Prikaz rezultata 1 do 11 od 11

Tema: Sta nestaje smrzavanjem??

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja Chobi'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    358

    Uobičajeno Sta nestaje smrzavanjem??

    Nisam znao kako drugacije da nazovem ovu temu...konkretno, zanima me da li ce biti bezbedno po zmiju ako joj dam odmrznutog pacova koji je, ranije, dok je bio ziv, kijao,tj. bio bolesljiv
    Da li te boljke nestaju na -18, ili koliko je vec u zamrzivacu, i posle kog vremena od smrzavanja ??
    Ima li ko iskustva s tim? Ili pak, kako leciti pacove koji kijaju?

  2. #2
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja dule87'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2007
    Lokacija
    tuZla
    Postova
    582

    Uobičajeno Odg: Sta nestaje smrzavanjem??

    Pa nesto sumnjam da bi joj ista bilo da si joj dao i zivog tako bolesljivog..

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja Chobi'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    358

    Uobičajeno Odg: Sta nestaje smrzavanjem??

    Ma frka mi je da joj nesto ne prenesu. Ili ostave u terarijumu...

  4. #4
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: Sta nestaje smrzavanjem??

    Ti uzročnici su i dalje u mišu. Trebaju ti niže temperature da bi ih uništio. Na ovoj temperaturi su ti potrebni meseci, nekad i godine da bi se uništili bakterije ili virusi, ovisno o kom uzročniku se radi.
    Bakterije i virusi uglavnom uzrokuju bolesti na određenim, prijemčivim jedinkama. Da li je tvoja zmija prijemčiva na tog uzročnika, stvarno ne znam, a sumnjam da iko drugi zna.
    Mala je verovatnoća da će se zmiji išta desiti, i zbog toga što se u digestivnom traktu uništi veliki broj bakterija.
    Da sam na tvom mestu, nebi rizikovao, ali to sam samo ja. Najbolje je da sam odlučiš.
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  5. #5
    Ljubitelj egzotičnih životinja npetrovic'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    114

    Uobičajeno Odg: Sta nestaje smrzavanjem??

    Jelom cak i zivog i zdravog pacova zmija unosi u sebe veliku kolicinu mikroorganizama, jer guta ceo plen zajedno sa punim i digestivnim i urinarnim traktom, mada ostaje pitanje prijemcivosti i uzrocnika sa jedne strane i niske temperature ( smrzavanje) sa druge strane, pa zato bar po meni ako ne moras da rizikuje bolje nemoj u svakom slucaju javi sta si uradio i kako je proslo.
    A pacovi koji kijaju se lece nije nikakav problem, malo bockanje antibioticima i kad prodje bolest i vreme eliminacije antibiotika iz organizma hranis slobodno
    pozz

  6. #6
    Ljubitelj egzotičnih životinja Chobi'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    358

    Uobičajeno Odg: Sta nestaje smrzavanjem??

    Citat Prvobitno napisao npetrovic Pogledaj post
    ...A pacovi koji kijaju se lece nije nikakav problem, malo bockanje antibioticima i kad prodje bolest i vreme eliminacije antibiotika iz organizma hranis slobodno
    pozz
    Pa da al ko ce meni da leci pacove...jos u Pozarevcu...kad bi znao cime da ga lecim sam...pa ako ne ide nabavicu druge ###

  7. #7
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: Sta nestaje smrzavanjem??

    Neisplativo je lečiti pacove koji služa za ishranu drugih životinja. Po ceni terapije kupiš novog pacova, a više puta moraš dolaziti da bi se aplikovao antibiotik. U to uzmi i karencu za antibiotike. Zaključak : ne leči pacove za ishranu zmija, samo im poboljšaj uslove držanja i to ti je.
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  8. #8
    Ljubitelj egzotičnih životinja Chobi'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    358

    Uobičajeno Odg: Sta nestaje smrzavanjem??

    Ma uslovi su ok, kada izbacim piljevinu i seno ne znam sta bi im smetalo. Takve sam ih nabavio i sad ne znam sta cu s njima.
    Razmisljam da ih dam zmiji....

  9. #9
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja NecrovoX'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2009
    Lokacija
    Subotica
    Postova
    548

    Uobičajeno Odg: Sta nestaje smrzavanjem??

    Koliko ja znam virusi se ne ubijaju ni na extremnim hladnocama,to samo vazi za bakterije.
    A da li ce zmija to pokupiti..Pa ako ne probas nikada neces znati.
    Moje misljenje je da joj nista nece faliti,ako je stalno cuvas kao pod staklenim zvonom onda jos malo pa ce je ubiti i najmanja promaja.To su zivotinje koje imaju mnoooogo jaku zeludacnu kiselinu,koje su mnogo izdrzljivije od nas,a veruj mi da ni ne znas kakve si sve zivotinje ti pojeo i sta je sve bilo u njima.
    Ja se zalazem za sto prirodnije drzanje zmija,a da to ne prelazi neke granice naravno (i ja mojoj ne dajem zive miseve,pacove.Ali samo zato da ne bi dolazilo do ujedanja od strane plena,iako je i to normalna stvar,i ne osudjujem nikoga ko to cini.).Realno i u prirodi se susrecu sa svim i svacim,daleko su ove nase od onih u prirodi,ali opet,nisu ovo male mamine maze,ovo su zmije!




  10. #10
    Fanatik Miroslav'ov Avatar
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd Bezanijska Kosa
    Postova
    1.392

    Uobičajeno Odg: Sta nestaje smrzavanjem??

    U prirodi su bolesne i slabe životinje najlakši plen. Najbolje je uraditi po svom nahođenju. Mišljenja su podeljena!
    I don't know half of you half as well as I should like, and I like less then half of you half as well as you deserve...

  11. #11
    Ljubitelj egzotičnih životinja Chobi'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2008
    Lokacija
    Pozarevac
    Postova
    358

    Uobičajeno Odg: Sta nestaje smrzavanjem??

    Hvala vam na pomoci. Danas ide u friz jedan pozamasan

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •