Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 40 od 43

Tema: Opasno po zivot?

  1. #21
    Ljubitelj egzotičnih životinja Muffy'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2010
    Lokacija
    Gm
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Opasno po zivot?

    Citat Prvobitno napisao hey-ho Pogledaj post
    Nije otrov tarantule to sto vari plen. Vari ga kiselina iz creva koju tarantula luci nakon sto otrov ubije ili osamuti zrtvu.
    Aha...e to mi je trebalo da cujem...

    Citat Prvobitno napisao Skull Pogledaj post
    Moje misljenje je i da postoji takva tarantula koja je smrtonosna za ljude sumnjam da bi je teraristi drzali...
    Zasto da ne? Kao sto rece Borko, mnogi ljudi drze zmije otrovnice, neke od tih zmija te mogu ubiti u roku od nekoliko min...

    Citat Prvobitno napisao Miluttin Pogledaj post
    Gledaj ovako, ako te taj zet nervira jer ocito da lupa, ti kupi neku vecu tarantulu, a njemu kazi da si uzeo bas jednu od otrovnijih. Na njegovom trecem dolasku u goste ti malo napravi rsum u kuci pa kad udje saopsti mu da je mala pobegla. Ako ga ni to ne otera kuci, reci mu da zavuce ruku ispod kauca da vidi da se nije zaglavila. Jednog dana kad sazna kako je lupio vise te nece bacati u tripove
    hahaha, da znas da cu morati uraditi to...

    @tema

    Ne mogu da verujem jbt, odlicni textovi i svaka cast tim momcima koji su izdrzali te bolove i sad tako olako pricaju o njima...
    If there's just fuzz where your hamster was
    It's probably because of tarantulas

  2. #22

    Uobičajeno Odg: Opasno po zivot?

    mladi i stari su potencijalne zrtve..moze da ubije coveka mada jos nisam procitao da jeste dokumetovana smrt...

    inace macke i psi su jako osetljivi na otrov tarantula -na koje ne znam

  3. #23
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Opasno po zivot?

    Da, psi i mačke su osetljivi na otrov tarantule i mogu da uginu od ujeda.

    Ujed je za ljude bezopasan (i ovo smo već X puta ponovili čini mi se). Smrtni slučaj od ujeda tarantule NIJE zabeležen u svetu (i ovo je napisano X puta). Po jačini otrova (ne znam da li je to neko detaljno ispitao) ali bi išlo otprilike ovako: H.maculata, H.lividum, rod Poecilotheria (ili neka kombinacija ova tri) pa ostale vrste. Alergijska reakcija na ujed ne može da se desi (ovo je novo i za mene moram priznati), tako da ne postoji šansa za anafilaktičkim šokom, pa ni šansa da se desi smrtni slučaj.
    There's no place like 127.0.0.1

  4. #24
    Ljubitelj egzotičnih životinja Muffy'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2010
    Lokacija
    Gm
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Opasno po zivot?

    Pa sad...ne bih rekao da je bas potpuno bezopasan ukoliko je tacno ono gore navedeno... :P
    Znam da se ne moze umreti, mene su vise zanimale posledice...da li npr. ljudi sa slabijim imunitetom mogu puno gore proci od ostalih?

    A nisam znao to za pse i macke, kao i to za alergijsku reakciju, zanimljivo...
    If there's just fuzz where your hamster was
    It's probably because of tarantulas

  5. #25
    Novajlija
    Datum registracije
    Nov 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2

    Uobičajeno Odg: Opasno po zivot?

    pozdrav svima. ja se razmisljam da uzmem tarantulu, a imam psa. da li je to onda prevelik rizik? kakva su iskustva? svidja mi se C.cyanopubescens i P.regalis...

  6. #26
    VIP član kimo'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    3.281
    Oglasa
    7

    Uobičajeno Odg: Opasno po zivot?

    Pa nećeš ih držati zajedno u terarijumu tako da rizik postoji samo ukoliko ti pauk izađe i pas ga ne zgnječi

  7. #27
    Novajlija
    Datum registracije
    Nov 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    2

    Uobičajeno Odg: Opasno po zivot?

    pa to, citao sam ovde po forumu da se desava da izadje...trenutak nepaznje, verujem da se desavalo i iskusnima...
    a sigurno bi ga napala, ne voli te male zivotinjice... to me je sad malo strah.

  8. #28
    Ljubitelj egzotičnih životinja Muffy'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2010
    Lokacija
    Gm
    Postova
    385

    Uobičajeno Odg: Opasno po zivot?

    Pa jedino da pazis da ti ne izadje...zatvaraj stalno terarijum, a ukoliko ti pobegne dok mu sipas vodu ili tako nesto, onda ces valjda primetiti pre psa
    I ja imam psa i ipak sam uzeo tarantulu...
    If there's just fuzz where your hamster was
    It's probably because of tarantulas

  9. #29
    Član Lemur zlikovac'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    64

    Uobičajeno Odg: Opasno po zivot?

    Dve stvari. Macka je savrsen predator, drugi na svetu (Prvi je covek) Ima jako brze reflekse, ako neko prati Animal Planet, macke kad su gladne love i zmije otrovnice. Brzina kojom zmija napada macka sa lakocom izbegava, dok covek nema taj reflex. Sto se tice tarantule i macke, tarantula nema sansu u sukobu, jedino da iznenadi macku dok spava ili macka da je ne vidi i slicno pa da se desi ujed. U direktnom sukobu od silnih udara tarantula brzo strada. Imam dve macke u kuci i 7 tarantula. Mackama tarantule ne privlace paznju jer su uglavnom staticne.

    Sto se psa tice, njemu je oruzje vilica retko koristi noge za udaranje, tako da u tom slucaju moze doci do ujeda od strane tarantule, mada ona ne bi mogla da ubije psa na mestu, ubio bi pas nju (Citao sam sve postove i cisto sunjam da tarantula moze ubiti nekog veceg i zdravijeg psa, ali ajde, surfovacu netom, pa da pogledam)

    Maciji instik za opasnost i sta znaci glad. (Jedino gde macka moze stradati od zmije je od kobre, pljuje otrov)



    Ostade samo rep


    Veoma dobra borba

  10. #30
    Član Lemur zlikovac'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    64

    Uobičajeno Odg: Opasno po zivot?

    Necu da pametujem ali ni jedna tarantula ne moze ubiti coveka sem ako nije alergican. Mit o tarantulama kroz filmove je prevara koja meni licno otezava posao! Znaci nema tarantule koja je opasna po zivot za zdravog odraslog coveka. Realno! Ima raznih sajtova na kome se sve moze procitati o tarantulama
    Poz.

    Ps: To je samo dodatak na prethodni post da ne ispadne da spamujem

  11. #31
    Član Ana'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    64

    Uobičajeno Odg: Opasno po zivot?

    Evo da se javi i ujedena strana
    Odmah da kazem da sam znala da ce se to desiti, ali posto je moju b. smithi napala macka, nisam imala drugog izbora, osim da je zastitim rukama...
    Uglavnom, ujed nije nista bolniji od ujeda pcele, mozda cak i nesto manje. Nije mi se pojavio ni otok, jedino sto je posle svrbelo ko djavo.

  12. #32
    Ljubitelj egzotičnih životinja Zlopanja'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    292

    Uobičajeno Odg: Opasno po zivot?

    Citat Prvobitno napisao Ana Pogledaj post
    Evo da se javi i ujedena strana
    Odmah da kazem da sam znala da ce se to desiti, ali posto je moju b. smithi napala macka, nisam imala drugog izbora, osim da je zastitim rukama...
    Uglavnom, ujed nije nista bolniji od ujeda pcele, mozda cak i nesto manje. Nije mi se pojavio ni otok, jedino sto je posle svrbelo ko djavo.
    Zato dodji da stavis ruke ispred moje H. maculate da vidimo jel boli
    Ko hoce naci ce nacin.
    Ko nece, naci ce razlog!

  13. #33
    Član Ana'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    64

    Uobičajeno Odg: Opasno po zivot?

    ^Jel? Bogami, ako stavim ruke na tu tvoju maculatu - ja ti je vise ne vracam
    To mi je jedna od omiljenih t.

  14. #34
    Ljubitelj egzotičnih životinja Zlopanja'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    292

    Uobičajeno Odg: Opasno po zivot?

    Pa za jednu La.violaceopes i jednu Gr. roseu mozemo se dogovoriti
    Ko hoce naci ce nacin.
    Ko nece, naci ce razlog!

  15. #35
    Član Ana'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    64

    Uobičajeno Odg: Opasno po zivot?

    Hahahaha, hvala ti puno. Ali nije jos dotle doslo

  16. #36
    Ljubitelj egzotičnih životinja Zlopanja'ov Avatar
    Datum registracije
    Nov 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    292

    Uobičajeno Odg: Opasno po zivot?

    Heheheh salim se ja malo, ne bi se ni menjao... Ove dve cu nabaviti svakako a ove sto imam ne dam
    Ko hoce naci ce nacin.
    Ko nece, naci ce razlog!

  17. #37
    Član zerobyte'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2010
    Lokacija
    Vranje
    Postova
    91

    Uobičajeno Odg: Opasno po zivot?



    Ovako izgleda posledica ujeda Atrax robustus-a ukoliko je neka osoba alergicna na tog tipa zivotinje. Postoje pauci, nije rec samo o T, koji su kobni po coveka ali naravno postoje i T...npr. T. blondi zapravo i jeste malo kobnija sto se tice njenih zubi, procitajte malo o tome.

  18. #38
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja DigiNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    733

    Uobičajeno Odg: Opasno po zivot?

    To nije tarantula kad smo vec kod toga i oni su uglavnom problem u australiji jer ujedaju ljude po kucama

    Citat Prvobitno napisao Lemur zlikovac Pogledaj post

    Maciji instik za opasnost i sta znaci glad. (Jedino gde macka moze stradati od zmije je od kobre, pljuje otrov)
    Da je vidim protiv pitona nekog koji ce joj progutati sapu a ne ova belouska koja ima manju glavu od njene sape... moze i anakonda ne smeta mi !
    Kud koji mili moji!
    josifpancic.com

  19. #39
    Ljubitelj egzotičnih životinja ritjzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2009
    Lokacija
    New Now
    Postova
    150

    Uobičajeno Odg: Opasno po zivot?

    Citat Prvobitno napisao DigiNS Pogledaj post
    To nije tarantula kad smo vec kod toga i oni su uglavnom problem u australiji jer ujedaju ljude po kucama


    Da je vidim protiv pitona nekog koji ce joj progutati sapu a ne ova belouska koja ima manju glavu od njene sape... moze i anakonda ne smeta mi !

    Imas na youtubu jaguar vs anaconda. I to je macka...
    ''A woman who would steal your love when your love was all you had wasn't much of a woman - that, at least, was Tommy Haverlock's opinion.
    He decided to kill her.''

  20. #40
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja DigiNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    733

    Uobičajeno Odg: Opasno po zivot?

    Citat Prvobitno napisao ritjzo Pogledaj post
    Imas na youtubu jaguar vs anaconda. I to je macka...
    Nije fora nije anakonda uzvracala
    Kud koji mili moji!
    josifpancic.com

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •