Rezultati pretrage

1. Q

Bedasto pitanje, znam...

... ali trebam pomoć :) Mislim da sam na ovom forumu vidjela nekome u avataru slikicu malog svijetlozelenog kameleona vrlo tananih nožica. Već sat vremena browsam okolo po forumima tražeći sliku ali ju ne nalazim. Sjećam se slike onako, u prolazu, i ako se dobro sjećam, kameleončić je šetao po...
  2. Q

Pomoć sa fobasima i brašnarima

Sad već pucam po šavovima jer ne znam zašto mi ugibaju :(. Imam masu internetskih threadova i caresheetsa o jednima i drugima i po njima radim - kod mene ima hrane u izobilju (suhe i voća i povrća), životnog prostora, temperature, bez puno svjetlosti... vlagu sam dobila savjet držati nižom...
  3. Q

Hrana za tarantule?

Osobno volim eksperimentirati i to je jedan od razloga zašto sam i nabavila predatorskog ljubimca... fascinira me lov i ponašanje pauka pa jedva čekam da naraste, da mogu vidjeti snagu otrova i sposobnost tarantule kao lovca. Također, sve što dajem pauku, dobiju i škorpioni na tanjur a redovito...
  4. Q

Pomoć pri odabiru pauka

Tražim drugu u nizu tarantulu za sebe i trebam stručno mišljenje ;) Kriteriji: - vrsta novog svijeta (razmišljala sam o "našim vrstama" ali nisam sigurna koliko sam spremna za agresivnije vrste (čitaj=otrov i općenito ekscesi)) - arborealna - prašumska, ne pustinjska - i jedan...
  5. Q

Govedina?

Čitam da vlasnici paukova istima serviraju goveđe krto meso - zanima me prakticira li to tko od vas i kako to točno radi? Kuhate li meso ili dajete sirovo... možda na teksaški polukrvavo ili sa tartar umakom ;) Živo me zanima, pogotovo eventualne nuspojave.
  6. Q

Pigmentacija opistosome Nhandu chromatusa

Pozdrav svima, imam pitanje vezano za svoju paučicu. Naime, moja malena već neko vrijeme ima crnu fleku na gornjoj strani zatka i živo me zanima značaj toga, pogotovo ako može kako nauditi zdravlju (npr. mikoze) pauka. Jel to normalno za vrstu i postoji li mogućnost da je to prolazno? Ili je to...
Back