Prikaz rezultata 1 do 20 od 23

Tema: DIY Ter. za agama mwanze

Threaded View

  1. #1

    Uobičajeno DIY Ter. za agama mwanze

    Pozdrav svima. Voleo bih da, pored pasivnog čitanja tema o DIY, otvorim i jednu posebnu - pa da dobijam direktne komentare. Dakle, kao što se vidi na slici ispod, trenutno imam minijaturni terarijum 30x30x30, za moju agamu mwanze. Odlučio sam da napravim veći, i da idem na formu iverice, sa prednjim panelom od stakla.



    Dimenzija police na kojoj će ter. stajati je 76x39x64 (d/š/v)cm. Što znači da ću raspolagati sa nešto manjim dimenzijama za terarijum, što se tiče dužine i širine/dubine (recimo 70x35x45 - da li je to u redu?). Ne bih išao nešto mnogo u visinu - ali više od sadašnjih 30 cm, sigurno.

    Kao što vidite na slici, ja trenutno imam UVB neonku, i UVA spot lampu, koja je ujedno i glavni grejač (pored glupog kamena grejača). Zanima me kako da na najbolji način njih ubacim u sam terarijum, i na šta moram da mislim pri tome. Tj, pretpostavljam da ću ih staviti na neku vrstu "krova" - e sad, koja je minimalna razdaljina na kojoj ove lampe treba da stoje? Brinem se malo, pošto Gliša voli da se penje po stvarima, da se ne opeče ili nešto? Koje je najbolje rešenje za to?

    Što se tiče grejanja, u fazonu sam da napravim kabl grejač. i tutnem ga u pesak... i tu bi mi valjale ideje u smislu koja mi vataža i dužina trebaju... nisam nešto dobar sa strujom. Pročitao sam temu, i znam kako da napravim, samo ne želim da skuvam Glišu... Plus, ukoliko grejač radi posao, onda mi spot lampa možda i ne treba, ili grešim?

    Još jedna vrlo bitna stvar - vrata/otvaranje. Budući da mi je podloga peščana, trenutno mi odgovara ovaj sistem kao na malom terarijumu, sa dvoja vratanca. Pitanje: šta mislite o tome da, umesto da izmišljam nešto sa staklenom površinom i vratima tu, napravim vrata u iverici sa strane? I onda sa te strane stavim hranilicu i to... zbog nedostatka prostora u dužini police, verovatno bi to bio neki klizni sistem, koji bi ujedno bio i mrežasta ventilacija. Naravno, napravio bih tako da se ceo krov skida (moguće iz delova), za kada treba da se menja nešto/čisti/lovi Gliša... znači da mi ostane staklo celo, to je pitanje.

    Ajd malo saveta, a ja ću da se bacim na projektovanje.

    i izvinite za ogromnu sliku. nešto me zeza net, a žurim, promeniću posle.
    Poslednji izmenio Shooree; 14.12.08. u 16:40.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •