Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 41 do 43 od 43

Tema: Leopard gekon, da li je potreban grejac?

  1. #41
    Ljubitelj egzotičnih životinja FatBastard'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    199

    Uobičajeno Odg: Leopard gekon, da li je potreban grejac?

    Mislim da ste otišli malo daleko od samog naslova teme sa orlovima i pastrmkama...
    Stvar je vrlo prosta, niko ni u jednom trenutku nije rekao da leopardima treba obezbediti temperaturu od 32c noću O_O Isto tako nije im ni pogodna sobna temperatura od 20c (2c+-)...
    Stufy-jevi parametri za X životinju, se u velikoj meri podudaraju sa leopard gekonima, tako da je taj određeni optimum oko 25c !
    Slažem se da ako funkcionišu na višoj temperaturi brže stare itd... Ali upravo zato bi trebalo da im se obezbedi različita temperatura u terarijumu pa ćete sami videti gde je gekonu lepše Neki se konstantno greju, neki nikad, a neki i jedno i drugo... Upravo zato bi im trebalo pružiti izbor, a ne držati ih na temperaturi od 20c i reći pa on hoda i jede !
    Moja prasica ume i danju da izađe i legne pod spot, dok nekim danima ni ne pomišlja da izađe iz pećine... Isto tako i noću, nekad se popne na pozadinu i ne silazi dok se ne popale svetla kada pobegne u pećinu, dok nekad leži, greje se i čeka da se nešto mrdne ne bi li to proždrala...

  2. #42
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Igor Velevski'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Skopje
    Postova
    559

    Uobičajeno Odg: Leopard gekon, da li je potreban grejac?

    haha , dobro ja sam te zivotinje nabrojao kao primer i nesporazum je u shvatanju sobne temperature ! Za mene sobna temperatura je 24-26 stepeni ( i zimi i leti), a 20 stepeni je priznajem niska temperatura cak i za ljudi koji sede u sobi i nisu fizicki aktivni!

  3. #43
    Moderator Stufy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    354

    Uobičajeno Odg: Leopard gekon, da li je potreban grejac?

    Slazem se, otisli smo dosta siroko ali valjda ce i to nekome ko bude citao znaciti da bolje razume ovu tematiku.

    Sto se tice nastavka price oko pastrmnki i ostalih zivotinja koje ne spadaju u gustere ako neko zeli neka otvori temu u kaficu pa cemo nastaviti tamo, jer i to je interesantna prica ali tu se radi o malo kompleksnijim ogranicavajucim faktorima u razmnozavanju a ne o temperaturi stanista.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •