Zdravo svima! Konsultovala bih se sa ljudskim drugarima feretki. Interesujem se dosta dugo za njih, zelja mi je da nabavim belu zenkicu. Medjutim, malo sam i zbunjena. Taj sam pristup feretkicama, veterinari... Izgubila sam poverenje u veterinare posle smrti moje kornjace skoro, i uzasno se plasim da ne pogresim oko zivotinjice za koju verujem da ce mi ako je ikada nabavim, uzeti mnogo veci deo srca, pogotovo posle tog neprijatnog iskustva. Imam kavez koji mislim da bi bio odgovarajuci, samo da se malo "renovira"(citam da pominjente da im treba dosta krpica, ljuljaske za spavanje...) Kako ide prica sa vetovima? Koje su cene? Naravno, mislim samo na vetove koji se RAZUMEJU u feretke, ne one koji ih smatraju mackama. Vec sam zacrtala da ce doticna jesti najvise Schesir hranu, skroz mi je simpa onih milion ukusa koji postoje kod tog proizvodjaca, Animondu i Hils, posto sam zapazila da drugarica hrani svoju macu time, i upucena sam u kvalitet preko njenog iskustva. Pa, videla sam jedan divan predivan povodac sa cirkonima, kao am je naravno, pa jos i neke igrackice koje mislim da bi se svidele toj veseloj vrsti. E sad... U celoj prici, najvise me brine trosak oko svega, jer ne zelim da se dogodi da na primer, isplaniram neku cifru sama, a onda se ispostavi da treba dosta vise. Znaci, koliki su pocetni troskovi? Inace, ne bih je sterilisala, ne jer zelim da zaradjujem na ljubimcu, vec mislim da zasluzuje da ima nekoliko okota barem i svoje potomke i ljudke drugare koji ce najpre da joj daju ljubav i paznju, novac tu nije bitan. Na sta trebam da obratim paznju prilikom kupovine? Svakao ne zelim da je kupujem u nekom pet shopu, pogotovo pet centru, ne mislim da se dobro brinu o njima, a ja iskreno, ne zelim istraumiranu zivotinjicu. U velikoj sam depresiji jer mi se izdesavalo svasta lose u proslih par meseci, i treba mi ljubimac koji nisu ribice, kornjace ili morsko prase, vec nesto veselo i milo. Kuca i maca otpadaju u startu, jer mislim da ima mnogo vise obaveza nego oko feretke, a i svakako, zaljubljna sam u njihov nacin igre i drcnosti kad im nesto nije po volji. Pa, bilo bi mi od velikog znacaja da me ljudski drugari feretki upute malo bolje nego ono sto sa uspevala da nadjem po internetu, jer ipak, iako postoji standard, ja zelim cuti pravo misljenje. Svaki dan skoro sedim kod drugara u lokalnom pet shopu, listam neke kataloge raznih proizvodjaca, ima mnogo interesantnih ideja, od krevetica kad su van kaveza, pa nekih visespratnih tunela koji lice na grebalice za mace, cak sam nasla i garderobicu za njih, neke slatke dzempercice I sve to kad vidim, jos vise je pozelim, nekako imam osecaj da je to ono pravo sa cim bih bila vise nego zadovoljna u svim mojim problemima
Napisacu ovde moje secanje iz nekih postova sta sve treba, ako mozete da me dopunite.
1.vakcinacija+ciscenje od parazita
2.normalno-hrana, mnoooooooogo kvalitetne hrane
3.ljuljaskica
4.neke krpice
5.posip za toalet
6.naravno-LJUBAV I PAZNJA