Rezultati pretrage

1. D@nijel

Prodje hiljadu godina i napokon uslikah terarijume

Evo smilovao sam se da slikam terarijume,jedan jos treba da se zameni nadam se da cu to danas ili u toku nedelje da uradim.Slike su malo losije slikane su telefonom.A i stakla nisi bas najcistija :)
  2. D@nijel

Godine terarista:)

Ajmo mali pregled godina terarista.Da vidimo koliko ima mladih i malo starijih ljudi zainteresovanih za ovaj hobi.Budite iskreni:P
  3. D@nijel

Tarantulas and Scorpions

nadjoh knjigu pod nazivom Tarantulas and Scorpions na: http://www.ebook3000.com Teska je 82mb.Nisam stigao da je prelistam pa ne mogu da kazem kakva je.AKo nekog interesuje neka pogleda;)
  4. D@nijel

Forum Teraristika.org

Ajd malo da podelimo misljenja o forumu.Kakav je,kakav je bio,sta se promenilo i sve vezano za forum.Ja cu prvi da pocnem. Pre par godina kad sam se registrovao forum je bio jako prijatan i clanovi su bili vise nego spremni na saradnju i pomoc.Sad mi se vec cini da ima previse negativne...
  5. D@nijel

Zakon o zivotinjama i kazne

Evo naleteh na clanak o zastiti zivotinja i koje su cene kazni i jos po neka nevidjena glupost. http://www.kurir-info.rs/vesti/drustvo/za-ubijanje-mrava-kazna-zatvora-do-tri-godine-51801.php
  6. D@nijel

Lampropelma violaceopes-uginula

Na zalost javljam se sa ovom temom jer mi je uginula tarantula.Cudna stvar je sto je uginula u normalnom polozaju,znaci nije sklupcala noge.I sto joj je abdomen bio kao ispumpan.Do prekljuce je normalna bila.i mislim da nije zbog vlaznosti jer sam se bas trudio da odrzavam vlaznost.Ne mogu sad...
  7. D@nijel

Gekon Gliga

Evo ovo je prvi put da se ona pojavljuje u javnosti(mislim da je zensko).Bar nisam video nista sto bi ukazivalo na decaka.Al zaradila je musko ime. Ima 50gr.I luda je ko struja.U ovoj temi cu okaciti i uskoro malog blizzarda sto imam samo da se opusti malo.Slike su losije jer je pod svetlom...
  8. D@nijel

Scolopendra

Evo mene i u ovom delu foruma.Nabavio sam stonogu od ortaka.Procitao na Kimovom sajtu kako se cuvaju,hrane itd.Tako da sto se toga tice nemam nikakvih problema.Ali imam problem jer neznam njen latinski naziv.Pa bih zamolio sve koji se bave stonogama malo vise od mene da mi kazu koja je ovo vrsta.
  9. D@nijel

Pachoda marginata aurantiaca

Citam sad svoju neku knjigu o zivuljkama i naidjem na ovu vrstu buba.Jako su lepe i ne preterano teske za odrzavanje. Rastu od 2-4cm zavisno od vrste,ne treba im preterano veliki terarijum.Za podlogu moze da se koristi zemlja za cvece i sumsko lisce.Ne sme samo da se dozvoli da se osusi zemlja...
  10. D@nijel

Epicrates cenchria maurus

Red je bio da okacim i ja par slika i da kazem nesto o svom ljubimcu.Nabavio sam je otprilike pre jedno mesec dana,mozda malo manje i utisci su fenomenalni.Zmija je veoma mirna i laka za rukovanje..Nije me ni jednom ujela(mada je bilo pokusaja ali mojom krivicom,dosadilo joj je slikanje:)).Nemam...
  11. D@nijel

Steckmedium treset

Da li je neko imao iskustva sa ovim tresetom?Ja ga koristim vec duze vreme za tarantule i skorpije ali nisam siguran da li smem da ga stavim kod zmije.Jedino sto pise na deklaraciji je to da je to mesavina slabo razgradjenog belog mahunastog treseta i perlita.I nasao sam da je u odnosu 75%...
  12. D@nijel

Glinamol

Narode nasao sam ovu smesu,rekose da je zamena za glinu.Pa me interesuje da li je neko koristiko za izradu sklonista i da li ima mozda neke stetne materije.Gledao sam po netu kazu da uzasno smri i da se raspada e sad koliko je to tacno ...
  13. D@nijel

Prijavljuje mi Kaspersky trojanca

Svaki put kad krenem da otvorim forum prijavi mi trojanca isto tako i bilo koju temu da otvorim. detected: Trojan program Trojan.JS.Redirector.ar file: http://pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js
  14. D@nijel

Hottentotta polystictus

Moze li mi neko od iskusnijih napisati nesto o ovoj vrsti?Vlaznost vazduha,temperatura i jacina otrova.U jednoj knjizi sam video da imaju istu jacinu kao i rod Babycurus pa me interesuje jel to tacno.
  15. D@nijel

Leopard gekon i vitamini

REcite mi kako vi dajete vitamine i kalcijum gekonima.Citao sam postove ali me interesuje jel smeta ako mu se daju vitamini uz svaki obrok.Imam cinijicu sa lalcijumom u terarijumu.I kad dajem tenebriju ili lateralise svom gekonu ja svaki put prvo ubacim u casicu sa vitaminima i kalcijumom pa mu...
  16. D@nijel

Terarijum od OSB ploče, 3 u 1 (Izdvojeno iz Terarijum od OSB ploca)

Ajd da ozivim ovu temu malo.Trenutno pravim dva terarijuma 3 in 1.Jedan je duzine 60d x 40v x 25s i drugi 60d x 30v x 25s.Oba su podeljena na tri dela.Mozda su malo manji nego sto bi trebalo ali nemam mesta vise na polici.Danas sam pazario materijal.Nije toliko skup koliko se dobije.Ostalo mi je...
  17. D@nijel

Apoteka i kalcijum

Mrao sam da otvorim novu temu jer post koji sam postavio u drugoj temi ili niko nije video,nije hteo da odgovori ili nema pojma.I interesuje me jel moze da se daje Leopard geckonu izmrvljen Kaltegal kao dodatak kalcijuma.Kaltegal sadrzi askorbinske kiseline 50mg i kalcijum-glukonata 500mg i...
  18. D@nijel

Fotoaparati

Evo da otvorim ovu temu posto je veoma povezana sa teraristikom jer vecina nas fotografise svoje ljubimce.Danas sam kupio Canon A590is i za sad sam zadovoljan aparatom.Pre njega sam imao Fuji FinePix S5600 i mogu reci da je po meni Canon bolji.Samo da napomenem da je tema generalno sta ko...
  19. D@nijel

A.geniculata

20. D@nijel

Pandinus cavimanus

Uzeo sam zenku P.cavimanusa i napravio sam terarijum d50x s30 x v25 pa me interesuje jel trebam da stavim i neki poklopac ili nije problem da bude otvoreno?I jos jedno pitanje da li mogu da grejem obicnom sijalicom?
Back