Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 40 od 76

Tema: Elaphe taeniura (Orthriophis taeniurus)

  1. #21
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Elaphe taeniura

    I, još...






  2. #22
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Elaphe taeniura

    Verujem da se ne dešava baš često da vas zmija ujede za vrat. E, meni se to upravo sa ovim mojim zvekanom desilo.

    Dakle, taeniurus je bio pušten, visio mi je oko vrata, kao i obično, i dao sam mu miša da jede. I tako je on ćopao miša, i kad ga je pojeo, podigao se malo, ujeo me za vrat, i počeo da žvaće. Onda je u više navrata pokušavao dovoljno da zine i da me proguta pa me je izujedao. Nije ništa strašno, samo par malih uboda, koje sam odmah dezinfikovao, ali nije baš da je lep osećaj. Ova moja ima sad oko 140 cm.

  3. #23
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    361

    Uobičajeno Odg: Elaphe taeniura

    Pregledam novi post i pomisljam kako si okacio jos neke prelepe slike, kad ono imam sta da procitam... da se nasmejem. Izvini, ali pomalo jeste smesno.
    Izgleda da i to mora u jednom trenutku da se dogodi. Nije ispalo strasno, jer si znao kako da reagujes. Iako je zmija neotrovna, tu je uvek onaj element iznenadjenja, ja ne znam kako bih reagovao u tom trenutku... Mozda bi neko naglo trgao zmiju, pa bi to dovelo do tezih povreda, kako po njega, tako i po zmiju.
    Ajde da iskoristim ovu priliku da pohvalim lepotu ove zmije i tvojih fotografija. Radujem se kad god vidim da si okacio neku .

  4. #24
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Elaphe taeniura

    E, pa hvala, a ovo i jeste bilo smešno. Otvorila je usta pod neverovatnim uglom od skoro 180 stepeni, i ujela me. Međutim, dovoljno mi se često dešavalo da me grizu zmije pa da iskuliram. To te više prepadne nego što stvarno boli, obično. Nekad se dešava da baš bolno ujedu, u zavisnosti od vrste i jedinke. Sećam se ujeda balkanskog smuka - Hierophis gemonensis koji mi je tako iskasapio ruke da sam jaukao od bolova.

  5. #25
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Elaphe taeniura

    A, evo i novih slika. Posle prvog pojedenog miša sinoć, i incidenta sa ovom zmijom drugog miša je dobio u terarijumu. Inače jede po dva velika nedeljno za obrok.








  6. #26
    Ljubitelj egzotičnih životinja
    Datum registracije
    Jul 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    361

    Uobičajeno Odg: Elaphe taeniura

    Jel ona vise nece menjati nijanse i sare?? Kad je bila manja (mladja) imala je manje izrazene sare i bila je tamnija. Jel ce ovako izgledati nadalje ili ce biti promena?

    Moram da pohvalim nove slike .

  7. #27
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Elaphe taeniura

    Što je veća to joj je žuta boja izraženija. Dakle, trebalo bi da bude još lepša.
    Evo jedna slika na kojoj se vidi kako se patern menja duž tela. Meni se sviđa ova žuta pruga na repu.


  8. #28
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Elaphe taeniura

    I još par slika. Prva je slikana pre nego što je stigla da namesti vilicu posle hranjenja, pa izgleda smešno. Na druge dve traži još hrane. Težak žderonja.






  9. #29
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Elaphe taeniura

    Posle ujeda za vrat, taeniurus je nastavio sa glupostima. Danas je prst bio na meniju. Trebalo mu je oko 5 minuta da shvati, i da ostavi prst na miru. Inače je progutao ceo, kako se vidi na slikama.






  10. #30
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gordond'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    626

    Uobičajeno Odg: Elaphe taeniura

    Ne mogu da verujem da je bas u toj meri halapljiva. Jel inace takva vrsta ili je samo ta tvoja takva?
    Jos malo pa neces imati cime da kucas postove
    Da li te opravdava, my friend, to što su ti oči veće od mogućnosti? B.Dz.Stulic

  11. #31
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Elaphe taeniura

    Inače je halapljiva vrsta. Ne smem da je hranim češće od jednom nedeljno, ali bi ona mogla stalno da jede. Što se tiče slika ujeda, probao sam da napravim, ali se ni na jednoj ne vidi kako treba. Uglavnom, nije me nimalo povredila, samo gomila sitnih ujeda, koja kap krvi, i ništa više od toga. Čak me i ne boli. Samo je bio neprijatan osećaj, jer mi je ceo prst, do zgloba bio u njenom ždrelu.

  12. #32
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gordond'ov Avatar
    Datum registracije
    Sep 2008
    Lokacija
    Novi Sad
    Postova
    626

    Uobičajeno Odg: Elaphe taeniura

    Samo ne razumem zasto si je pustio da ti proguta ceo prst, zasto nisi izvadio prst cim je pocela da ga guta? Kako te je na kraju uopste pustila?
    Da li te opravdava, my friend, to što su ti oči veće od mogućnosti? B.Dz.Stulic

  13. #33
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Elaphe taeniura

    Pričao sam sa drugom preko telefona kad je ona počela da mi guta prst (bila mi je u rukama), A progutala je ceo prst u roku od pola minute. Pokušao sam da je prekinem prskanjem, ali nije pomoglo. Zmije imaju zube zakrilvljene na unutra, pa ne možeš tako lako da im izvučeš nešto iz usta, ako one to neće da puste. A pustio sam je, zato što sam hteo da počne da uči na svojim greškama Da vidi da to ne može tako kako je ona zamislila.

    A ne hranim je češće zato što je već velika, i pojede za obrok dva skroz velika miša. Velike zmije ne valja hraniti češće od jednom u 7 dana. Neću da je navikavam na više hrane, kad nema potrebe. Zmije ne smeju da se hrane svaki put kad su gladne. Zato što su one uvek gladne.

  14. #34
    Moderator Stufy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    354

    Uobičajeno Odg: Elaphe taeniura

    Zaboravio sam da te pitam? Jesi li dirao miseve pre ujeda? Ili je bilo nicim isprovocirano?

  15. #35
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Elaphe taeniura

    Nisam ih dirao. Sad će Gava da uleti i kaže da inače mirišem na miševe
    Ona meni često merka prste. Nije joj prvi put. Dođe i pregleda, onako s pažnjom, svaki prst na ruci redom. Ali obično ne pokušava da ih grize. Nije me ni sad nešto grizla, više me je gutala

  16. #36
    Moderator Stufy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    354

    Uobičajeno Odg: Elaphe taeniura

    Pa vidim... Nego kada si mi pokazao prst ja sam mislio da te je samo dokacila, a ne da ga je progutala. Mislio sam da bi ujed ostavio vece povrede. Mada ti verovatno nisi pokusavao na silu da izvuces prst sto bi bila refleksna radnja. I sad osecam da ce doci neki odgovor tipa "Ja sam hladan ko spricer i uvek opasno tih" U svakom slucaju mislim da bih se ja cimnuo iako zanm da ne bi terbao to da radim.

  17. #37
    Novajlija Vucko'ov Avatar
    Datum registracije
    Jan 2009
    Lokacija
    Vrbas
    Postova
    7

    Uobičajeno Odg: Elaphe taeniura

    Pa nemogu da verujem da ti je tolko progutala prst.....Pa da si barem rekao da se cujemo kasnije nego se ladno smejes i pustas da ti guta prst......... pa bar pola sata smo pricali telefonomKako si je skinuo na kraju

  18. #38
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Elaphe taeniura

    Kad te već ujede za prst i neće da pusti, nego krene da žvaće, onda možeš da je povrediš ako pokušaš da je skineš. Zato sam je pustio da sama skonta da ne vredi. Na kraju me je pustila.

  19. #39
    Ljubitelj egzotičnih životinja Soulfly'ov Avatar
    Datum registracije
    Jun 2008
    Lokacija
    NBGD
    Postova
    246

    Uobičajeno Odg: Elaphe taeniura

    Pa verovatno nesto tipa nekih nadrazaja (toplo/hladno/niskoprocentni alkohol)??
    Mislis da bi upalilo?

    Naravno pod uslovom da imas alkohol gajbi, ne bi bilo prijatno tako ici sa zmijom do apoteke
    Brain kills beer cells...

  20. #40
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Elaphe taeniura

    Potopio bih je u vodu da me nije pustila. Ne bih se zezao sa alkoholom.

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •