Prikaz rezultata 1 do 20 od 20

Tema: Hrana za Brachypelmu Smithi

  1. #1
    Član zerobyte'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2010
    Lokacija
    Vranje
    Postova
    91

    Uobičajeno Hrana za Brachypelmu Smithi

    Mala pomoc. Cackao sam po forumu oko pola sata i nigde nisam nasao da neko pise kako hraniti smithi pa evo,da otvorim topic. Recite mi sta je najzdravije za nju i gde mogu nabaviti tu hranu? U mom kraju nemam zgazenu bubu,kamo li zivu. pa bi hteo da nekako obezbedim hranu kupovinom. Hvala unapred.

  2. #2
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Hrana za Brachypelmu Smithi

    imaš u ponudama gomilu oglasa za živu hranu tamo vidi,nisu probirljive pa će da pojede sve što može da savlada,pod uslovom da je gladna

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja MRGooD25'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    160

    Uobičajeno Odg: Hrana za Brachypelmu Smithi

    A gde zivis? I ne treba da joj uzimas bube sa ulice ili iz kuce.. Milsim moze ali se ne preporucuje! Negde sam procitao da je neko svoju tarantulu hranio bubama is studenskog doma, ali nisam siguran gde...

  4. #4
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja DigiNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    733

    Uobičajeno Odg: Hrana za Brachypelmu Smithi

    Citat Prvobitno napisao ujka_zero Pogledaj post
    Mala pomoc. Cackao sam po forumu oko pola sata i nigde nisam nasao da neko pise kako hraniti smithi pa evo,da otvorim topic. Recite mi sta je najzdravije za nju i gde mogu nabaviti tu hranu? U mom kraju nemam zgazenu bubu,kamo li zivu. pa bi hteo da nekako obezbedim hranu kupovinom. Hvala unapred.
    nema nigde kako hraniti smithi? sta oces da kazes da su smithi posebna vrsta pa ima treba specijalna hrana? DD nego da se vratim na temu pa ovako sve ti tarantule u principu mogu preziveti na jednoj vrsti hrane do kraja zivota...mesanje hrane jedino je kod gmizavaca bitno......


    lateralise,dubije,tenebrije,zoofobasi i tako te drangulije koje prodaju kimo,zarko i ostali
    Kud koji mili moji!
    josifpancic.com

  5. #5
    Član zerobyte'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2010
    Lokacija
    Vranje
    Postova
    91

    Uobičajeno Odg: Hrana za Brachypelmu Smithi

    Ne,moja smithi je posebna. Najjaca je. Hahahah.. Ako mogu dobiti njihove kontakt podatke pls? Hvala na savetima Digi,MRGooD...

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja Borko'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    Stara Pazova
    Postova
    273

    Uobičajeno Odg: Hrana za Brachypelmu Smithi

    Pa pogledaj u oglasima i kontaktiraj prodavca koji ti je naj blizi!
    Odakle si?

    Kimo ti je iz NSa, Blui iz BGa a Zarko iz Nisa...
    ima jos gomila ljudi koji prodaju hranu,vidi koji su ti blizi pa njih kontaktiraj putem privatne poruke.
    Jedan je El Djapo

  7. #7
    Član zerobyte'ov Avatar
    Datum registracije
    May 2010
    Lokacija
    Vranje
    Postova
    91

    Uobičajeno Odg: Hrana za Brachypelmu Smithi

    Ja sam iz Vranja pa mi je s toga Zarko najblizi. Ok,videcu. Ako uspem da ga nadjem onda ok,a ukoliko ga ne budem kontaktirao...idem u lov tenkovima.

  8. #8
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja DigiNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    733

    Uobičajeno Odg: Hrana za Brachypelmu Smithi

    Citat Prvobitno napisao ujka_zero Pogledaj post
    Ne,moja smithi je posebna. Najjaca je. Hahahah.. Ako mogu dobiti njihove kontakt podatke pls? Hvala na savetima Digi,MRGooD...
    nista i drugi put
    Kud koji mili moji!
    josifpancic.com

  9. #9
    Ljubitelj egzotičnih životinja DutchSc'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Karaburma
    Postova
    173

    Uobičajeno Odg: Hrana za Brachypelmu Smithi

    Pa da,T jedu bre sve.
    Moj stric koji je doktorirao farmaciju ili kako se vec to zove,na farmakoloskom faksu je radio one analize kada se meri nutriciona vrednost odredjenih zivotinja(insekata).
    Kaze on sledece:

    "Lepo je sto vi brinete o kvalitetnoj hrani za vase T,ali nju zabole pajser da li je ovog meseca unela majoneza(masnoce) ili vise mesa(proteina),nju je priroda upravo nadarila sposobnoscu da ne jede nista i do godinu dana,jer nema neki izbor hrane u svom prirodnom habitatu."

  10. #10
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja DigiNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    733

    Uobičajeno Odg: Hrana za Brachypelmu Smithi

    Citat Prvobitno napisao DutchSc Pogledaj post
    Pa da,T jedu bre sve.
    Moj stric koji je doktorirao farmaciju ili kako se vec to zove,na farmakoloskom faksu je radio one analize kada se meri nutriciona vrednost odredjenih zivotinja(insekata).
    Kaze on sledece:

    "Lepo je sto vi brinete o kvalitetnoj hrani za vase T,ali nju zabole pajser da li je ovog meseca unela majoneza(masnoce) ili vise mesa(proteina),nju je priroda upravo nadarila sposobnoscu da ne jede nista i do godinu dana,jer nema neki izbor hrane u svom prirodnom habitatu."
    Ovo ima da kopiram u word i da zapamtim ovaj citat bas je dobar DD
    Kud koji mili moji!
    josifpancic.com

  11. #11
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Hrana za Brachypelmu Smithi

    Citat Prvobitno napisao DutchSc Pogledaj post
    "Lepo je sto vi brinete o kvalitetnoj hrani za vase T,ali nju zabole pajser da li je ovog meseca unela majoneza(masnoce) ili vise mesa(proteina),nju je priroda upravo nadarila sposobnoscu da ne jede nista i do godinu dana,jer nema neki izbor hrane u svom prirodnom habitatu."
    stoga svako od nas od danas pa do kraja života ne mora da jede kvalitetnu hranu, možete svaki dan jesti neke mrtve kifle i po koji jogurt (neki dijetalni, bez masti).
    There's no place like 127.0.0.1

  12. #12
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja DigiNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    733

    Uobičajeno Odg: Hrana za Brachypelmu Smithi

    Citat Prvobitno napisao marko Pogledaj post
    stoga svako od nas od danas pa do kraja života ne mora da jede kvalitetnu hranu, možete svaki dan jesti neke mrtve kifle i po koji jogurt (neki dijetalni, bez masti).
    sistem organa za varenje tarantule je skroz druga filozofija naspram ljudi marko
    Kud koji mili moji!
    josifpancic.com

  13. #13
    Moderator marko'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    1.844

    Uobičajeno Odg: Hrana za Brachypelmu Smithi

    Misliš skroz druga biologija? Nemoj pričati? A bio sam ubeđen da je to sve isto.

    Promašio si poentu na koju sam hteo da ukažem. Ciljao sam na ono obezvrednjivanje naše brige oko kvalitetne ishrane tarantula. Naravno da ona ne mari za procenat proteina koji unosi, i naravno da može mesecima da izdrži bez hrane. To opet ne znači da u tim retkim prilikama kad dobije da jede ne zaslužuje nešto kvalitetno. Misliš li da će se dve jedinke ravnomerno razvijati ako jednu hraniš kvalitetnom a drugu nekom lošom hranom? (da počnemo od toga)
    There's no place like 127.0.0.1

  14. #14
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Hrana za Brachypelmu Smithi

    Citat Prvobitno napisao DutchSc Pogledaj post
    Pa da,T jedu bre sve.
    Moj stric koji je doktorirao farmaciju ili kako se vec to zove,na farmakoloskom faksu je radio one analize kada se meri nutriciona vrednost odredjenih zivotinja(insekata).
    Kaze on sledece:

    "Lepo je sto vi brinete o kvalitetnoj hrani za vase T,ali nju zabole pajser da li je ovog meseca unela majoneza(masnoce) ili vise mesa(proteina),nju je priroda upravo nadarila sposobnoscu da ne jede nista i do godinu dana,jer nema neki izbor hrane u svom prirodnom habitatu."
    pa ne znam odakle tvom stricu informacija da oni u prirodnom habitatu nemaju neki izbor hrane,u šta čisto sumnjam

  15. #15
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja DigiNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2010
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    733

    Uobičajeno Odg: Hrana za Brachypelmu Smithi

    Citat Prvobitno napisao marko Pogledaj post
    Misliš skroz druga biologija? Nemoj pričati? A bio sam ubeđen da je to sve isto.

    Promašio si poentu na koju sam hteo da ukažem. Ciljao sam na ono obezvrednjivanje naše brige oko kvalitetne ishrane tarantula. Naravno da ona ne mari za procenat proteina koji unosi, i naravno da može mesecima da izdrži bez hrane. To opet ne znači da u tim retkim prilikama kad dobije da jede ne zaslužuje nešto kvalitetno. Misliš li da će se dve jedinke ravnomerno razvijati ako jednu hraniš kvalitetnom a drugu nekom lošom hranom? (da počnemo od toga)

    Aha ako tako gledamo da ))) uglavnom pruzam najbolju ubranu hranu iz mojeg brda lateralisa ufatam samo najzdravije tako da ja hranim moje tarantule lateralisima jer mislim da ti crvi zoofobasi i kompanija ne valjaju..
    Kud koji mili moji!
    josifpancic.com

  16. #16
    Ljubitelj egzotičnih životinja DutchSc'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Karaburma
    Postova
    173

    Uobičajeno Odg: Hrana za Brachypelmu Smithi

    Pa da imaju brdo hrane ne bi ih priroda nadarila da toliko mogu dugo bez hrane.
    Covek je naucnik i posmatra sa te strane,ali ima razumevanja za nase hirove sto se tice hrane.

  17. #17
    Ljubitelj egzotičnih životinja ritjzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2009
    Lokacija
    New Now
    Postova
    150

    Uobičajeno Odg: Hrana za Brachypelmu Smithi

    Citat Prvobitno napisao DutchSc Pogledaj post
    Pa da imaju brdo hrane ne bi ih priroda nadarila da toliko mogu dugo bez hrane.
    Covek je naucnik i posmatra sa te strane,ali ima razumevanja za nase hirove sto se tice hrane.

    objasnio....

    -Da ne otvaram novu temu, sta vi mislite o davanju pinkija tarantuli? Mislim, ja sam protiv toga, ali gledam na youtubu svako malo neko ubaci misa tarantuli. Citao sam negde da moze da se daje, ali se preporucuje samo jedan godisnje?

    Kontam da ga ne bi ni pojela celog, bilo bi krvi i svasta nesto.
    ''A woman who would steal your love when your love was all you had wasn't much of a woman - that, at least, was Tommy Haverlock's opinion.
    He decided to kill her.''

  18. #18
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja Igor Velevski'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Skopje
    Postova
    559

    Uobičajeno Odg: Hrana za Brachypelmu Smithi

    Po meni jedan pinki na jedno presvlacenje! Logika mi govori da je cak i preporucljivo, jer i to je njihova prirodna hrana!

  19. #19
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Hrana za Brachypelmu Smithi

    može da se daje ali se ne preporučuje hranjenje isključivo njima,zabeleženi su slučajevi,tarantule hranjene pretežno pinkijima su imali problema prilikom presvlačenja,što je rezultiralo uginućem,ova pojava se pripisuje količini kalcijuma u hrani to jest pinkiju

  20. #20
    Ljubitelj egzotičnih životinja ritjzo'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2009
    Lokacija
    New Now
    Postova
    150

    Uobičajeno Odg: Hrana za Brachypelmu Smithi

    Citat Prvobitno napisao spiderboy Pogledaj post
    može da se daje ali se ne preporučuje hranjenje isključivo njima,zabeleženi su slučajevi,tarantule hranjene pretežno pinkijima su imali problema prilikom presvlačenja,što je rezultiralo uginućem,ova pojava se pripisuje količini kalcijuma u hrani to jest pinkiju
    Da, Igor je vec spomenuo da sadrze veliku kolicinu Ca i P. Na svako presvlacenje po jednog pinkija, valjda mu nece nista biti??
    ''A woman who would steal your love when your love was all you had wasn't much of a woman - that, at least, was Tommy Haverlock's opinion.
    He decided to kill her.''

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •