Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 20 od 24

Tema: Kukuruzni smuk neće da pojede afričkog miša (Izdvojeno iz Zmija za početnika)

  1. #1
    Ljubitelj egzotičnih životinja LemyKadir'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    123

    Uobičajeno Kukuruzni smuk neće da pojede afričkog miša (Izdvojeno iz Zmija za početnika)

    Ja imam jedan problem u vezi kukuruznog smuka... Vec mesec dana odbija da pojede Afrikanera... Pre toga je jednog skroz opushteno pojela ali ovog drugog ne... pokushao sam na sve nachine. oshamucivao misha, drzao ga za rep blizu nje, chak sam ga na kraju i udavio pa ga dao zmiji, ali nishta... U tom poslednjem pokushaju je pochela da ga guta, ali progutala je samo glavu i ostavila ga... Da napomenem, u vishe navrata ga je napadala ali nikako da ga uhvati... Vec pochinje da me hvata panika jel je proshlo toliko vremena od poslednjeg hranjenja... Shta da radim?

  2. #2
    Ljubitelj egzotičnih životinja boky'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2009
    Lokacija
    Lazarevac
    Postova
    196

    Uobičajeno Odg: Zmija za početnika

    verovatno je prevelik
    Ko uopste čita ovo

  3. #3
    Ljubitelj egzotičnih životinja LemyKadir'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    123

    Uobičajeno Odg: Zmija za početnika

    Pa to sam i ja pomislio, ali istog takvog je pojela na dam kada sam ih doneo... Sad, da li je taj drugi mish mozda ujeo, pa se ona mozda uplashila... Stvarno ne znam... Ali stvarno pochinje da me hvata panika da ne ugine od gladi...

  4. #4
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Zmija za početnika

    pa moraćeš malo više da kažeš,kad je zadnji put jela?
    koliko je stara zmija?
    otkada je imaš?
    neće uginuti od gladi,ne boj se ako nije pojela možda nije gladna,moguće je i da stoji pred presvlačennjem,to su sve faktori koji utiču na apetit zmije,pojasni nam malo

  5. #5
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Zmija za početnika

    Slažem se sa Spiderboyom, a mogao bi i da probaš da joj daš običnog miša, manjeg, pa da vidiš da li će jesti.

  6. #6
    Član rellik'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2009
    Lokacija
    nigde
    Postova
    94

    Uobičajeno Odg: Kukuruzni smuk neće da pojede afričkog miša (Izdvojeno iz Zmija za početnika)

    Moja je tako pred presvlacenje odbijala ... A zar taj mis nije porastao za mesec dana ?

  7. #7
    Ljubitelj egzotičnih životinja LemyKadir'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    123

    Uobičajeno Odg: Kukuruzni smuk neće da pojede afričkog miša (Izdvojeno iz Zmija za početnika)

    Pa ovako... Ja tu zmiju imam vec godinu i po dana... Ne mogu sa sigurnoshcu da kazem koliko je tachno stara, ali kad je doshla, bila je oko 30cm duzine... Zadnji put je jela pre tachno 36 dana, a u tom periodu se jednom i presvukla tako da ne moislim da je presvlachenje u pitanju... do tada je jela normalno i hranio sam je na svakih 10 dana... Nisam do sada imao probleme sa njom jel sam joj meshano davao chas mrtav chas ziv plen... Sad ovo vec pochinje da me brine... Hteo bih josh i da napomenem da sam video jednom da je mish pokushao da ujede zmiju... Kazem pokushao jer posle kad sam je izvadio da proverim da li ima ranice i krvi, toga nije bilo...

  8. #8
    Član paja_gajic'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Srem
    Postova
    64

    Uobičajeno Odg: Kukuruzni smuk neće da pojede afričkog miša (Izdvojeno iz Zmija za početnika)

    Imam ja jedan predlog jer sam nekad davno imao takav slucaj.
    Zima poneka hoce da se sakrije pa da vreba plen i hoce ponekad da ga guta u nekom slonistu, znaci omoguci joj da se zavuce negde gde nema svetla i pocece da guta hranu.
    Paja

  9. #9
    Ljubitelj egzotičnih životinja LemyKadir'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    123

    Uobičajeno Odg: Kukuruzni smuk neće da pojede afričkog miša (Izdvojeno iz Zmija za početnika)

    Ima i to kod nje... Ali plashim se da ni to me pomaze...

  10. #10
    Član paja_gajic'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2010
    Lokacija
    Srem
    Postova
    64

    Uobičajeno Odg: Kukuruzni smuk neće da pojede afričkog miša (Izdvojeno iz Zmija za početnika)

    Jos ti ostaje da joj das malog misa to sigurno mora da prihvati.
    Paja

  11. #11
    Ljubitelj egzotičnih životinja LemyKadir'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    123

    Uobičajeno Odg: Kukuruzni smuk neće da pojede afričkog miša (Izdvojeno iz Zmija za početnika)

    Pokushacu i to sutra pa vam javljam shta je bilo...

  12. #12
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja StevaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Subotica Novi Sad
    Postova
    532

    Uobičajeno Odg: Kukuruzni smuk neće da pojede afričkog miša (Izdvojeno iz Zmija za početnika)

    Paja je u pravu. daj joj misa i onda poklopi ter sa svih strana da ga zamracis. To bi trebalo da upali. Ja sam slicnu situaciju imao sa jednom mlecnom. Nije jela mesec i po i dam joj zivog pinkija, ostavim i preko noci i nista.. sutradan sam poklopio ter sa svih strana nekim sveskama i posle par sati vidim da ga nema a zmijice se udebljala
    Mada, sa njom sam od pocetka imao problema. Ne znam zasto bi tvoj smuk prestao da jede. Mozda ga stvarno ujeo mis..
    Life has meaning only in the struggle. Triumph or defeat is in the hands of the God's... So let us celebrate the struggle!

  13. #13
    Moderator nenad'ov Avatar
    Datum registracije
    Feb 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    3.801

    Uobičajeno Odg: Kukuruzni smuk neće da pojede afričkog miša (Izdvojeno iz Zmija za početnika)

    I kad projede, bilo bi dobro da ga hraniš češće. Jednom nedeljno, najbolje.

  14. #14
    Ljubitelj egzotičnih životinja LemyKadir'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    123

    Uobičajeno Odg: Kukuruzni smuk neće da pojede afričkog miša (Izdvojeno iz Zmija za početnika)

    Ok, poslushacu vas,,, Hvala

  15. #15
    Ljubitelj egzotičnih životinja LemyKadir'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    123

    Uobičajeno Odg: Kukuruzni smuk neće da pojede afričkog miša (Izdvojeno iz Zmija za početnika)

    Hteo bih da vam se zahvalim svima ponovo. Zmijica mi je debela i sita
    Hteo bih samo da pitam da li je pametno, posto je mis kojeg sam dao mali, da kroz 2-3 dana dam jos jednog? Ili da uspostavim neki tempo ishrane?

  16. #16
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja StevaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Subotica Novi Sad
    Postova
    532

    Uobičajeno Odg: Kukuruzni smuk neće da pojede afričkog miša (Izdvojeno iz Zmija za početnika)

    Mozes komotno. Ja kada mi ponestane vecih dajem 2-3 pinkija zaredom. Neko nepisano pravilo je da zmiji mora da se vidi "oblina" od obroka barem dva dana. Znaci ako ga sutra vec nema, verovatno bi htela jos da jede. Tako otprilike znas da li je pojela odgovarajuci obrok i da li je namirena. Ako hoce da jede, slobodno joj daj..
    Life has meaning only in the struggle. Triumph or defeat is in the hands of the God's... So let us celebrate the struggle!

  17. #17
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja spiderboy'ov Avatar
    Datum registracije
    Dec 2007
    Lokacija
    bečej
    Postova
    833

    Uobičajeno Odg: Kukuruzni smuk neće da pojede afričkog miša (Izdvojeno iz Zmija za početnika)

    sačekaj da svari hranu,to jest izvrši nuždu pa onda nahrani ponovo,možeš da ustališ hranjenje na oko 6-7 dana,moje odrasle smukove hranim na 10 dana
    pre i posle prezimljavanja pojačam ishranu

  18. #18
    Ljubitelj egzotičnih životinja LemyKadir'ov Avatar
    Datum registracije
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    123

    Uobičajeno Odg: Kukuruzni smuk neće da pojede afričkog miša (Izdvojeno iz Zmija za početnika)

    Hvala puno

  19. #19
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja gava'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2006
    Lokacija
    Beograd
    Postova
    707

    Uobičajeno Odg: Kukuruzni smuk neće da pojede afričkog miša (Izdvojeno iz Zmija za početnika)

    Probaj da je hraniš na 7 dana. U roku od 3-5 dana treba da svari obrok i izvrši nuždu. To znači da je veličina plena idealna. Ukoliko ne izvrši nuždu za sedam dana najbolje da sačekaš još sedam da bi ponovo nahranio zmiju. Na taj način ćeš joj dati vremena da se iščisti, i dati sebi vremena da joj nabaviš manji plen. Bez obzira ako se iskaki posle osmog, opet je nahrani tek četrnaestog dana.
    Ako ne izvrši nuždu u roku od 10-ak dana, onda je stavi u posudu sa mlakom vodom i neka bude u posudi dok se ne iskaki. Mojim smukovima obično treba max sat vremena.
    Trudi se da zmije uvek hraniš istim danima, npr. petkom. Na taj način ćeš lakše pratiti napredovanje i navike kod zmija.

  20. #20
    Zagriženi ljubitelj egzotičnih životinja StevaNS'ov Avatar
    Datum registracije
    Oct 2008
    Lokacija
    Subotica Novi Sad
    Postova
    532

    Uobičajeno Odg: Kukuruzni smuk neće da pojede afričkog miša (Izdvojeno iz Zmija za početnika)

    Ajd mi malo pojasnite, posto vidim da se savetuje da se drugi plen daje tek nakon izbacivanja izmeta. U cemu je poenta?
    Pretpostavljam da ako vecoj zmiji dam 2-3 pinkija za redom to nije problem. Ali ako joj dam jednog a sutra vidim da nije zaokrugljena i dam jos jednog, da li joj moze nesto faliti ili ne?
    Life has meaning only in the struggle. Triumph or defeat is in the hands of the God's... So let us celebrate the struggle!

Pravila postovanja

  • Vi ne možete da započinjete nove teme
  • Vi ne možete da odgovarate na postove
  • Vi ne možete da kačite priloge
  • Vi ne možete da menjate svoje postove
  •