Rezultati pretrage

1. T

Ishrana

Pozdrav, imam tarantule raznih velicina, pa sam dosao u nedoumicu oko ishrane. Da li kod tarantula ima neki preveliki uticaj vrsta ishrane, jer me stvarno mrzi da se jurcam sa insektima vise, mislio sam da ih skroz prebacim na tenebrije, sta mislite ?
  2. T

Pad tarantule

Pozdrav :) Imao sam situaciju sa tarantulom, prebacivao sam je u vecu teglu, uspanicila se i krenula da bezi, naravno dao sam joj par sekundi da se smiri pa casom da je uhvatim i papirom da je prebacim. Medjutim ona se okliznula od ivice stola i pala sa nekih 1 - 1,2 metara. To mi se desavalo...
  3. T

Prskalica

Imam staru bocicu od potrosenog parfema na tocenje, lepo sam je oprao, detrdzentom, zatim sircetom i limunovim sokom, pa jos par puta detrdzentom i jedno desetak puta vodom, takodje i pumpicu isto toliko puta. Ali ipak se oseca blagi miris parfema, prsnuo sam u usta i ne osecam nikakav ukus pa...
  4. T

Identifikacija

Dva slucajna posetioca, moze identifikacija, prvi mi se cini kao vuciji neki, a drugi nemam pojma sta je :D
  5. T

Identifikacija

pozdrav, zanima me koja je ovo vrsta, naso sam je u dvoristu? i nesto osnovno o njoj, temp. vlaznost, cime se hrane, substrat ? unapred hvala, ocekujem odgovor. I jos jedno pitanje, ukocena je, ne pomera se, ali nije mrtva, zbog cega je tako?
  6. T

lavanda

Mozda nije mesto za ovu temu, ali ne znam drugo mesto gde bih se mogo raspitati, zelim da zasadim lavandu u dvoriste, ali ne znam gde mogu da nabavim i proces odrzavanja, sta, kakl, gde? I ako znate neki forum za bastovanstvo da predlozite jer pocinjem da spremam dvoriste: D
  7. T

Psalmopoeus Cambridgei

I ja da se ukljucim malo u ovu zajednicu, prva mi je tarantula, prvi put se kod mene presvukla 29.3. lepo napreduje, imao sam malih poteskoca ali sve je proslo u najboljem redu, evo i slicica, mozda nisu dobrog kvaliteta ali nema veze :D Veoma sam zadovoljan kako napreduje, posebno kad je...
  8. T

orb weaver

Neocekivani gost u mom novom dvoristu :D Nephila je neka ali ne znam tacno koja, plete cvrstu i vidljivu mrezu, hranio sam ga, ne znam ni da li je muzijak ili zenka, stajao je i nije se pomerao dugo, dok mu macka nije srusila mrezu, sklonio sam ga na par dana i sada cu opet da ga vratim tamo...
  9. T

pocetnik

zanima me da li je ovo matica ? I sta dalje? dosta sam se raspitivao pre nego sto sam je uhvatio, ali zelim da mi neko iz iskustva kaze sta da radim ? valjda treba vata natopljena vodom i da se stavi negde u mraku i saceka da rodi ako je uopste matica, i ako je uopste nosna. Dosta bi mi...
  10. T

avecularia versicolor

zanima me ima li neko aveculariu versicolor slinga i kolko ceni ?
  11. T

problemi sa presvlacenjem

imam p. cambridgei, i cini mi se da se presvukla ali kosuljice nema, mozda je pojela ili nesto tako, moj brat je ubedjen da je video kad se presvlacila, kako mogu da proverim to i sta da radim, mislim jel bezbedno da je hranim jer nije jele 2-3 nedelje, jer je odbijala hranu zbog presvlacenja pa...
  12. T

kvasenje terarijuma

imam p cambridgei i mislim da sam vise pokvasio treset nego sto treba, jel da se brinem ili ne ? edit: tarantula je sling jos, oko 2 cm, i unistio sam mu deo mreze kvasenjem.
  13. T

Pauci kod nas

isplanirao sam za par meseci put u selo blizu jagodine, cista priroda, divljina. Pa mi je palo na pamet, posto imam tarantulu da krenem u malu ekspediciju da vidim sta se sve od paukova krije kod nas, pa me zanima cemu da se nadam, tj kojim vrstama da se nadam i da li da ih deportujem do grada...
Back