Vrsta Afričkog gekona. Mali su jako. Ženke su duplo krupnije od mužjaka i rastu do nekih 11cm, a mužjaci do nekih 8cm, ali su dosta sitniji. Veoma su simpatični i imaju jako zanimljive oči. Jedu kao ludi i jako su laki za držanje. Ovo mi je druga sezona sa njima i danas sam pronašao prva jaja. Inače se ne zna puno o njima, tj. njihovom razmnožavanju, jer ljudi teško uspevaju da dobiju jaja od ove vrste. Gotovo da ih nema uopšte CB, svi su WC. Ovaj moj par sam nabavio odrasle takođe WC. Za ovu sezonu sam im pripremio dug zimski odmor bez hrane i grejanja, sa jako malo svetla preko dana. Čim sam povećao period dana i temperaturu i obilno hranio, dogodilo se parenje. Svakih nekoliko večeri sam prskao terarijum. Slučajno sam danas malo rondao po istom i nabasao neočekivano na jedno jaja koje se okrenulo i kasnije i razbilo, nažalost. Nisam nikada imao iskustva sa ovako malim i fragilnim jajima,ali čim sam ga isprevrtao ono je otpisano, jer se embrion mogao i udaviti, ako je uopšte i postojao. Drugo sam pažljivo iskopao, ali ima udubljenje, tako da sumnjam da je dobro. Svakako je ovo veliko i lepo iskustvo za mene,a nadam se da će uskoro biti novih jaja.

Evo slika jajeta samo radi komparacije da imate pojma koliko je malo.



Evo i slika jajeta pored jajeta E.macularius(Leopard gekona).



Evo slika ženke od ranije.