Prikaz rezultata 1 do 16 od 16

Tema: B.Agama ili Leo.Gekon

  1. #1
    Član Sasa'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2010
    Lokacija
    Nis
    Postova
    23

    Post B.Agama ili Leo.Gekon

    Pozz svima
    Potreban mi je jedan savet u odabiru izmedju bradate agame i leopard gekona.Buduci da sam nov u ovome ne znam koji od ova dva mi je bolji za pocetak...Pogledao sam na netu i vidim da se dosta razlikuju po nacinu drzanja pa sam zeleo da cujem jos necije misljenje pre nego odaberem.

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja Sinbad'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    243
    Oglasa
    9

    Uobičajeno Odg: B.Agama ili Leo.Gekon

    Kao prvo dobrodosao . E ovako , i jedan i drugi su super na svoj nacin ali to su dva totalno razlicita gustera. Jedan je dnevni (agama) , drugi je nocni (gekon) . Agama vise jede , treba ti UV lampa , grejac veci terarijum itd. a gekon manje jede , manji terarijum . I jedan i drugi mogu da se pripitome za drzanje po rukama . Sad je na tebi da odlucis , sta zelis , koliko moses da priustis i sebi i njima...To ti je ukratko .
    Poslednji izmenio Stufy; 25.10.10. u 14:52.
    ODGAJIVACNICA REPTILA - REPTIL SHOP BEOGRAD - reptilshopbeograd@live.com

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja nightwolf'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    zrenjanin
    Postova
    237

    Uobičajeno Odg: B.Agama ili Leo.Gekon

    dobrodosao
    stvarno je stvar ukusa.ako si se dobro informisao i malo pripremio,nebi trebalo da imas problema ni sa jednin ni sa drugim.nisu zahtevni za drzanje.
    zavisi sta ti se vise svidja,da gledas agamu kako se izlezava po granama,ili da ti gekon trcka po terarijumu.jako su zanimljivi I jedan I drugi,I sigurno neces pogresiti kojeg god da odaberes.
    da se razumemo,ako ti se svidi bilo koji od ova dva obicno se zavrsi tako sto za neko vreme imas oba

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja MRGooD25'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    160

    Uobičajeno Odg: B.Agama ili Leo.Gekon

    Dobro dosao, moj glas ce ici agami iako jede kao prase! Mada oba gustera su fantasticna!

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja Movski'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2010
    Lokacija
    Kragujevac
    Postova
    205

    Uobičajeno Odg: B.Agama ili Leo.Gekon

    Dobro dosao I moj glas ide agami.... Ali samo da znas da trebas odvojiti dosta para... Za terarium,UVA neonku,Grejace i za nju... Sto te ispadne oko 100-150 eu sa hranom... i od prilike ako ne planiras da uzgajas sam hranu onda ce ti trebati 1000 din mesecno za insekte... Ipak je to zahtevna zivotinja... u smislu da mnogo jede... A moj glas ide agami zato sto je veca,na neki nacin lepsa,zanimljivija i to sto je dnevna zivotinja i sto ces je stalno vidjati kako se krece... javi sta si odlucio... Poz!

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja Sava car'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    250

    Uobičajeno Odg: B.Agama ili Leo.Gekon

    pa sad...imam 2 gekona i sta vise aktivniji su od dosta agama koje sam video...agama se izvali i bleji na grani,dok ovi cesce setaju, kopaju i tako to...naravno agame su dosta vece i lepse, al neces pogresiti sta god da uzmes...

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja Sinbad'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    243
    Oglasa
    9

    Uobičajeno Odg: B.Agama ili Leo.Gekon

    Ima gekona koji su po meni lepsi od svake agame ... Sad zavisi koliko je decko spreman da da za gustera...
    ODGAJIVACNICA REPTILA - REPTIL SHOP BEOGRAD - reptilshopbeograd@live.com

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja Movski'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2010
    Lokacija
    Kragujevac
    Postova
    205

    Uobičajeno Odg: B.Agama ili Leo.Gekon

    Slazem se.... Ima dosta lepih morfova gekona... Ali ipak.... Kako on odluci... Neka pogleda malo po youtube-u itd...

  9. #9
    Ljubitelj egzotičnih životinja MRGooD25'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    160

    Smile Odg: B.Agama ili Leo.Gekon

    Citat Prvobitno napisao Movski Pogledaj post
    Dobro dosao I moj glas ide agami.... Ali samo da znas da trebas odvojiti dosta para... Za terarium,UVA neonku,Grejace i za nju... Sto te ispadne oko 100-150 eu sa hranom... i od prilike ako ne planiras da uzgajas sam hranu onda ce ti trebati 1000 din mesecno za insekte... Ipak je to zahtevna zivotinja... u smislu da mnogo jede... A moj glas ide agami zato sto je veca,na neki nacin lepsa,zanimljivija i to sto je dnevna zivotinja i sto ces je stalno vidjati kako se krece... javi sta si odlucio... Poz!
    Moze da se nabavi i jeftinije! U svakom slucaju ja je uzimam cim napravim koloniju dubija i cim bude mladih! Fantasticna je! Ne mogu da stanem sa ljubimcima, kakav sam posle bradonje ide i geko, oba gustera fantasticna!

  10. #10
    Moderator Stufy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    354

    Uobičajeno Odg: B.Agama ili Leo.Gekon

    Procesljaj malo forum i naci ces teme o ovim vrstama. Gekon je manje zahtevan i ne treba ti UV lampa kao za agamu.
    Poslednji izmenio Stufy; 25.10.10. u 15:01.

  11. #11
    Član Sasa'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2010
    Lokacija
    Nis
    Postova
    23

    Uobičajeno Re: B.Agama ili Leo.Gekon

    Hvala na savetima,dosta mi je pomoglo Odlucio sam se za Leopard Gekona zato sto je mojoj porodici zanimljiviji zbog sara (a ne bih da se bunim,jedva su pristali i na njega ) ali sve u svemu definitivno uzimam i B.Agamu cim se malo priviknu na Leoparda

  12. #12
    Ljubitelj egzotičnih životinja Sava car'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    250

    Uobičajeno Odg: B.Agama ili Leo.Gekon

    tako to obicno ide neces se pokajati ni u kom slucaju, super su to zverine!

  13. #13
    Ljubitelj egzotičnih životinja Movski'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2010
    Lokacija
    Kragujevac
    Postova
    205

    Uobičajeno Odg: B.Agama ili Leo.Gekon

    Mislim i da ti je bolje tako... Posto ces taman uci u stos sa L.G. posto su manje zahtevni... Videces kako ide oko hranjenja itd, pa ce ti posle biti lakse sa agamom...

  14. #14
    Ljubitelj egzotičnih životinja MRGooD25'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    160

    Uobičajeno Odg: B.Agama ili Leo.Gekon

    Puno srece! Svaka zivotinja je lepa na svoj nacin! Taj problem sa roditeljima sam i ja imao pre nego sto sam uzeo tarantule, sad mogu sve sem zmija da donesem! Keva ima tesku fobiju od njih!

  15. #15
    Član banished'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    Rumsterdam
    Postova
    71

    Uobičajeno Odg: B.Agama ili Leo.Gekon

    rekao bih agame ako imas love da isfinansiras period dok se napucavaju u masi .. posle je dosta opustenije... ali to je posle godinu dana .... pa saberi ... ja sam jedan mesec kada mi je muzjak bio u periodu tovljenja 3.500 din dao na hranu i isplatilo se ... bas je zverkan ... i da kada odrastu postanu lenjivci koji po ceo dan bleje ...
    Poslednji izmenio Stufy; 25.10.10. u 15:03.

    The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist.

  16. #16
    Ljubitelj egzotičnih životinja IV@N'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2008
    Lokacija
    Beograd Serbia
    Postova
    417

    Uobičajeno Odg: B.Agama ili Leo.Gekon

    nema veze to za pocetnika ili za iskusnog... bradata i leo su veoma zahvalne zivuljke
    dobro se informisi i sve ce biti super...mada je pozeljno imati neko iskustvo...
    odrzivanje kolonije,odrzavanje vlaznosti,temperature...i jos neke stvar koje ces nauciti dok se budes bavio ovim hobijem teorija je jedno,praksa drugo
    ipak uzmi lea,a sledeci gugi nek ti bude bradonja...

    Pozdrav i dobrodosao

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •