Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 25

Tema: Zidni Guster

  1. #1
    Novajlija
    Datum registracije
    Nov 2010
    Lokacija
    Smederevo
    Postova
    6

    Smile Zidni Guster

    Znam da netreba drzati divlje zivotinje u zatocenistvu, i znam da se 1000 puta postavljala paitanja o tome, i svaku temu o tome sam procitao na ovom sajtu ali su mi zaista potrebni saveti. i molim vas ako neko ima iskustva da odgovoi...ja sam uhvatio jednog muzjaka i jednu zenku zidnog gustera. Imam terarijum 125x50x50...i napravio sam i uslove kao u prirodi...pesak, biljke, kamenje. komadic cigle i uv sijalica...bilo mi je bas cutno jer ni zenka ni muzjak nisu pokusali da beze....muzjak se zavukao ispod jedne bilke i ukopao u pesak a zeka stala na vrh cigle zatvorila oci i uzivala...malo sam je pomazio ...ali vioma dobro skace tako da nije bas uzvracala ljubav...xD...uglavom nadam se da ce im biti lepo....ali moja pitanja su>

    Kako se razmnozavaju?
    Kako piju vodu?
    Da li nisam pogresio sto sam stavio tu uv lampu...ili sam trebao da stavim neku drugu i koju? Hvala unapred....

  2. #2
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Igor Velevski'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Skopje
    Postova
    559

    Uobičajeno Odg: Zidni Guster

    Normalno je sto nisu aktivni, jer sada oni hiberniraju! Nije uopste dobro sto si im to poremetio, uhvatio i stavio opet na toplo! Brzo gasi sve to i ostavi ih tamo gde si ih nasao, dok je jos koliko toliko lepo vreme! Da ne govorim i to da skoro redovno reptili iz divljene da imaju parazite!

  3. #3
    Novajlija
    Datum registracije
    Nov 2010
    Lokacija
    Smederevo
    Postova
    6

    Uobičajeno Odg: Zidni Guster

    Citat Prvobitno napisao Igor Velevski Pogledaj post
    Normalno je sto nisu aktivni, jer sada oni hiberniraju! Nije uopste dobro sto si im to poremetio, uhvatio i stavio opet na toplo! Brzo gasi sve to i ostavi ih tamo gde si ih nasao, dok je jos koliko toliko lepo vreme! Da ne govorim i to da skoro redovno reptili iz divljene da imaju parazite!
    Ali ja sam ih nasao kako se suncaju pored moje kucee...samo ne znam kako su tu dospeli jer u blizini nema ni malo bilja i bilo kakva zemljana povrsina ....pa sam ih zbog toga uzeo...i sada da ih vratim tu pored puta da ih pregaze kola...ne znam za vas ali ja to ne bih uradio...

  4. #4
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Zidni Guster

    da si ih ostavio tamo gde jesu snašli bi se oni sami,ako znaš da ih ne treba uzimati nije mi jasno što si to uradio,moj savet ti je da ih vratiš negde napolju a oni će znati šta treba da rade

  5. #5
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gordond'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    626

    Uobičajeno Odg: Zidni Guster

    Nemoj se ti bojati da li ce ih pregaziti kola. Tim zivotinjama je mesto u prirodi i svako normalan ce ti savetovati da ih vratis. Ako zelis da imas gustere, kupi neke iz odgoja. Ovi ce ti se jako tesko priviknuti na zatocenistvo i velike su sanse da ce uginuti a to verujem da ne zelis. Jedini savet je da ih lepo uzmes i vratis tamo gde si ih nasao
    Da li te opravdava, my friend, to što su ti oči veće od mogućnosti? B.Dz.Stulic

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dragan Gacic'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    159

    Uobičajeno Odg: Zidni Guster

    shvatamo zelju i tvoju posvcenost njima, samo ipak priroda je za njih, njihov dom i kuca, tamo gde se oni najlepse osecaju..

  7. #7
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gordond'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    626

    Uobičajeno Odg: Zidni Guster

    Posto je post izbrisan, onda evo jedna zanimljivost u drugom kontekstu:
    http://www.outback-australia-travel-...devil-drinking

    Dakle, ne postoje glupa pitanja
    Da li te opravdava, my friend, to što su ti oči veće od mogućnosti? B.Dz.Stulic

  8. #8
    Moderator Stufy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    354

    Uobičajeno Odg: Zidni Guster

    I na kraju niko ne odgovori coveku! Ovo su zanimljivosti nevezane za temu i off. Hajde da se drzimo onoga sto je covek pitao. Zato sam i izbrisao postove, a ne da bi nastavljali pricu kako koji guster pije vodu i sta je glupo pitanje a sta ne i kakav ko ima smisao za humor.

    @Drmili
    Pice vodu ako ima je das u posudici ili ce lizati kapljice ako budes prskao terarijum. Ako si ipak odlucio da ih drzis (a i ja savetujem da pustis) stavi cinijicu sa vodom, najbolje tacnu tako da voda bude plitka i naprskaj svaki drugi dan jedan cosak u terarijumu (onaj dalji od grejnog tela ako ga imas).

  9. #9
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gordond'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    626

    Uobičajeno Odg: Zidni Guster

    Ok, ja se jos jednom izvinjavam za off i mozes slobodno i ove postove da izbrises. To sam napisao samo zato sto se neko ismejavao pitanju kako piju vodu...
    A niko mu nije odgovorio verovatno zato sto jos niko nije podrzao tu odluku, ili je to samo moj ugao gledanja.
    Da li te opravdava, my friend, to što su ti oči veće od mogućnosti? B.Dz.Stulic

  10. #10
    Novajlija
    Datum registracije
    Nov 2010
    Lokacija
    Smederevo
    Postova
    6

    Uobičajeno Odg: Zidni Guster

    Citat Prvobitno napisao Stufy Pogledaj post
    I na kraju niko ne odgovori coveku! Ovo su zanimljivosti nevezane za temu i off. Hajde da se drzimo onoga sto je covek pitao. Zato sam i izbrisao postove, a ne da bi nastavljali pricu kako koji guster pije vodu i sta je glupo pitanje a sta ne i kakav ko ima smisao za humor.

    @Drmili
    Pice vodu ako ima je das u posudici ili ce lizati kapljice ako budes prskao terarijum. Ako si ipak odlucio da ih drzis (a i ja savetujem da pustis) stavi cinijicu sa vodom, najbolje tacnu tako da voda bude plitka i naprskaj svaki drugi dan jedan cosak u terarijumu (onaj dalji od grejnog tela ako ga imas).


    Hvala. Stavio sam im jedan mali poklopac ali oni sve napune zemljom tako da.....pa valjda piju...i imam jos jedno pitanje ;kupio sam in osusene racice i crve za pecanje...primeti o sam da crve jedu ali recice ne...e moje pitanje je da li trebam da im kupujem neku posebnu hranu...ili sta vec..?

    PS. (Nisam bio par dana na netu pa nisam druge postove) Uskoro cu okaciti slike...i videcete kako uzivaju...jedu i suncaju se...

  11. #11
    Ljubitelj egzotičnih životinja Muffy'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2010
    Lokacija
    Gm
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Zidni Guster

    Ja sam moju kornjacu hranio tim racicima i onda sam negde procitao da i nisu neka hrana...
    If there's just fuzz where your hamster was
    It's probably because of tarantulas

  12. #12
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gordond'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    626

    Uobičajeno Odg: Zidni Guster

    Ne mozes da pravis takvo poredjenje. Ishrana se razlikuje izmedju samih vrsta kod gustera tako sto su neki samo herbivore dok drugi jedu i biljnu i zivotinjsku hranu, a da ne pricamo o razlici izmedju kornjaca i gustera
    Ova vrsta se uglavnom hrani insektima i ostalim sitnim beskicmenjacima tako da pogledaj u ponudi sta ko ima.
    Da li te opravdava, my friend, to što su ti oči veće od mogućnosti? B.Dz.Stulic

  13. #13
    Moderator Stufy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    354

    Uobičajeno Odg: Zidni Guster

    @ Gordond Nema potrebe za daljim brisanjem samo ne bi valjalo da nastavimo da se udaljavamo od teme.
    A verovatno si u pravu za ugao gledanja ali takodje verujem da niko od nas ne zeli da mu guster ugine.

    @Drmili Procitaj malo po forumu o zivoj hrani i videces sta sve mozes da dajes. Kao sto je Gordond napisao dolaze u obzir razni insekti. Crvi za pecanje ti nisu dobra hrana tako da gledaj da to izbacis. Ti racici su gamarusi i njih gusteri 99% nece jesti tako susene. Moj savet ti je da kupis neku od zivih hrana iz ponude u zavisnosti od velicine gustera. Ako to ne mozes nadji nekog u komsiluku ko ima golubarnik i ispod gnezda ces naci tenebrije i hrani njima dok ne nadjes nesto bolje. Odluka je na tebi sta ces da uradis a moj je savet da ih pustis dok jos ima lepih dana.

  14. #14
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gordond'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    626

    Uobičajeno Odg: Zidni Guster

    Naravno da niko ne zeli da oni uginu. Zato sam i napisao cime se hrane
    @Drmili
    Oni su navikli na hibernaciju i na smenu godisnjih doba tako da ces im jako poremetiti ravnotezu stavljajuci ih u terarijum jer ne mozes u tolikoj meri da imitiras prirodu, a to ce biti jako stresno za njih! Kao sto Stufy rece vrati ih dok je jos lepo vreme i dok se jos uvek mogu na prirodan nacin pripremiti za hibernaciju. Sve ostalo je mucenje za njih i mala je verovatnoca da ce uspeti da prezive.
    Da li te opravdava, my friend, to što su ti oči veće od mogućnosti? B.Dz.Stulic

  15. #15
    Novajlija
    Datum registracije
    Nov 2010
    Lokacija
    Smederevo
    Postova
    6

    Uobičajeno Odg: Zidni Guster

    Citao sam ... na wikipedi...i na jos raznim sajtovima...da jedu razne beskicmenjake (insekte, pauke,..)..pa cak i druge gustere...naravno sitnije.....procitao sam da mogu da se hrane i nekom hranom za ribice...a u pet shopu su mi rekli da je najverovatnije ta hrana (racici)...da ne sirim pricu...kod nasu u Smederevu ima samo 4-5 veterinarskih apoteka...i jedan pet sop gde samo imaju da se kupe ribice ptice i sitni glodari....pa da li bi neko mogao da mi kaze gde u Beogradu ima da se kupe insekti..ili preciznije Zoophobas morio-sueper crv i Tenebrija.(i htana Hrana superior).ili jos bolje dostava na kucnu adresu...to bi mi mnogo znacilo...

    Hvala unapred

    Hah ...danas sam po drugi put zatekao kako se muzjak sunca pored zenke...zatvori oci ... i izgleda kao da je trudan....xD

  16. #16
    Novajlija
    Datum registracije
    Nov 2010
    Lokacija
    Smederevo
    Postova
    6

    Uobičajeno Re: Zidni Guster

    Vec sam ih odavno pustio. Sda su verovatno srecniji :')

  17. #17
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Igor Velevski'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Skopje
    Postova
    559

    Uobičajeno Odg: Re: Zidni Guster

    Citat Prvobitno napisao Drmili Pogledaj post
    Vec sam ih odavno pustio. Sda su verovatno srecniji :')
    Bravo Verujem da i ti u dusi osecas srecu zbog toga!

  18. #18
    Član
    Datum registracije
    May 2012
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    61

    Uobičajeno Odg: Zidni Guster

    Pa msm ako neko moze da drzi iguane u zatocenistvu zasto neko ne bi mogao da drzi i zidne gustere ja imam 2 i sasvim im je u redu! Recimo neko voli Zidne kao sto neku voli gekone ili iguane tako da se slazem da se mogu drzati u zatocenistvu ... inace ja sam im stavio ČEP оd 5l i stavio sam tu vodu i kako sam video piju a sto se razmnozavanja tice ne znam nista nazalost!

  19. #19
    Ljubitelj egzotičnih životinja Reptile Whisperer'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2011
    Lokacija
    Sombor
    Postova
    193

    Uobičajeno Odg: Zidni Guster

    Citat Prvobitno napisao Andrej123 Pogledaj post
    Pa msm ako neko moze da drzi iguane u zatocenistvu zasto neko ne bi mogao da drzi i zidne gustere ja imam 2 i sasvim im je u redu! Recimo neko voli Zidne kao sto neku voli gekone ili iguane tako da se slazem da se mogu drzati u zatocenistvu ... inace ja sam im stavio ČEP оd 5l i stavio sam tu vodu i kako sam video piju a sto se razmnozavanja tice ne znam nista nazalost!
    Pa uopste nije uredu uzimati gustere iz prirode i stavljati ih u terarijum , onaj ko vec drzi iguane ili gekone on ih je najverovatnije uzeo iz odgoja(msm u srbiji nije bas da ides ulicom i vidis kako trce unaokolo iguane i gekoni ) . Msm ja sam prvi uzeo zidnog gustera i stavio u terarijum , ali sam naravno shvatio da nije terarijum za njih i posle 2-3 dana pustio tamo gde sam ih nasao , tako da i tebi preporucujem da ih pustis posto je to stvarno najbolje za njih i ti to znas !

  20. #20
    Član
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    79

    Uobičajeno Odg: Zidni Guster

    Ali svaki taj gekon ili iguana je nakad isto bila divlja zivotinja!

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •