Prikaz rezultata 1 do 20 od 20

Tema: Prirodne (zive) v.s vestacke biljke

  1. #1
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Igor Velevski'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Skopje
    Postova
    559

    Uobičajeno Prirodne (zive) v.s vestacke biljke

    Mozete li dati objasnjenja zasto prirodne zive biljeke, kad postoje prelepe vestacke, koje su mnogo slicne originalima! Osim prirodnijeg izgleda, ne znam zasto ubacujete prirodne biljke, kad se zna da mogu da prenesu grinje, da su zemlja i biljke ne sterilisani (onda ne vidim razlog zasto da se pece substrat i sve sto se unosi u terarium), kad nocu ispustaju ugljen dioksid u tom malom ogranicenom prostoru i kad treba puno brige oko njima da se ne bi isusile ili pokvarile zbog mnogo vlage. Pored sve ovo za neke treba i UV lampe da bi se odrzale u zivot! Jedina pozitivna strana je to sto daje prirodniji izgled i nista vise, sve drugo su minusi i brige! Za zivotinje je to svejedno i nista im ne znaci, osim za neke gustere kojima treba neka odredjena biljka! Po mom misljenju ima vise minuse u odnosu na taj jedan plus! Sa druge strane ima vestacke biljke koje treba bas iskusno oko da primeti da nisu prirodne i na kraju krajeva trajne su i izgledaju isto i posle mnogo godina bez nikakve brige oko njih!
    Bas me zanima kakve cu odgovore da dobijem, pa mozda i da promenim svoje misljenje, ako je to stvarno bolje!

  2. #2
    Član rellik'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    nigde
    Postova
    94

    Uobičajeno Odg: Prirodne (zive) v.s vestacke biljke

    Zato sto ga kod mame ima za dzabe A i ovo vestacko sve uzas izgleda

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja concepcion'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2009
    Lokacija
    beograd
    Postova
    114

    Uobičajeno Odg: Prirodne (zive) v.s vestacke biljke

    potpuno se slazem sa tobom igore...mada opet treba postovati svaciji izbor

  4. #4
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja StevaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Subotica Novi Sad
    Postova
    532

    Uobičajeno Odg: Prirodne (zive) v.s vestacke biljke

    Ako sam dobro shvatio rellic-a mama mu ima cvecaru.
    E pa i moja isto. Od malena mi je usadjena prirodna odbojnost prema vestackom cvecu. To ti je kao kada ides na sahranu pa poneses ono plasticno cvece jer - isto izgleda, nece se osusiti pa je samim tim trajnije itd. Ali to sve ne menja cinjenicu da izgleda grozno, da nema "duse", a i meni licno je to potpuno neukusno.
    Jeste da i ja stavljam vestacko u terarijume ponekad, ali to je zbog prodaje, za radnju da ljudi vide kako to moze da izgleda (jer opet ce vecina ljudi uzeti vestacko) itd. Da radim ter za sebe licno potrudio bih se dodatno i stavio zivo. Meni poenta nije samo da ucinim da ter izgleda lepo, nego da stvarno stvorim habitat iz prirode ali u malom. Nema niceg lepseg..
    Life has meaning only in the struggle. Triumph or defeat is in the hands of the God's... So let us celebrate the struggle!

  5. #5
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Igor Velevski'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Skopje
    Postova
    559

    Uobičajeno Odg: Prirodne (zive) v.s vestacke biljke

    Hahaha postujem i ja svaciji izbor, a jos vise postujem ako se stvarno brinu da biljke izgledaju lepo i zdravo, jer je to puno truda!

  6. #6
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    548

    Uobičajeno Odg: Prirodne (zive) v.s vestacke biljke

    I meni su vestacke biljke nekako bezveze,mada mi u terarijumu sada stoje samo vestacke.Ali kada napravim veci planiram staviti makar koju cuvarkucu,mozda i brsljen,lepse je,...Koliko god da plasticna biljka izgleda realno,opet je plasticna!
    A to sto nocu ispustaju ugljen dioksid mislim da je zanemarljivo,postoji ventilacija terarijuma.Nikada nisam cuo da se ista lose desilo zbog biljki,...




  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno Odg: Prirodne (zive) v.s vestacke biljke

    Znas sta je tu problem? To sto su one vestacke, kojih ima svuda-one jeftine, stvarno grozne i ne mogu se porediti sa pravim. Ali ako se potrudis da nadjes neke kvalitetnije vestacke, koje su i naravno skuplje, mogu stvarno super da izgledaju.
    Posebno sto u ter. sa pustinjskim uredjenjem ne mozes ni da stavis prave biljke (kaktuse),a vestacke mozes i izgledaju odlicno.
    Ja stavljam uvek vestacke jer me mrzi sa pravim da se mlatim. I van ter. mi slabo uspevaju.

  8. #8
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja StevaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Subotica Novi Sad
    Postova
    532

    Uobičajeno Odg: Prirodne (zive) v.s vestacke biljke

    Imas kaktuse koji nemaju bodlje ili su bodlje mekane, a sa druge strane imas sukulente kao sto su cuvarkuce i sl. Njima je potrebno jako malo vode i uglavnom imaju cvrste debele listove koje je tesko slomiti.
    Life has meaning only in the struggle. Triumph or defeat is in the hands of the God's... So let us celebrate the struggle!

  9. #9
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno Odg: Prirodne (zive) v.s vestacke biljke

    Znam, mislila sam na prave kaktuse sa bodljama. Nista ne izgleda tako lepo kad je na pesku.

  10. #10
    Član
    Datum registracije
    Nov 2008
    Lokacija
    Svuda pomalo
    Postova
    81

    Uobičajeno Odg: Prirodne (zive) v.s vestacke biljke

    Citat Prvobitno napisao Igor Velevski Pogledaj post
    Mozete li dati objasnjenja zasto prirodne zive biljeke, kad postoje prelepe vestacke, koje su mnogo slicne originalima! Osim prirodnijeg izgleda, ne znam zasto ubacujete prirodne biljke, kad se zna da mogu da prenesu grinje, da su zemlja i biljke ne sterilisani (onda ne vidim razlog zasto da se pece substrat i sve sto se unosi u terarium), kad nocu ispustaju ugljen dioksid u tom malom ogranicenom prostoru i kad treba puno brige oko njima da se ne bi isusile ili pokvarile zbog mnogo vlage. Pored sve ovo za neke treba i UV lampe da bi se odrzale u zivot! Jedina pozitivna strana je to sto daje prirodniji izgled i nista vise, sve drugo su minusi i brige! Za zivotinje je to svejedno i nista im ne znaci, osim za neke gustere kojima treba neka odredjena biljka! Po mom misljenju ima vise minuse u odnosu na taj jedan plus! Sa druge strane ima vestacke biljke koje treba bas iskusno oko da primeti da nisu prirodne i na kraju krajeva trajne su i izgledaju isto i posle mnogo godina bez nikakve brige oko njih!
    Bas me zanima kakve cu odgovore da dobijem, pa mozda i da promenim svoje misljenje, ako je to stvarno bolje!
    Biljke u terarijumu su velika i neiscrpna tema. Ipak, odgovor može da bude potpuno suprotan u zavisnosti od konteksta u kome je pitanje postavljeno.

    Moj stav je da za uobičajene terarijume (tj. one koji se preporučuju kao minimum prostora plus one nešto veće) treba koristiti plastične biljke, jer jedina opasnost koja "preti" od njih je da se od previše plastike napravi kič.

    Za veće i velike terarijume (poput velikih akvarijuma), prave biljke nemaju alternativu.

  11. #11
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno Odg: Prirodne (zive) v.s vestacke biljke

    To je tacno, nista gore nego kad pretrpas ter. plasticnim biljkama.

  12. #12
    Ljubitelj egzotičnih životinja Borko'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Stara Pazova
    Postova
    273

    Uobičajeno Odg: Prirodne (zive) v.s vestacke biljke

    Citat Prvobitno napisao Lady A. Pogledaj post
    nista gore nego kad pretrpas ter. plasticnim biljkama.





    Sta mislis o ovom teru?
    Ni jedna biljka nije prava.
    (ter je od drugara u kome je iguana)
    Jedan je El Djapo

  13. #13
    Član mmsl'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    kragujevac
    Postova
    78

    Uobičajeno Odg: Prirodne (zive) v.s vestacke biljke

    Pa kao sto ste se svi slozili, svako uredjuje svoj ter. po svom ukusu, kako se kome svidja. Sto se mene tice mislim da je najlepse kada je prirodno, ali opet i sa vestackim biljkama moze lepo da se uredi ter. i da pritom izgleda prirodno, samo je btino naci dobre vestake. Ja realno imam u svom terarijumu samo vestacke, ali retko ko provali da su vestacke, jer su stvarno dobro odradjene....
    ...sve sto vise upoznajem ljude, sve vise cenim zivotinje...

  14. #14
    Banned
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    411

    Uobičajeno Odg: Prirodne (zive) v.s vestacke biljke

    ima odlicno odradjenih vestackih biljaka koje tesko mozes i da izvalis da su plasticne.

  15. #15
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno Odg: Prirodne (zive) v.s vestacke biljke

    @Borko- Svidja mi se taj ter. Jedino mi se ove tanke zelene biljke sto vise ne svidjaju. Sta znam, one su mi cist visak. Inace je lep.
    Nisi ti video sta znaci kad neko neukusno natrpa ter.
    Poslednji izmenio Lady A.; 16.02.10. u 01:41.

  16. #16
    Član rellik'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    nigde
    Postova
    94

    Uobičajeno Odg: Prirodne (zive) v.s vestacke biljke

    Citat Prvobitno napisao StevaNS Pogledaj post
    Ako sam dobro shvatio rellic-a mama mu ima cvecaru.
    Nema cvecaru, ali ima dobre zalihe Uglavonom ja pokupio aloe veru i dobro se drzi, ima kao neke bodlje al do sad su samo perfektno sluzile da se zmija presvuce Ja sam cak preterivao sa zalivanjem pa tako da ne zahteva posebno odrzavanje. Sve zavisi na sta se naidje. Gledao sam plasticno al nisam jos nista nasao da mi odgovora ...

  17. #17
    Fanatik rassa'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    NS
    Postova
    1.064

    Uobičajeno Odg: Prirodne (zive) v.s vestacke biljke

    ja sam za vestacke bilje al ako su stvarno dobro uradjene a ne da svako kinesko %#(% stavim unutra
    bolje mi je jer kad je jednom namestim nece rasti vise i ostace tako namestena kako sam teo (osim ako je zivotinja malo ne premesta )
    evo npr




    zar ne izgleda realno?

  18. #18
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno Odg: Prirodne (zive) v.s vestacke biljke

    Mozda bi delovalo realno, da se vidi nesto od tvog odraza na staklu.

  19. #19
    Fanatik rassa'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2008
    Lokacija
    NS
    Postova
    1.064

    Uobičajeno Odg: Prirodne (zive) v.s vestacke biljke

    pa gde ti gledas

  20. #20
    Ljubitelj egzotičnih životinja Lady A.'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    296

    Uobičajeno Odg: Prirodne (zive) v.s vestacke biljke

    Pa kad si zauzeo celo staklo.
    Ne, stvarno, stavi neku sliku gde se lepo vide te biljke.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •