Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 43

Tema: Leopard gekon, da li je potreban grejac?

  1. #1
    Moderator Stufy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    354

    Uobičajeno Odg: B.Agama ili Leo.Gekon

    Za njega ce ti trebati grejac ako zivis u nekim prosecnim uslovima i ako zelis da mu obezbedis dobre zivotne uslove. Pod dobrim uslovima mislim a temperaturni gradijent koji bi svaki guster trebao da ima.
    Poslednji izmenio Stufy; 25.10.10. u 14:59.

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja FatBastard'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    199

    Post Leopard gekon, da li je potreban grejac?

    Citat Prvobitno napisao vujaklija Pogledaj post
    a gekon manje jede , manji terarijum , ne treba grejac (dovoljna je sobna temperatura oko 22c).
    Ovo je čista dezinformacija !
    Zamolio bih ljude da prvo provere informacije pre nego što ih post-uju !
    Naravno da leopard gekonima treba grejač
    Oni su hladnokrvni koliko i agame i potrebno je ostvariti određenu temperaturu njihovog metabolizma ne bi li normalno i zdravo funkcionisali !

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja Sinbad'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    243
    Oglasa
    9

    Uobičajeno Odg: B.Agama ili Leo.Gekon

    Citat Prvobitno napisao FatBastard Pogledaj post
    Ovo je čista dezinformacija !
    Zamolio bih ljude da prvo provere informacije pre nego što ih post-uju !
    Naravno da leopard gekonima treba grejač
    Oni su hladnokrvni koliko i agame i potrebno je ostvariti određenu temperaturu njihovog metabolizma ne bi li normalno i zdravo funkcionisali !
    Ja ne vidim da mu nesto smeta vec dve godine. Izrastao je u dzina , normalno jede , presvlaci se , aktivan je ...Idi malo kod vecih odgajivaca gekona pa vidi dali on drzi grejace za gekone a ima ih stotinak . A tvoje iskustvo i tvoje misljenje zadrzi za sebe tj. postuj i ne pricaj kako neko siri dezinformacije
    ODGAJIVACNICA REPTILA - REPTIL SHOP BEOGRAD - reptilshopbeograd@live.com

  4. #4
    Ljubitelj egzotičnih životinja Sava car'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    250

    Uobičajeno Odg: B.Agama ili Leo.Gekon

    nemam ni ja nikakav grejac za gekona, temp sobe nije nikad ispod 20 a spot je ukljucen vise od 12 sati...skoro 4 godine...

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja Cold_Beer'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    475

    Uobičajeno Odg: B.Agama ili Leo.Gekon

    Mislim da je potrebno da ima grejac podni,kod mene je temp u sobi oko 20 stepeni,ali nocu padne oko 16,tako da im treba. Grejac im nije potreban samo da bi im bilo toplo,vec i da bi grejali svoje stomake i tako lakse varili pojedenu hranu.

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja Sinbad'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    243
    Oglasa
    9

    Uobičajeno Odg: B.Agama ili Leo.Gekon

    Citat Prvobitno napisao Cold_Beer Pogledaj post
    Mislim da je potrebno da ima grejac podni,kod mene je temp u sobi oko 20 stepeni,ali nocu padne oko 16,tako da im treba. Grejac im nije potreban samo da bi im bilo toplo,vec i da bi grejali svoje stomake i tako lakse varili pojedenu hranu.
    Ako ti pada temperatura ispod 21-22 stepena , naravno da treba grejac u suprotnom je nepotrebno.
    ODGAJIVACNICA REPTILA - REPTIL SHOP BEOGRAD - reptilshopbeograd@live.com

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja Sava car'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    250

    Uobičajeno Odg: B.Agama ili Leo.Gekon

    kamen ispod spot lampe ostane topao jos par sati posle gasenja sijalice i tu bleje preko noci uglavnom (ovi moji)...a i radijator mi je blizu terarijuma...tako da mi je grejac za njih nepotrebna investicija...sem ako iskljuce grejanje,onda ce biti zaebano

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja Cold_Beer'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    475

    Uobičajeno Odg: B.Agama ili Leo.Gekon

    Svako drzi svoje zivotinje kako misli da treba.Grejac je potreban po mom misljenju najvise zbog varenja hrane. Bilo je perioda kad je i nocu bilo oko 22-23 stepena temperatura u sobi,pa sam ipak drzao grejac i dosta puta sam video gekone kako nocu leze bas na mestima gde prolazi grejac,tako da im uvek drzim ukljucen,samo ne leti kad su velike vrucine. Ne moze da im skodi.

  9. #9
    Ljubitelj egzotičnih životinja Sava car'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    250

    Uobičajeno Odg: B.Agama ili Leo.Gekon

    naravno da ne moze...a i za drzanje si u pravu, i pored ovolikog foruma,svako ima svoje misljenje

  10. #10
    Ljubitelj egzotičnih životinja MRGooD25'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    160

    Uobičajeno Odg: B.Agama ili Leo.Gekon

    Ja msm da je ipak potreban grejac! Ne moze da skodi, a opet on nece zapaliti logorsku vatru da se zagreje sigurno! Varenje, temperatura, potrebno je!

  11. #11
    Moderator Stufy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    354

    Uobičajeno Odg: B.Agama ili Leo.Gekon

    Ovako, lepard gekonima je potreban grejac ali ne i neophodan u nekim slucajevima. Grejac sluzi da u terarijumu obezbedi temperaturni gradijent, odnosno hladniji deo terarijuma gde grejac nije i topliji gde grejac jeste. Ako zelite da ves ljubimac ima odlicne zivotne uslove stavicete mu grejac (ne ispod celog terarijuma jer se onda gubi svrha). To nije moje ili misljenje vecine, cinjenica je da reptili najbolje funkcionisu ako imaju temperaturni gradijent!

    E sada, vecina odgajivaca greju celu prostoriju u kojoj se nalaze gekoni jer ih imaju puno. Postigne se temperaturni "optimum" u prostoriji i on se odrzava. To jeste nacin koji se pokazao kao dobar ali je ipak formiranje temperaturnog gradijenta najbolje.

    Nasi stanovi nisu sobe koje se greju kao odgajivacnice. Otvoren prozor, strajk u termoelektrani, kvar na grejnoj stanici, iscurela voda iz radijatora... sve to moze da se izbegne jednom folijom od 500 dinara! Temperatura od 22, 23, 24 stepena nije dovoljna za pravilno varenje hrane! Gekon je bas zato dobar za pocetnike jer sve ovo moze da istrpi, ali zasto da trpi ako ne mora.

    Zato pamet u glavu, stiropor u zid i grejnu foliju ispod cetvrtine terarijuma

  12. #12
    Ljubitelj egzotičnih životinja Cold_Beer'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Pancevo
    Postova
    475

    Uobičajeno Odg: B.Agama ili Leo.Gekon

    Citat Prvobitno napisao Stufy Pogledaj post
    Ovako, lepard gekonima je potreban grejac ali ne i neophodan u nekim slucajevima. Grejac sluzi da u terarijumu obezbedi temperaturni gradijent, odnosno hladniji deo terarijuma gde grejac nije i topliji gde grejac jeste. Ako zelite da ves ljubimac ima odlicne zivotne uslove stavicete mu grejac (ne ispod celog terarijuma jer se onda gubi svrha). To nije moje ili misljenje vecine, cinjenica je da reptili najbolje funkcionisu ako imaju temperaturni gradijent!

    E sada, vecina odgajivaca greju celu prostoriju u kojoj se nalaze gekoni jer ih imaju puno. Postigne se temperaturni "optimum" u prostoriji i on se odrzava. To jeste nacin koji se pokazao kao dobar ali je ipak formiranje temperaturnog gradijenta najbolje.

    Nasi stanovi nisu sobe koje se greju kao odgajivacnice. Otvoren prozor, strajk u termoelektrani, kvar na grejnoj stanici, iscurela voda iz radijatora... sve to moze da se izbegne jednom folijom od 500 dinara! Temperatura od 22, 23, 24 stepena nije dovoljna za pravilno varenje hrane! Gekon je bas zato dobar za pocetnike jer sve ovo moze da istrpi, ali zasto da trpi ako ne mora.

    Zato pamet u glavu, stiropor u zid i grejnu foliju ispod cetvrtine terarijuma
    Bravo. U ovom postu je sve lepo objasnjeno i tako treba da bude.

  13. #13
    Ljubitelj egzotičnih životinja Movski'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2010
    Lokacija
    Kragujevac
    Postova
    205

    Uobičajeno Odg: B.Agama ili Leo.Gekon

    Ne treba grejac... Retko ko ima grejac kod gekona...

    Msm sve zavisi koja je temp u stanu (kuci). Ali ako nije ispod 20 onda nije potreban

    Mnogo jeftinija opcija je sijalica... Ipak mesto ispod sijalice ce ostati toplo i preko noci...

  14. #14
    Ljubitelj egzotičnih životinja Sinbad'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    243
    Oglasa
    9

    Uobičajeno Odg: B.Agama ili Leo.Gekon

    Samo kamen ispod sijalice da se ugreje preko dana i resen problem ;-)
    ODGAJIVACNICA REPTILA - REPTIL SHOP BEOGRAD - reptilshopbeograd@live.com

  15. #15
    Moderator Stufy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    354

    Uobičajeno Odg: B.Agama ili Leo.Gekon

    To sto vecina ljudi nema grejac ne znaci da ne treba.
    Moj prvi gekon je dosao kod mene pre 11 godina i i dalje je ziv. Od tog vremena prvih 3 (ako se ne varam) je bila bez grejaca. Ali to ne znaci da je u tome uzivala.

    Temperatura koji stepen iznad 20 ne valja. Samo pogledajte caresheetove i videcete da se preporucuje grejac.

    Sijalica nije dobra opcija jer je to nocni guster i kao svi nocni gusteri se greje odozdo. Nije mu prirodni nacin grejanja odozgo (sijalica). A to da je jeftinija.... pa zar je dotle doslo da je problem otvoriti se 600 dinara za foliju?

    A sto bi grejali kamenje sijalicom ako ima kamen grejaca (iako su oni najskloniji pregrejavanju). Po meni je kabl najbolje resenje a i folija je odlicna.

  16. #16
    Ljubitelj egzotičnih životinja MRGooD25'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    160

    Uobičajeno Odg: B.Agama ili Leo.Gekon

    Ozbiljno ljudi, bolje je sa grejacem! Ne vidim problem,a ako uzimas zivotinju uzmi je i napravi joj najbolje uslove! Tj prvo napravi uslove pa je uzmi! Ako nemas dovoljno para sacekaj malo pa je kupi! Cemu muciti zivotinje??

  17. #17
    Ljubitelj egzotičnih životinja Movski'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2010
    Lokacija
    Kragujevac
    Postova
    205

    Uobičajeno Odg: B.Agama ili Leo.Gekon

    Ma daaaj... Moj drugar ima zenkicu staru godinu dana,ne koristi grejac-koristi neonku i nista joj ne fali... Cak je ogromna i zdrava kao dren... Mislim da nema potrebe raspravljati o ovome... Svakako u prirodnom okruzenju im i toplota i svetlost dolaze odozgo

  18. #18
    Ljubitelj egzotičnih životinja MRGooD25'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    160

    Uobičajeno Odg: B.Agama ili Leo.Gekon

    Ok, kako ko voli, ali ja bi ipak uzeo i grejac,ne moze da joj skodi!

  19. #19
    Ljubitelj egzotičnih životinja Sinbad'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    243
    Oglasa
    9

    Uobičajeno Odg: B.Agama ili Leo.Gekon

    Citat Prvobitno napisao Movski Pogledaj post
    Ma daaaj... Moj drugar ima zenkicu staru godinu dana,ne koristi grejac-koristi neonku i nista joj ne fali... Cak je ogromna i zdrava kao dren... Mislim da nema potrebe raspravljati o ovome... Svakako u prirodnom okruzenju im i toplota i svetlost dolaze odozgo
    Bravo...Ovim je sve receno ;-)
    ODGAJIVACNICA REPTILA - REPTIL SHOP BEOGRAD - reptilshopbeograd@live.com

  20. #20
    Ljubitelj egzotičnih životinja MRGooD25'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    160

    Uobičajeno Odg: B.Agama ili Leo.Gekon

    Prestajem da stavljam postove jer svi imamo drugacija misljenja i ne zelim da se svadjam sa ljudima! Moje misljenje se ne menja i moj savet je svakako grejac jer ne smeta nikome! A ni ne kosta puno!
    Pozdrav

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •