parenje pogona vitticeps

zarko

Fanatik
Registrovao se
12 Jan 2006
Poruka
4.847
evo nakon toliko cekanja napokon je doslo vreme za parenje mojih bradatih agama.
nekoliko puta sma muzijaka pustio kod zenke da se upoznaju. probao sma kroz staklo ali nije mi se svidjalo pasma ih pustio in vivo(bez barijera)
pustio sma ih u terariumu nisam ih stavlajo van ,u sobu. ko sto sam iguane.

muzijak je jako jako veliki , pa nisam smeo da ga pustam non stop vec samo sa supervizijom.
ima snimaka kako se on udvara. i to sve uhvaceno dobrom kameorm pa ce biti kad se nesto namontira. ali parenje je bilo bez kamera jer ipak treba malo privatnosti. jako je bitno da se muzijak pusti na miru dok ne pocne da je zavodi.ako ga prekinem on pocne da se busa na mene i nema nista od parenja....

akon 3-4 pokusaja i postepenog upoznavanja danas je samo skocio na nju ,zgrabio za vrat i odneo u cosak. vise je licilo na silovanje ali mora tako...ona nije ni mrdnula...naravno i ona je spremana i zeljna parenja, a to se vidi sto dize rep kad se on namesta.nespremna zenka zabije dupe u pesak,tako je bar kod iguana a cinimi se da su to i b agame sposobne....
malo slika sam slikao jer nisam zeleo da ih diram ,a i cekao sam da vidm da je ne povredi jer je njegova glava siroka koliko njeno telo

drzim im palceva pa se nadam da ce biti sve ok!!!!

picture033zv4.jpg

Lele zare ala si se ti bacio na proizvodnju
swe naj, drzim ti palcheve!

hehe Zarko care a da ti ne hranis te tvoje zivotinje spanskim musicama??? haha -svaka cast! sve najbolje... :)

da be to uvek pali...
godinama sam eksperimentisao na devojcicama a sad to pretocio na reptile i tarantule....

zarko :
da be to uvek pali...
godinama sam eksperimentisao na devojcicama a sad to pretocio na reptile i tarantule....

:lol:

Aj nek ti je sa srećom...

Koliko su dugačke i koliko su stare? Kada su pre izašle iz brumacije?

muzijak 3 zenka 2 god. odprilike to kazem.
duacke uf muzijak je skoro 60cm a zenka je manja! dosta manja.,.njegova glava je siroka koliko i njeno telo!
iz brumacije :)
ima jedan trik. ali necu da kazem da se nenadov ne bi probudio .....
slaim se bitn oje da zenk ai zadje ,muzijak je odmah spreman nema nikakve fore..a moja je budna vec mesec i nesto!!!!
i taman sam je doterao uformu !!

Je li? neces da kazes da se moja ne bi probudila? U, djubre jedno! ::D Moja vec dovrsava cetvrti mesec, valjda ce uskoro da se budi.
Cestitam na sparivanju. Najzad nesto da krene i kod nas.

znam ....sam ose nadam da ce nesto da se rodi..za ostalo n brinem jer ne razmisljam trenutno o tome.

Moja je uglavnom neoplodjena polozila, pre 2 nedelje, tvojoj je isto prvi put? Kakav je odnos?

da prvi put. ali prva jaja tj prvo parenje jaja su apsorbovana.sad imama 26 i poprilicno su sva dobra...e sad to ne znaci da ce biti tva dobra : (
ali i jedan da izadje bicvu presrecan.

evo mojih....
sexs
pihcihicnture003jk8.jpg

trudnica
pintlkouore023xx8.jpg

jaja..smao jedan deo
pintlkouore032pj4.jpg

ko ima crnju bradu tvoj ili moj???
nego moj nije zut vec je bled i "kozas" nekako....
pintluore044li8.jpg

Back