Strana 22 od 23 PrvaPrva ... 1220212223 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 421 do 440 od 459

Tema: Tema za razna obaveštenja o vašim tarantulama (presvlačenja, klopanja, rast itd.)

  1. #421
    Član Grof96'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2015
    Lokacija
    Jagodina
    Postova
    40

    Uobičajeno Odg: Tema za razna obaveštenja o vašim tarantulama (presvlačenja, klopanja, rast itd.

    Izvinjavam se sto je ovo postovano 2x, inace radim preko mobilnog pa je nepregledno

  2. #422
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: Tema za razna obaveštenja o vašim tarantulama (presvlačenja, klopanja, rast itd.

    Nisu fobasi nutritivno mnogo losiji od zohara, najverovatnije je onda presvlacenje u pitanju. Temperatura i vlaga su u redu, nemoj da je uznemiravas uopste niti da joj nudis hranu osim ako ne izbaci nogice napolje ili izadje. opusti se i u medjuvremenu gledaj sta ces sledece da uzmes

  3. #423
    Član Grof96'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2015
    Lokacija
    Jagodina
    Postova
    40

    Uobičajeno Odg: Tema za razna obaveštenja o vašim tarantulama (presvlačenja, klopanja, rast itd.

    A pa ok onda, hvala na odgovoru! Bice da je to u pitanju...
    Jer ne izlazi (cak ni nocu- kad se ugasi svetlo (provereno vise puta ))
    A i nekako mi je ono... sta znam, troma (inace je prilicno aktivna)
    A sto se tice sledeceg ljubimca, ne sluti mi na dobro... Maltene svo vreme na ovom forumu provodim citajuci podforum "zmije otrovnice", i kadkad pogledam neki caresheet o tarantulama...
    Ne bih nista da ishitrim, ali... sve mi se cini da mi je sledeca zivotinja neka evropska vipera

  4. #424
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: Tema za razna obaveštenja o vašim tarantulama (presvlačenja, klopanja, rast itd.

    Presvlacenje je onda 99%, a sto se tice otrovnica preporucio bih ti da ucis neko vreme od nekoga ko se time bavi godinama.

  5. #425
    Član Grof96'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2015
    Lokacija
    Jagodina
    Postova
    40

    Uobičajeno Odg: Tema za razna obaveštenja o vašim tarantulama (presvlačenja, klopanja, rast itd.

    Pa znam naravno, s tim se nije igrati... Do sad sam imao samo udave, tipa one manje cb smukove. U svakom slucaju, to ce morati da saceka. Nego, kad dmo vec to pomenuli, cisto ako je nekom poznato da li BG Zoo vrt ima izlozene otrovnice, ili zbog bezbednosti, cuva samo udave? Odavno nisam bio, pa nameravam uskoro

  6. #426
    Član Grof96'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2015
    Lokacija
    Jagodina
    Postova
    40

    Uobičajeno Odg: Tema za razna obaveštenja o vašim tarantulama (presvlačenja, klopanja, rast itd.

    Evo sad sam video; ona je celu onu rupu, onaj ulaz, odozgo prekrila nekim debelim nitima paucine. To nije ona tanka paucina sto drzi zemlju, vec neka dosta deblja, razapeta preko otvora. Samo sam tiho otvorio da dopunim posudicu s vodom a, inace, vise nema uznemoravanja. Mirise mi na presvlacenje

  7. #427
    Ljubitelj egzotičnih životinja borotasinisa'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2012
    Lokacija
    Sombor i Novi Sad
    Postova
    408

    Uobičajeno Odg: Tema za razna obaveštenja o vašim tarantulama (presvlačenja, klopanja, rast itd.

    Povisi vlagu i uzivaj. U BG-u imaju otrovnice ali ih nisu izlozili.

  8. #428
    Član Grof96'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2015
    Lokacija
    Jagodina
    Postova
    40

    Uobičajeno Odg: Tema za razna obaveštenja o vašim tarantulama (presvlačenja, klopanja, rast itd.

    U redu, hvala. Nakon presvlacenja sledi determinacija pola, pa me ocekujte na podforumu "odredjivanje pola" sa slikama kosuljice. Kupljena je kao 0.1 od proverenog clana, u sta ne sumnjam, ali ipak hocu da cujem sta forumasi kazu. Do sad nije moglo da se odredi ventralnom metodom (kad hey-ho kaze da je nemoguce onda je stvarno nemoguce ) Pa mi jedino ostaje seciranje kosuljice i trazenje spermateke

  9. #429
    Član Candus'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2015
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    60

    Uobičajeno Odg: Tema za razna obaveštenja o vašim tarantulama (presvlačenja, klopanja, rast itd.

    Moja mala Parahybana se jutros ponovo presvukla. To joj je ukupno trece presvalcenje od kako je kod mene, od 24.10. prosle godine.

  10. #430
    Član Grof96'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2015
    Lokacija
    Jagodina
    Postova
    40

    Uobičajeno Odg: Tema za razna obaveštenja o vašim tarantulama (presvlačenja, klopanja, rast itd.

    Bice da ova moja L.parahybana samo kampuje sve vreme
    Zatvoren je ulaz, ne izlazi uopste, ali je "jazbina" uz samo staklo, pa vidim da opistoma nije ni pocela da crni... Verovatno je prejedena ili tako nesto. U svakom slucaju, nije presvlacenje (bar za sada) kao sto sam mislio, nego jednostavno odmara, jer joj se moze

  11. #431
    Član Grof96'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2015
    Lokacija
    Jagodina
    Postova
    40

    Uobičajeno Odg: Tema za razna obaveštenja o vašim tarantulama (presvlačenja, klopanja, rast itd.

    Haha ipak je presvlacenje u pitanju
    Pre 2 3 dana pocela je da crni opistoma, a danas je vec cela crna (ali se jos ne sija)
    U pitanju je l.parahybana ~10cm, nadam se da ce da se duplira
    Salim se, ali bar za trecinu neka se produzi
    Nego, posle koliko vremena, priblizno, od ovog stadijuma dolazi presvlacenje?

  12. #432
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Tema za razna obaveštenja o vašim tarantulama (presvlačenja, klopanja, rast itd.

    Mozda 2 nedelje. Usput, nije opistoma nego opistozoma
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  13. #433
    Član Candus'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2015
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    60

    Uobičajeno Odg: Tema za razna obaveštenja o vašim tarantulama (presvlačenja, klopanja, rast itd.

    Moja velika Parahybana se presvukla sinoc... To sam pomenuo tamo kad sam slao slike za pol... ... 10.01. prethodno presvlacenje, pa 29.02. Otrprilike u isto vreme se oba puta presvukla... Juce je oko 15.15 h bila okrenuta na ledja, a u 18.45 h je stajala pored odbacene kosuljice... Ja sam pola sata posle presvlacenja izvadio staru kosuljicu, a tek sam danas video da tarantula ne treba da se stresira bar 12 sati zbog bojazni da od stresa ne pocne da odbacuje udove... Na svu srecu, evo je malo stidljiva ali cela... Opistoma... opistozoma... Ko ce popamtiti te izraze... I da... obzirom da sam slikao pogresnu stranu kosuljice, a posle sam trazio na forumu i primetio sam da ni jedna stara fotografija ne postoji, ne samo u delu za presvlacenje vec i u ishrani i... verovatno svuda pa... postoji li mogucnost da se te fotografije nekako vrate?

  14. #434
    Član Grof96'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2015
    Lokacija
    Jagodina
    Postova
    40

    Uobičajeno Odg: Tema za razna obaveštenja o vašim tarantulama (presvlačenja, klopanja, rast itd.

    Auuu ja mislio sad za koji dan Ali dobro, bitno da je ispod stare pocela da "raste" nova kosuljica... Ovo treba da bude njeno prvo presvlacenje kod mene... Nego, vlagu da dizem znaci tek za 10ak dana, do tad moze da ostane na trenutnoj od 75%?
    Btw, secam se da je bila bas neka anketa, zvala se "kako govorite; kako vi kazete: karapaks i abdomen ili opistoma i prosoma" pa sam ja odatle to, izgleda nepravilno naucio

  15. #435
    Član Grof96'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2015
    Lokacija
    Jagodina
    Postova
    40

    Uobičajeno Odg: Tema za razna obaveštenja o vašim tarantulama (presvlačenja, klopanja, rast itd.

    Citat Prvobitno napisao Candus Pogledaj post
    Moja velika Parahybana se presvukla sinoc... To sam pomenuo tamo kad sam slao slike za pol... ... 10.01. prethodno presvlacenje, pa 29.02. Otrprilike u isto vreme se oba puta presvukla... Juce je oko 15.15 h bila okrenuta na ledja, a u 18.45 h je stajala pored odbacene kosuljice... Ja sam pola sata posle presvlacenja izvadio staru kosuljicu, a tek sam danas video da tarantula ne treba da se stresira bar 12 sati zbog bojazni da od stresa ne pocne da odbacuje udove... Na svu srecu, evo je malo stidljiva ali cela... Opistoma... opistozoma... Ko ce popamtiti te izraze... I da... obzirom da sam slikao pogresnu stranu kosuljice, a posle sam trazio na forumu i primetio sam da ni jedna stara fotografija ne postoji, ne samo u delu za presvlacenje vec i u ishrani i... verovatno svuda pa... postoji li mogucnost da se te fotografije nekako vrate?
    Znaci presvukla se na otvorenom? Haha zanimljivo... Moja svakog dana treba, cela je pocrnela A, inace, zavukla se ispod mangrovog panja i zabarikadirala ulaz nekim grudvama od zemlje i paucine...
    Kolika je bila tvoja pre presvlacenja, a koliko sad; msm za koliko je porasla?

  16. #436
    Član Candus'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2015
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    60

    Uobičajeno Odg: Tema za razna obaveštenja o vašim tarantulama (presvlačenja, klopanja, rast itd.

    Citat Prvobitno napisao Grof96 Pogledaj post
    Znaci presvukla se na otvorenom? Haha zanimljivo... Moja svakog dana treba, cela je pocrnela A, inace, zavukla se ispod mangrovog panja i zabarikadirala ulaz nekim grudvama od zemlje i paucine...
    Kolika je bila tvoja pre presvlacenja, a koliko sad; msm za koliko je porasla?
    I jedna i druga se presvlace na otvorenom, doduse ova mala i nema gde da se sakrije, nikako da narucim kokosov treset i da ih prebacim u vece posude. Obzirom da je posuda mala i ne mogu nesto da procenim koliko je porasla. Kad sam je uzeo od Duleta raspon nogu joj je bio oko 5 cm. Od tada se dva puta presvukla. Prilicno je veca, a koliko tacno u centimetrima ne znam. Sad vec ne moze da se zavuce ispod te kore koja se vidi na slikama u galeriji i pod hitno moram da nabavim treset. Vidim da su u Hidroponici najjeftinije te cigle. Zanima me kad se cigla stavi u 3 l vode, zar to nije previse mokro, ima li neko iskustva s tim. I kad sam vec tu, mogu li manju da prebacim u posudu gde je sad veca, a da ne menjam zemlju koja je vec tu?
    Izvinjavam se sto kasnim sa odgovorom ali ne znam kako mi nije bila boldovana ova tema kao neprocitana... Eto... Ispravih se...

  17. #437
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dule'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Kacarevo
    Postova
    426

    Uobičajeno Odg: Tema za razna obaveštenja o vašim tarantulama (presvlačenja, klopanja, rast itd.

    Jeste mnogo mokro.Kada se treset rastvori imas mucan zadatak da ga dobro osusis pre stavljanja u terarijum.To ume da potraje... Ne razumem pitanje za prebacivanje.

  18. #438
    Član Candus'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2015
    Lokacija
    Srbija
    Postova
    60

    Uobičajeno Odg: Tema za razna obaveštenja o vašim tarantulama (presvlačenja, klopanja, rast itd.

    Citat Prvobitno napisao Dule Pogledaj post
    ... Ne razumem pitanje za prebacivanje.
    Kupio sam vecu plasticnu posudu zapremine 10 l gde planiram da prebacim vecu Parahybanu. Manju bih onda prebacio u ovu plasticnu posudu gde je sada veca. Mislio sam, da li ce smetati nesto manjoj P., ako ja nista ne diram vec ostavim tako kako je, sa sve zemljom (podlogom), mirisom, izmetom i.. svim ostalim od vece... Ili moram to sve da sklonim, isperem, dezinfikujem, stavim novu podlogu pa tek onda prebacim manju P. Za vecu vec noram novu podlogu jer je posuda prazna... To sve kad nabavim treset...

  19. #439
    VIP član hey-ho'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Novi Sad i Subotica
    Postova
    2.077

    Uobičajeno Odg: Tema za razna obaveštenja o vašim tarantulama (presvlačenja, klopanja, rast itd.

    Ja bih skinuo barem gornji sloj treseta koji je obično opleten paučinom a ono ispod ostavio.
    Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by rulers as useful.

  20. #440
    Ljubitelj egzotičnih životinja Dule'ov Avatar
    Datum registracije
    Apr 2011
    Lokacija
    Kacarevo
    Postova
    426

    Uobičajeno Odg: Tema za razna obaveštenja o vašim tarantulama (presvlačenja, klopanja, rast itd.

    Ma da,ako bas ima paucine,skloni je,inace ne moras nesto posebno da se uzbudjujes oko toga.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •