pobegla centipeda!!!

auuu ljudi ne znam dal je ovo moguce al evo posle 3 meseca nasao sam ovu stonogicu od 1cm,setala se mom stopalu dok sam bio za kompom,ne znam da ova sto mi je pobegla nije bila zenka pa izlegla jaja....:eek:

evo kako izgleda

fsdafa.png

a ovako je izgledala ova sto je pobegla i koju nisam nasao ni posle 3 meseca...

DSCN1490.jpg

lici kao da jeste neka scolopendra..al ne znam kako su te male mogle da prezive kad im je potrebna vlaga?

Odg: pronasao bebu odbegle centipede?

ljudi aj neka mi neko odgovori jel moguce da se izlegnu vijetnamske scolopendre u kucnim uslovima,i jel moguce da je i posle 3 meseca prezivela i jos polozila jaja:confused:

na prvoj slici ti je neka vrsta iz roda Lithobius, ima 15 pari ekstremiteta i nema veze sa skolopendrama koje imaju 21 par. cesto se srece u kuci, nemas brige.
pozdrav

malopre taman sam uzeo da izbrojim noge i izbrojim ih 15 pari i taman to da napisem ovde,kad videh tvoj post:D..da ove scolopendre imaju po 20 pari nogu..auu koji trip:) a uginula mi mala malopre,ja malo uzeo da joj isprskam treset i ladno se udavila u maloj kapljici:(

e da 21 imaju scolopendre:) a skapirao sam da nije scolopendra reko sigurno ne mogu da joj izrastu nove noge al sam se istripovao samo tako,a ove Lithobius rastu samo do 5 cm..a svak chast na zapazanju i tnx:icon_cheers:

evo jos jedne slicke kad je uginula..

fsdfsd.png

Poslednji put izmenjeno:
Back