Vađenje mužjaka iz svog terarijuma prošlo je brzo i bez ikakvih problema. Nakon što sam ga par puta pipnuo štapićem lagano je ušao u kutiju:


Mužjak je ogroman i evo u poređenju sa mojom rukom:


Kutiju sam stavio u desni ugao terarijuma:



Dugo je bio u kutiji a potom polako izašao. Ja sam sklonio kutiju a on je počeo da istražuje:



Ženka ga je strpljivo čekala u svojem skrovištu.


Mužjak je došao do skrovišta i zašao prednjim nogama u njega što je uplašilo ženku te se ova povukla nazad. Potom je on počeo da lupka i blago je izvukao napolje kako bi mogao da je podigne. Zatim je usledilo obostrano lupkanje sve dok mužjak nije obavio par insercija i povukao se. Ženka je bila prilično raspoložena za parenje i nije pokazivala nikakve znake agresije.




Po običaju, mužjakovo raspoloženje se promenilo nakon parenja te je postao ultra senzitivan na bilo kakve dodire. Dovoljno je bilo jednom da ga dodirnem da bi utrčao u kutiji a potom se izdigao u preteći položaj:


Vraćen je u svoj terarijum:


Veoma sam zadovoljan kako se sve završilo i pustiću ih da se pare još 3-4 puta u naredna 2 meseca (ako ženka bude raspoložena), kako bi se povećale šanse za dobijanje uspešnog kokona.

Ceo proces parenja snimio sam kamerom a video će biti dostupan na youtube-u čim ga presnimim sa kasetice u kompjuter. Možda to bude tek nakon narednog parenja jer imam još oko pola sata slobodnog mesta za snimanje na keseti.