. U pet shopovima prodaju manje kaveze a na jednom citam dimenzije minimum 70x80x150, kod jedne uzgajivacnice u Subotici citam 40x50x50, gde je visina 3x manja?
    2. Citao sam i da je zenka dosta nervoznija pred zimu i parenje, pa me interesuje koliko je to tacno?
    3. Koliko kavez treba da bude osuncan, znam da ne treba direktno, ali nije u redu ni staviti ga u cosak neki bez svetla

    Hvala

  17. #97
    Novajlija
    Datum registracije
    May 2014
    Lokacija
    Novi Sad Zrenjanin
    Postova
    1

    Uobičajeno Odg: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    Citat Prvobitno napisao Rollo Pogledaj post
    Pozdrav, planiram da kupim sibirsku vevericu, muzjaka, kao i kavez da napravim, no prvo hocu da se informisem o nekim stvarima.

    1. Kolika je minimalna dimenzija za kavez, naravno necu usvojiti minimalno, nego citajuci na vise mesta dimenzije idu iz krajnost u krajnost. U pet shopovima prodaju manje kaveze a na jednom citam dimenzije minimum 70x80x150, kod jedne uzgajivacnice u Subotici citam 40x50x50, gde je visina 3x manja?
    2. Citao sam i da je zenka dosta nervoznija pred zimu i parenje, pa me interesuje koliko je to tacno?
    3. Koliko kavez treba da bude osuncan, znam da ne treba direktno, ali nije u redu ni staviti ga u cosak neki bez svetla

    Hvala

    U istoj smo situaciji.Ja sam danas upravo kupio vevericu i idem po nju u ponedeljak.Informisao sam se sto se tice pitanja koje si ti postavio.
    1.Veverica nece znati da izmeri kavez 70x80 ili 40x50 to je vise do tebe i koliko ces joj zivot uciniti lepsim i ugodnijim.
    2. Dosta su nervoznije zenke ali su i muzijaci nervozni u nekoj meri
    3.Opet isti odgovor kao i na prvo pitanje,nemoj bas u cosak da je stavis

    Nadam se da sam ti pomogao

  18. #98
    Ljubitelj egzotičnih životinja Alem2001'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2014
    Lokacija
    Novi Pazar
    Postova
    441

    Uobičajeno Odg: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    Može ona da živi i u kavezu 10x10x10,ali se neće osećati lagodno.Po meni neki minimum je 100x100x100 a što je veći to je bolje.Sve zavisi od tvojih mogićnosti.

  19. #99
    Novajlija
    Datum registracije
    May 2014
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3

    Uobičajeno Odg: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    Super, hvala ti, ja sam i pretpostavio za dimenzije, jer mesto koje sam joj nasao bi moralo da ide 50x50 i visina moze 150, ali ne bih hteo da je mucim pa bolje traziti drugu opciju

    Vidim da si iz NS/ZR mozes li mi reci gde si je kupio, koliko te izaslo kao i kavez ne znam je li dozvoljeno javno, mozes mi i u poruci

  20. #100
    Novajlija
    Datum registracije
    Jan 2014
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    4

    Uobičajeno Odg: Sibirska veverica (Eutamias asaticus)

    Prugaste veverice u prirodi žive na zemlji a ne na drvetu . Dom prave ispod zemlje u tunelima . Mislim da površinski je bitna veličina a visina je važna zbog estetike. Pozdrav svima

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •