Rezultati pretrage

1. The Zaba

bradata agama

ne znam da li je do sad vec bilo reci o ovome, ali me zanima da li je moguce drzati par agama u aj da kazemo dovoljno velikom teru, koje nisu od malena spojene, nego bi sad bile po prvi put? i da li je moguce drzati odraslu-e jedinke sa mladuncima u istom teru?
  2. The Zaba

Zenka Leopard Gekona ne jede

imam normal leopard gekona zenkicu. bila je u hibernaciji 5 nedelja, na temperaturi 13-19'C, pre toga 10ak-15 dana bez hrane na pojacanoj temp, zbog cishcenja creva, smanjivanje svetla (trajanja dana) manje vishe sve sam odradio shto je trebalo. Tokom njene hibernacije sam otvarao posudu...
  3. The Zaba

leopard gekoni-MBD

nisam naishao na temu ovde, a verujem da je ima medju starijim postovima, ali ne bih da ih "osvezavam"... dobio sam 2 mladunca gekona sa MBDom, tj verovatno imaju MBD. jednom su noge totalno iskrivljene, tako da sam za njega prilicno siguran, a kod drugog vidim da mu je relativno meka vilica...
  4. The Zaba

sumska kornjaca/hibernacija/parenje

prelistao sam postove o kornjacama, ali nisam uspeo da nadjem sve na jednom mestu. shta me zanima: imam muzijaka, ne znam koliko je star, 21cm duzina oklopa sa donje strane, predpostavljam da je polno zreo. drugarica ima zenkicu kojoj je oklop nekih 10ak cm sa donje strane, mozda malo jace. e...
  5. The Zaba

lasiodora parahybana presvlacenje

imam lasiodoru parahybanu, raspon nogu negde oko 7+cm. sinoc sam je uhvatio da se presvlaci i jutros kad sam pogledao blejala je pored svoje koshuljice. kad sam je pomerio, video sam da nije presvukla,tj da je verovatno otkinula 3. nogu i sa jedne i sa druge strane... shta god da je uradila od...
  6. The Zaba

zmije koje zive pod zemljom

pozdrav ljudi, jedno pitanje! proshle godine smo sredjivali bashtu kod ortaka na Miljakovcu i dok smo kopali okopavali iskopao sam nekoliko zmija tamno braon boje. Slike nemam na zalost, ali me zanima da li neko zna koja bi to vrsta mogla da bude? Hvala! :D
  7. The Zaba

grammostola pulchra

Imam pulchru od jedno 4-5 cm... U zadnjih 5 dana je jela 3 puta, svaki put po 1 lateralisa srednje velicine... shto kapiram da je totalno ok :) presvukla se pre jedno 2 nedelje, mozda malo manje. jel to neki znak da ce u skorije vreme opet da se presvlaci, sve normalno, sve ok? Neki komentar...
  8. The Zaba

Ishrana Iguana

imam par pitanja vezano za ishranu iguana. Nisam mogao da nadjem lucerku u prahu, niti sushenu, pa me zanima da li je eventualno ovako neshto moguce izmrviti, tj napraviti prah od toga, pa "posoliti" standradni obrok iguana? voleo bih da im u ishranu unesem malo vishe proteina i kalcijuma kroz...
Back